Споделена история от Тинейджърски

Защо не отслабвам?
Здравейте на всички. На 15 години съм 1. 73; 66/67 кг. Проблема ми е, че от някъде седмица съм на диета и не съм отслабнал още. Ям полезно, без сладки неща, ям по два пъти на ден като пропускам закуската и вечер лягам към 8/9 и поне 1/2 от денонощието не ям, и когато ям то е намалено с 50% от това което ям попринцип. Вдигам тежести 3 пъти седмично но не изглежда и да помръдвам дори с 500 грама за седмица... Според вас какво правя грешно? Възможно ли е просто да бързам?

Коментари

1.   Какво „полезно“ ядеш? Конкретизирай се, защото много хора мислят, че мюслите, натуралните сокове, фрешове, смутита примерно са нещо полезно, а не са - захарни бомби са това богати на фруктоза, която затлъстява черния дроб.
Друго - не чакай да отслабнеш много и лесно, защото ти си с нормално телосложение и тялото ти не иска да слабее повече. Друго - ти си правиш мускули и те тежат повече, затова по-добра мярка в случая е не теглото, а дънките и дрехите ти.
Ако по естетически причини искаш да отслабнеш, ще е трудничко, но не е невъзможно
Освен сладкото спри трайно и всичко храни, богати на нишесте - хляб, пшеница, бобови култури дори, хляб, ориз
От плодовете избягвай банани, грозде и внимавай с ябълките дори - 1 плод най-много на ден.
Но да - ще отслабнеш, само не се отказвай.
И още може да ти се случи нещо странно - да качиш до 1 кг. преди да отслабнеш драстично на следващия ден - това е така, защото тялото ти се стреми на макс да запази своето тегло, но като отдаде и изразходи мазнините, набира 1 кг. някъде течности, плакне си мастните клетки и на другия ден изпикаваш тази течност. При драстично отслалбване е често явление...

2.   Каквото каза номер 1, а и закусвай обилно, но не вечеряй. Също така тренировките не са проблем те стягат тялото, но и изграждат мускулна маса, която се тежи допълнително. А и за 1 седмица НЕ се отслабва.

3.   Дай пример точно какво си ял например вчера, в детайли. Само така може да се даде съвет.
Теглото не е толкова важно, важно е процентът телесни мазнини и това как ти стоят дрехите.

4.   Една жена ми сподели, че яде всеки ден по 1-2 ябълки. За три месеца свалила 30 кила.

Ето сигурен източник на инфо http://www.bb-team.org/hrani/id/374294_yabalki-surovi-s-kora

За да отслабнеш трябва да се движиш повече, да намалиш приема на калории т.е без мазни пици и хамбургери.

Прави си салати, яж повече плодове и спортувай. Това е правилния път.

Препоръчвам книгата на Арнолд Шварценегер http://masters-tb.com/details.php?id=57155

5.   Като тренираш трупаш мускулна маса, която тежи. Така че не е важно колко са килограмите, а как изглежда тялото. Иначе си на възраст, в която още растеш и не бих ти препоръчала диета. Просто хапвай от всичко, но по-малко количество.

6.   до 4

Плодовете не съдържат белтъчини и не могат да са основна храна. Ако храненето не съдържа достатъчно пълноценни белтъчини от животински произход - месо, яйца, сирене и т. н. тялото започва да разгражда чистата телесна маса - мускули, органи и т. н. за да си осигури необходимите аминокиселини за да функционира т. е. се самоизяжда. Да така ще се свалят много килограми, но вида, имунната система и целия организъм ще се влошат. За да се запази чистата телесна маса трябва да се консумират достатъчно белтъчини, но недостатъчно калории или да се прилага за кратко време гладуване.

8.   Много е просто ако на ден ти трябват 2000 калорий яж 1500, има една апликация за телефона "MY fitnes pall" теглиш я въвждаш височина и килограми и цъкаш с колко килограма искаш да отслабнеш, и ти дава колко калорий трява да приемаш, при мен действа обаче с качване аз съм 1. 84 70 килограма целта ми е 74 и ходя на фитнес и на ден приемам 3000 калорий. Преди 2 месеца бях 65. Късмет и аз съм на 15

9.   "но не изглежда и да помръдвам дори с 500"

Има шивашки метри и кантари за оценка на телесното състояние, несериозно е само за една седмица и с преценка на око да искаш резултат. Ако смяташ, че с ядене ще отслабнеш - не става, пробвано е от всички отслабващи досега. Усвоволствието от преаждането си го платила с преяжадне, сега ще трябва да изпиташ дискомфорта от лишенията, за да стигнеш до нормално тегло. Но както споменаха по-горе хората, важно е от какви храни ще се лишиш. За оптимална функционалност организмът има нужди от определени вещества, продължителни еднообразни диети трябва да се избягват. Яж и въглехидрати, но с мярка, както и всичко останало!

10.   Мисля, че грешиш в това, че пропускаш закуската....
Всички хора (стари, млади) казват, че закуската е най-важното ядене за деня.
Може да не обядваш, най-вече да не вечеряш, но закуската...

11.   Подходящ (добър) фитнес инструктор би ти помогнал доста. Прави ти хранителен режим, тренираш и резултатите са налице. Успех!