Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ме мрази
Здравейте! Аз съм момче на 14 години, тази година завърших с добър успех 5. 14 помагам в къщи с каквото мога, но понякога когато не направя нещо както трябва баща ми започва да ме псува и обижда с думите: Боклук, идот, каруцар, с такова желание те направих а ти само ме ядосваш идва ми да те убия...
Аз се чудя да се смея ли, да плача ли... Хем ми е смешно това, че изкарвам добри оценки и му помагам а той ми казва, че съм го ядосвал, хем ми е мъчно, че собственият ми баща ме обижда така. Преди два дни той даже ме напсува на майка, тогава юе нарани най-много. Най-ми е гадно, че аз няма как да го нараня за да види как е, все пак ми е баща и го обичам такъв какъвто е.
С месеци съм мислил как да избягам и къде да отида, но съм сигурен, че той ще ме намери и тогава ще стане много лошо.
Моля ви кажете ми какво да направя? Обмислям варианта да се напия като животно и да му кажа всичко в очите.

Коментари

1.   Баща ти е простак и най-вероятно майка ти ти обръща много внимание и ревнува. Съветвам те да се дистанцираш малко от ДВАМАТА си родители. Продължавай а се учиш и да помагаш, но спри да споделяш с майка си и да киснеш с нея, същото с баща си - с приятели и навън.
Остават ти 4 г. Изтърпи и изчезвай

2.   Обърни се към социалните (Закрила на детето)! Незабавно. Ще те настанят в приемен дом, където със сигурност ще имаш повече спокойствие, нужно да живота на един подрастващ.

3.   Ти си намерил решението. Пий каквото пиеш и му разкажи историята

4.   От Автора: С нетърпение чакам да минат тези 4г. А относно майка ми с нея не споделям абсолютно нищо. Да излизам не мога :( Постоянно ми намират някъква работа и не ми остава време

5.   Баща ти не мрази теб, а себе си. Хора, които се държат така, не понасят себе си и живота си. И си го изкарват на най- близките. Моя баща горе- долу е същия, особено когато се напие. Но се научих да не го обвинявам. Забелязала съм, че не е лично към мен, той не обича никого. Как може човек, който не понася себе си, да се държи нормално и да живее в любов и разбирателство с другите? Няма как. Избутай някак си, игнорирай, мисли си за други неща и когато дойде време, просто ще се изнесеш от вас.

6.   От автора: Не искам да ходя по някакви социални домове това ще е още по-лошо според мен

7.   С времето ще свикнеш и моя баща ме мрази...
Просто не го мисли и го игнорирай. Просто има и такива хора.

8.   Здравей аз също съм на твоята възраст и реших да съм от полза. Номер 5 е права. Ако има личен проблем и това му тежи или вижда, ще има данъци, които не можа да плати не говоря, че сте бедни или нещо подобно никога няма да кажа нещо такова на някого, но просто всеки родител има причина да си го изкарва на най-близкия, защото страда поговори с него и му обясни, че страдаш. Ако се напиеш и му кажеш всичко в очите него ще го заболи страшно дори да не го показва. Ако си единствен в семейството той иска да направи така, че нищо да не ти липсва. Разбирам те напълно, но не можеш да живееш така 4 години и да го игнорваш. Трябва да си поговориш с него и, ако те разбере ще е много добре, ако ли не аз не знам :/
Успех и пробвай може би ще е щастливият ти ден ;) ♡

9.   Днес с него ще ходим за риба и се сдобрихме ;)

10.   Мило момче успехът ти е 5.14 но това не е слаба а е силна оценка. Баща ти не го е срам да говори така ти си на 15 вече понеже от историята е минала почти 1 година . На баща ти 5цата му се вижда като 2-ка Но аз не мисля така. Ти си силно разумно момче. Надявам се да ме разбереш аз съм с 4 години по малка от теб. Но мога да ти помогна като ти кажа да не му се връзваш толкова а втория ми вариант е да го питаш защо се държи така .
Жал ми стана за майка ти как го търпи 14 години та ти си му дете.
Казва ти го момиче на почти 11 години Напсувал те е на майка с което показа цялото си неуважение към теб.

Ако съм на мястото на майка ти просто няма да му обърна и грам внимание.

Аз мога да ти бъда сестра , но не те познавам.
Успех и дано да се справиш с ситуацията.
Маша 11 г

11.   До номер 9 пак съм аз Радвам се, че сте се сдобрили но ако пак те напсува какво правим? А бягството от вкъщи ако е решение а майка ти ще се чуди къде си и ще плаче. Не бягай от къщи- грешка е послушай ме.
:)

12.   И не се пропивай! Това пак е грях.

13.   Моята майка е такава, аз съм жена, съсипа ми живота, всичко хубаво което правих го разби, много е гадно, изпитва голяма омраза към мен, защото баща ми много ме обичаше..