Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми ми се сърди,защото съм по-добра от нея
Здравейте! Имам си най-добра приятелка от много години насам, винаги сме си били много близки, много тайни сме си споделяли и се познаваме от над 10 години вече. Проблема е, че аз винаги във всичко съм била една крачка пред нея, и тя ми се сърди. Винаги съм била с по-висок успех в училище и учителите са ме предпочитали, момчетата харесват повече мен, по-висока съм, по-слаба съм. Не се състезавам с нея, дори понякога ми се иска тя да беше по-добра от мен в някои неща, за да има баланс и да не ми се сърди. Но аз много държа на нея, тя ми е единствената истинска приятелка, не искам да се караме и да се отчуждаваме една от друга. Например това лято си намерихме първата работа и още в първите дни шефовете забелязаха, че съм малко по-пъргава и бърза и се справям по-добре с работата и когато има нещо все мен викат и тя го забеляза и започна да се цупи. Заплащането е еднакво, всичко е еднакво, с нея също се държат мило и любезно, но мен ме гледат с малко по-друго око. В училище е същото, пишат ни еднакви оценки, но почти всички учители за мен са с по-високо мнение и се отнасят малко по-различно. Не се насилвам, не се мазня, не се опитвам да се доказвам, просто си върша работата, тихо и кротко, но въпреки това тя пак се цупи и се сърди, че за пореден път хората предпочитали мен. Наистина искам да продължим да бъдем приятелки, но не искам да стигам до някакви неща като това нарочно да си понижавам успеха в училище или да не съм коректна в работата си, само за да угодя на нея. Не се хваля или нещо подобно, просто искам съвет какво да правя с нея, за да запазим добрите си отношения, моля ви!

Коментари

1.   Не мисля, че можеш да направиш нещо, кой знае какво по въпроса. В никакъв случай не си съсипвай успеха, не си разваляй хубавите отношения с преподавателите и не бъди некоректна на работното място. Аз съм съчетание между вас двете, хората винаги предпочитат мен пред нея, аз съм по-слаба, по-висока, учителите имат друго отношение към мен, успехът ми е отличен, следващото лято се залавям да си намеря работа и т. н. но пък ако някой се прояви в някоя сфера по-добре от мен, аз започвам да подобрявам уменията си в нея. Не му завиждам, не ме разбирай погрешно. Можеш да помогнеш на приятелка си там, където среща затруднения, но без да изглежда така, казвай й, колко е хубава, когато има успех в нещо, поздравявай я, направете си един момичешки ден, отидете да си напазарувате няколко парцалчета, на кино или някое друго забавление. Надявам се, че ще ти бъде полезно! Искрено се надявам да си възвърнете хубавите приятелски взаимоотношения.

2.   Има ги и такива дребнави душици. Тя е върви само надолу според мен, от това което съм видял в живота за 28 години. Някой ден ще разбереш какви ги е говорила срещу тебе и ще ти е мъчно, но от някои хора трябва да се откъснеш, за да не те дърпат назад, а да се развиваш и да си намериш нови.

4.   Търси си приятелка на твоето ниво.

5.   Истинските приятели се радват на успехите на своите приятели, а не им завиждат. Явно или се е променила, или винаги си е била такава, но чак сега го забелязваш. Поговори с нея сериозно или се отдалечи временно и ще видиш как бързо ще си промени отношението. Като иска да е по-добра да действа, със завист нищо не става!

6.   вместо да се радва за твоите успехи, тя завижда. Да се сърди на господ, че я е създал такава или да започне да се усъвършенства, за да бъде жизнерадостна, желана и чевръста, като твоето ниво. Както каза номер 1 - правете нещо, което не предизивква конкуренция. То затова е по-добре хора във връзка или приятели да не учат или работят на едно място. Смесването на задължения с развлечения не е благоприятно за връзките, защото негативите от едното се прехвърлят на другото. А и по цял ден някой да ти виси на главата, дори и най-любимото същество, си е натоварващо.

7.   Просто не ти е истинска приятелка. Тъжно, но факт. Вътрешно се изяжда от завист и вместо да се радва за теб, тя злобее.

Може да не искаш да се отдалечаваш от нея, ама е препоръчително и е за твое добро. То така и така вече сте се отдалечили щом поведението й е такова.