Споделена история от Тинейджърски

Какво мислите за луфта между краката
Ще карам направо. На 14 съм, имам луфт между краката (не е голям - 2 пръста, но го има). Проблемът е че ми изглежда супер странно и грозно. Приятелки ми казват, че изглежда добре и да не се притеснявам, но аз не го възприемам така - все пак са ми приятелки, какво да кажат. Освен това когато бях на море като се връщах от плажа се разминах с две момчета(бяха малко по-големи от мен, с около 2-3 години), които ме гледаха между краката и ме изгледаха много странно. Все пак сред момчетата е известен мита, че момичетата, които имат луфт са го получили от много е***е. Но това няма как да е вярно за мен, при положение, че съм на 14. Това е още една причина да се притеснявам от наличието на това разстояние между краката. Искам да попитам за вашето мнение по темата. Намирате ли това разстояние за нормално или го смятате за грозно и неприятно? Въпросът ми не е само към момчетата, но и към момичетата. Нека всеки да изрази своето мислене. Вашите мнения ще са ми от полза!

Коментари

1.   Само тъпите хора смятат, че луфтът се получава от това - то е ясно, че при доста слабичките момичета или при тези със специфична форма на тялото, го има. За мен не е проблем, но честно да ти кажа кльощи много-много не харесвам. Ако си печена като човек обаче, външният вид няма значение.

Мъж, 17

2.   За мен луфта между краката е страшно секси и ми харесва. По скоро е грозно когато няма луфт. На мен ми допадат слаби крака и луфта между тях стои хубаво, докато когато краката са ти дебели няма как да има луфт. Просто предполагам, че си още прекалено малка и мислиш за такива неща. :)

3.   Мисля, че твърде голям луфт е грозно, защото краката започват да изглеждат криви неоформени, но със спорт и нормално хранене се оправя:) ако е малък-2см, както каза, мисля че няма проблем. Аз също имам малък луфт и така се харесвам, а съм на 22. Всичко зависи и от самата костна структура на краката, на всеки му отива различно. Но имай предвид, че си още малка и тепърва тялото ти ще се променя и ще растеш :) изобщо не се притеснявай

4.   Здравей! Аз съм момиче на 14 години и също като теб и аз имам луфт и то доста по-голям. Не се притеснявам от този факт, защото за повечето момчента това е много секси и не е от е*ане, а е защото или сме слаби, или е генетично. Гордей се, че имаш, защото това е мечтата на милиони пухкави тийнейджърки. :)
~Иа~

5.   по-добре луфт отколкото висменки и сланинки. човек трябва да се научи да се харесва.

6.   абе хората правят кви ли не упражнения за да имат такова разстояние, преди говореха че ако имаш лугт м/ъ краката можеш да станеш модел

7.   Странно, че все още го има този проблем. Като изключим МНОГО слабите момичета и деца, то при останалите този луфт се получава от недостатачно Калций в периода на растеж. Този проблем е известен от Азия - Китай, Япония и затова там ядат като луди бг. кисело мляко. Важно е обаче да се приема и Витамин Д или да се излага човек на слънце, за да може да се усвои калция. У нас доста хора страдат от непоносимост към прясно мляко, рядко има семейства, които редовно имат прясно мляко във вкъщи, но нищо не пречи на Авторката да пие айрян, кисело мляко да яде, сирене и извара
Луфтът не идва обаче от много секс... когато човек е пълен е възможно да има големи бедра и да се позакрие този луфт, но далеч не е вярно, че който няма луфт е едва ли не дебел
Аз съм слаба жена и нямам луфт, никога съм нямала луфт, просто защото нямам такова изкривяване в резултат от липса на калции

8.   И аз имам. Просто ако си с малко по-широк ханш, но слаби крака, си го имаш и това е. Няма какво да го мислиш толкова.

9.   необходими са ти по интелигентни притеснения - с какъв успех ще завършиш, каква професия ще избереш, какво да правиш с живота си...

10.   Момиче на 16 съм, аз лично не харесвам луфта между краката, майка ми и приятелките ми също не го харесваме. Но пък съм чувала, че момчетата откачали по луфта между краката, изглеждал секси. Така, че всеки човек харесва различно, не се притеснявай, може би ако понапълнееш малко и да изчезне, може би си прекалено слабичка. :)

11.   Аз не харесвам как изглежда луфта м/у краката, приятелят ми също не го харесва, но за твой късмет има много момчета, които си падат по-точно това.

12.   По-добре да си харесваш тялото, независимо дали има луфт или сланинки. Винаги ще има хейтъри и такива които ще те харесат, за това че си готин човек, а не заради това колко слаби или дебели крака имаш.

13.   При някои слаби момичета се получава такъв луфт. Аз лично не съм му почитател, предпочитам по-класически изглеждащо женско тяло, но не съм никакъв критерий, защото съм жена:) От много мъже съм чувала, че този луфт им харесвал страшно много и го намирали за сексуално привлекателна особеност на женското тяло. При това положение по-скоро трябва да се радваш. А и, това, че не си дебела винаги е плюс. Ако не ти е приятно да те заглеждат там, носи поли:)

Alpha, ж. 26

14.   "Луфта" се получава от ходене на висок ток или просто гена ти е такъв. Освен това е секси. Не се притеснявай, не е признак, че си разкрепостена.

15.   Здравей! Първо, забрави за хората, които мислят, че това разстояние може да се получи от много секс. Да, това е мит, правилно си го казала, и е напълно малоумен. Това са измислици на неинформирани тинейджъри, които се чудят как да свържат всяко нещо със секса. По същия начин, когато бях на твоите години и някое момиче от моя клас отслабнеше, чувах да казват: "Сигурно е правила секс, затова е свалила 5кг така бързо". Ами, какво да ти кажа, пълни глупости. Чудно ми беше какъв ще да е бил този секс, за да се топят така рязко килограми и как хората не са открили този вариант по-рано, ама... върви обяснявай, че не става така.
Този луфт може да е генетично заложен, т. е. такава да ти е конструкцията, както и да си твърде слабичка и затова да се получава. Принципно, хубаво е да изчакаш 2-3 години, за да ти се развие тялото и да се оформи, преди да правиш заключения за фигурата си. В момента си в пубертета, растеш и се променяш, след време ще забележиш, че тялото ти вече не е същото. И това е напълно нормално. Ако имаш желание, можеш да започнеш да тренираш, хем за тонус и здраве, хем да се стегнеш, но малко се съмнявам това да промени коренно формата на краката ти, ако са си такива по принцип. Аз също имам подобен проблем, въпреки че на мен вече не ми прави впечатление. Краката ми са били винаги видимо по-слаби, дори когато съм била с 10 кг повече, отколкото съм в момента. Сега са си направо кльощави, но... не ми дреме. И при мен се забелязва луфт, който не е фрапиращ, но го има. Е, не може да сме идеални, такава е природата. Важното е да се харесваш такава, каквато си и да не се вглеждаш в малките недостатъци. Хубаво е да знаеш, че има много момичета, които биха дали всичко, за да имат твоята фигура, защото се борят с други несъвършенства по себе си. Така че... повярвай, че изглеждаш окей и не се вълнувай толкова кой къде те е погледнал. Момчетата винаги могат да намерят нещо, което да не им харесва във външността ти и да те обсъждат, това не можеш да го промениш. Само че ако си уверена и сама се харесваш, всички ще гледат с други очи на теб.

16.   Как така луфт? За вагината ли говориш? Почти всички жени имат. Няма от какво да се притесняваш.

17.   Супер е луфта.

18.   Момиче спокойно аз съм момче на 15 и познавам не малко момичета който са девстнени на мойта възраст и нямат луфт. А и момметата харесват слабички момичета когато имаш луфт изглежда по-слаба с по красиво тяло по-женствена и е много красиво като погледнеш такова момиче. Така че не се притеснявай за глупости

19.   Аз съм на 13 и също имам луфт като теб 2/3 пръста, винаги ми е странно, когато съм с приятелките и съученичките ми, които са доста по-едри и с широки бедра за разлика от мен. Обаче какво да се прави, все пак не съм единствената, а като гледам горните коментари явно някои момчета харесват и такива момичета като нас. :) Не се притеснявай и бъди себе си!

21.   Просто си по-слабичка. Луфтът между краката не е грозен, освен ако е повече от половин-една педя, защото прави краката да изглеждат криви, дори да са прави.

Момиче,13 г.

Vicy

23.   Най-много обичам секси сладуранки с малък луфт между краката.. Привлича ме ужасно много!

Момче 15г.

24.   Просто приеми че си слаба и секси и затова имаш луфт. Това че е грозно е пълна глупост. Даже момичета с дебели крака завиждат на слабите.

25.   Това с луфта си е структора, а не както казват от много секс(това са пълни глупости)... и не се притеснявай за луфта... мъжете го намираме за секси това(аз примерно не харесвам плътно прилепнали крака)

26.   Здравей момиче луфта между краката е много секси,не трябва да се притесняваш,напротив.Това те прави по-красива.Не всички жени го имат.