Споделена история от Тинейджърски

Ще надебелея ли ако увелича калориите
Здравейте :) Искам да попитам тъй като доста време бях на около 800 калории и започнах да отслабвам и веднъж в седмицата около 1000, обаче метаболизма ми стана бавен затова реших да намаля калориите до 400 /500(не съм спряла сладкото пържено и др. макар и да го ям рядко просто се ограничавам за да не надвиша 500 калории ) и така около 2/3 седмици има ефект но сега искам да ги увелича разбира се пак ще се ограничавам и няма да надвишавам калориите който ми се полагат на ден. Искам да знам дали ще надебелея. Например със около 900/1000 калории на ден ще надебелея ли освен това спрях да ям след шест ще надебелея ли ако почна... примерно солети някой друг плод тъй като обичам плодове и зеленчуци и ги ям често... На 16 години висока 1, 62 и 55кг. Надявам се да ми дадете съвет какво да правя да ям ли повече и ако да ще надебелея ли.. Благодаря предварително!! :) :)

Коментари

1.   Жалко, че нямаш родители, които да те видят какви глупости вършиш. За да функционира човешкият организъм са му нужни средно около 2000 калории. Тия 800 калории са гладуване, колкото да не умреш. Много ми е интересно как продължаваш да ядеш боклуци (сладки/пържени) което освен, че е малоумно да го правиш, докато си на диета, ами и само 100 грама от подобно ядене са ти около 500 калории. Или представата ти за калории е напълно сбъркана, или гладуваш всеки ден. Започни да се храниш пълноценно, спри да ядеш боклуци и си вдигни задника от стола. Не само, че ще отслабнеш, ами няма и след 5 години да ходиш по болници, както и през ден да те боли глава и да припадаш по улиците. То глупава да те нарека, ще ти правя комплимент.

2.   Хайде да не се обиждаме защото аз родители си имам. Нито ме боли глава Нито ходя по болници да не говорим че припадам или пък че гладувам. ОТ това което е написано ми става ясно кой няма представа от калории и ти казвам аз не съм на специална диета за която да спра сладко пържено... 100 грама от подобно ядене било 500 чети внимателно. Не ям всеки ден пържени картофи пържоли торти и др а напротив ям повече зеленчуци и плодове а др го ям много рядко, и ако за теб 800 калории са малко не значи че е така за всички тъй като зависи от това как се храниш ще гладуваш само ако примeрно ядеш хляб тъй като съдържа доста калории и с няколко филии ще стигнеш 600 и какво ти остава за една вафла за да достигнеш 800 и с две три филии и една вафла е наистина гладуване. Надявах се да пишат хора които да ми дадът отговор на въпроса ми и полезен съвет защото от твоя няма никаква полза...

4.   Момиче, ти си пила май нещо. Как 800 калории? Аз като бях на 16 се убивах от ядене. Просто спортувай нещо и яж нормално

5.   Калориите нямат значение.Просто яж здравословно. (не чипсове,вафли и такива)Не се тъпчи,но не гладувай.Яж само домашна храна,три яденета на ден и ще си супер форма.:)

10.   До номер 3... а бива ли такива глупави коментари да се публикуват тъй като от твоя полза няма да беше написала само спорт повярвай щеше да е много по добре няма нужда от обиди и не не искам да се снимам за лайкове напротив не обичам да се снимам не съди така хората без да ги познаваш грозно е!! И... няма смисъл просто да казвам повече просто слез до долу и прочети номер 1 написано с червени букви бъди полезен на другите с коментара си това се отнася за всички!!!