Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели - чувствам се ужасно
Аз съм момиче на 16 нямам много приятели с който да излизам почти цяло лято съм си била вкъщи имам една приятелка, която ме използва саюо когато сме на училище през другото време няма с кой.. Искам и аз като другите тийнейджъри да има с кой да излизам на кафета дискотеки и т. н. , но най-лошото е, че съм загубила самоувереността в себе си, също така съм много срамежлив човек. Искам няколко съвета как да създавам нови приятелства, как да се отпусна пред хората как да бъда по-отворена към тях.. МОЛЯ ВИ!! Дайте ми няколко съвета. Много ще съм ви благодарна!! Благодаря предварително!

Коментари

2.   Здравей! И аз съм в подобна ситуация. Нямам приятели и също като теб съм по цял ден вкъщи.
Аз също бях много несамоуверена, но вече започвам да се оправям. Лека по-лека започвам да си връщам самоувереността. През цялото време усещах, че съм доста необщителна. И един ден просто ми писна, защото заради това нямах приятели. Реших да бъда по-позитивна и да общувам повече. От 15-ти септември ще имам нов клас и сега ще се променя. Надявам се да успея да си намеря приятели.
Препоръчвам ти да се държиш позитивно и приятелски. Все пак имай някакви граници, за да не ти се качат на главата.
Просто се отпусни, иначе няма да си намериш приятели. Аз затова не си намерих приятели, защото бях много затворена и това ги дразнеше.
Винаги трябва да си себе си. Не трябва прекалено да ти пука за хорското мнение, просто БЪДИ себе си!
Така, че всичко е в твои ръце.
Моля, отговори, ако съм успяла да ти помогна по някакъв начин ;)

3.   Разбира се, благодаря ти много за съветите.. Може ли имейла ти? Тъй като ми харесаха съветите които ми даде. Ще бъда много благодарна! Хубав ден!

6.   Заюиши се на някакъв курс или спорт там може да се запознаеш с нови хора.