Споделена история от Тинейджърски

Проблем с приятелите
Здравейте, момиче съм на 14 години.. Проблемът е следния: нямам особено приятели и знам защо е така.. Аз съм кротко, умно и успяващо момиче и това много изнервя връстниците ми, защото те не могат да преуспяват в живота като мен.. Живея в малък град, но от другата година ще уча в ново училище, в голям град.. (Не се местя)
Имам най-добра приятелка, която е скромничка точно като мен и си имам само нея..
Добре, не мога да ги разбера другите защо завистта им е толкова голяма..? ! И аз искам да излизам всеки ден с приятели, да има с кого да се забавлявам..
Дори във фейсбук получавам харесвания от роднини и тук-там от други..
Помогнете ми.. Не издържам.. Пробвам да се държа по като тях, но ббез ефект, а и не искам да им падам на нивото..
Благодаря предварително

Коментари

1.   Може би самочувствието ти е малко по-високо , отколкото трябва.... това дразни :) .... не бъди различна, но просто не подценявай другите и някой със сигурност ще те хареса .... а и щом смяташ, че те не са '' достойни '' за теб смени компанията, а ако и това не подейства бъди сигурна, че проблемът е в теб .... успех :)

2.   Страх ги е от скромността ти

3.   Говориш глупости. Искаш да си при тях, ама не са ти приятни. Ми стой надалеч. Мен ако някой не ми е приятен не се боря да съм заедно с него.

4.   Някак успокоението, че не те харесват, защото си повече от тях е глупаво. Просто е търсене на оправдание за следствието.

5.   Успяващо момиче? Не са преуспели в живота като ТЕБ? Ма ти вярваш ли си? :D На 14, вчера се родила, днеска преуспява в живота. Моля ти се... честно. Благодаря, че ме разсмя.