Споделена история от Тинейджърски

Страх, че тя ще си посегне и аз ще съм виновния
Здравейте! Момче на 21 години съм, историята ми е следната. От една година се познавам с едно момиче на 17 години, което учи в бившето ми училище. От съвсем скоро излизаме и се водим, че сме гаджета. Това първото по-сериозна връзка в живота и на двамата, като подчертавам, че до секс не се е стигало и няма да се стигне ( ще ви кажа защо след малко). Момичето е епилептик. Честичко й се случват припадъци породени от главно негативни емоции. Знам за състоянието й и все пак се навих да излизам с нея. Проблемът ми е следния: свободолюбив човек съм, а момичето определено е обсебващо. Постоянно иска да знае къде съм, какво правя, с какво ще се занимавам... Това определено ме задушава. Не искам да се стига до сексуален контакт, защото нещата допълнително ще загрубеят. Не искам да създавам проблеми на никого, както и да се занимавам с подобни глупости на тази възраст. Момичето е свястно и смея да кажа сериозно за годините си, но явно твърде много се е вдала в любовта си ( в което лошо няма). Бих искал да преустановя отношенията си с нея още в зародиш, но от опита, който имам с нея, знам, че тя е отмъстителна и си навива на акъла разни неща. Блокираше чата във Фейсбук, за да не й пиша и да не мога да репликирам коментарите й. Прави се на обидена и винаги аз съм виновния за нашата връзка. Ок, така да е. Преди дни ме запозна с родителите си, а те ме приеха учудващо за мен добре. Сякаш съм им син, което ме притеснява. Дори нямаше доза съмнение в тяхната позиция. Казвала ми е, че ако не съм аз няма да се пласира никъде заради проблема си ( епилепсията), а аз не желая да бъда спасителна сламка. Моля, споделете съвети как да приключим всичко това, като бели хора. Защото знам, че ще има сълзи и сополи. По-добре отколкото досъдебно производство за склоняване към самоубийство.

Коментари

3.   Сам си се натресал на това положение с ясното съзнание, че тя има проблем, а сега търсиш съвет.....мога само да ти кажа, че проблемите ти почват от тук-насетне.......... !

4.   Никой не може да те обвини в склоняване към самоубийство, защото не ти си й внушил, че трябва да го направи. Но не мисля че ще предприеме такова нещо, а по скоро те манипулира и се опитва да ти вмени вина (тези качества често вървят в комплект с обсесивността).
По-добре е за теб да приключиш с нея. Виж, когато вече си се привързал и обикнал един човек и подобни проблеми се проявят впоследстеие (т. е. когато сте се сближили здравословното му състояние е било по-стабилно), ще се бориш заедно с него, защото вътрешно това става и твой проблем.
Но в твоя случай, още преди да са се зародили чувства, вече виждаш в какъв филм си напът да се набуташ. Повярвай ми, по-добре да си го спестиш. Кажи й, че още ти е рано и не си готов за сериозна връзка. Ако трябва кажи й: "Проблемът е в мен. Ти заслужаваш по-добро, по-сериозно момче" (дори да не е вярно, знаеш какво искат да чуят момичетата). Общо взето, поеми вината върху себе си, изкарай се недостоен ако трябва, но така е по-малък шанса да се озлоби и да ти прави разни мизерии после. Успех! Според мен взимаш правилното решение.

6.   Проблемът не е толкова в болестта и колкото в характера и! Според мен ако не беше толкова обсебваща болестта и нямаше да представлява толкова голям проблем за теб. Също така смятам, че техните прекалено много са я разглезили и тя се е научила да използва състоянието си за да манипулира околните. Казваш и в прав текст, че сте прекалено различни като характери и няма как да се получи нещо повече между вас! Ако ще да се тръшка и да се скъса от рев по -добре сега да страда по -малко от колкото после повече! С такива хора така се действа няма една глезена пикла да те манипулира и да ти прави сцени! Имах позната същия случай с тази разлика, че нямаше епилепсия. Момчетата накрая им писваше от задушаването и я режеха после драми, сополи докато не хване нова жертва.

7.   Не разбирам защо почти всеки, който коменти подобна история казва: „Сам си си виновен„. Човека със сигурност знае, че сам се е докарал до това положение.
Та по темата моя съвет е да и обясниш нещата как стоят. Бъди откровен с нея. Кажи и как си се почувствал когато те е запознала с родителите и. Ако не си готов за сериозна връзка не бързай. Помисли добре преди да действаш.

8.   Хей, преди няколко месеца имах такъв проблем, но успях да се справя някак си, въпреки че ме беше страх и бях с момчето от съжаление. Отначало не ми каза за заболяването си, а на мен ми допадна като характер и реших да изляза с него, на среща де, не очаквах да стане нещо. Да, ама той ми каза за проблема си, за припадъците и т. н. Лошото беше, че вземаше и наркотици, което ми беше странно предвид състоянието му. Та така де, не исках да се обвързваме, но той така си бил въобразил и не можех да се отърва от него. Беше адско обсебване, задушавах се, дразнеше ме поведението ми. Постоянно ме заплашваше, като му кажа и най-малкото се депресираше, рев, алкохол и разни такива дето си мислеше, че го успокояват. Говореше ми за семейство и деца, щели сме да бъдем завинаги заедно, нямало да се отърва лесно от него. Следеше ме и това беше най-лошото. Бях се побъркала, буквално. Чудех се как да го разкарам, но по начин дето после аз няма да съм виновна в случая. Лошото е, че ме заплашваше, че ще се самоубие. Не му вярвах много, но се уверих, че не е наред и че може да го направи. След като се тормозех известно време реших, че просто ще сложа край. Все пак исках аз да се спася, личеше си, че той не е добре, но не мога и да търпя цял живот. И просто поговорихме, казах му че проблема е в мен, че не искам просто сериозна връзка и разни такива. Естествено ме тормозеше и пак ми пишеше, мислел си, че сме още заедно, а му заявих, че не сме. В случая казах, че причината е в мен, за да не излезе така, че ме е страх един вид от него. Не знам дали приятелката ти е агресивна, но той определено беше. Сега преследва една приятелка, но не знае, че се познаваме. И нея заплашва, но го разбирам- просто не може да стои сам. Винаги са го зарязвали, но той не може да разбере защо. Поне тази, с която е му казва всичко директно, докато аз търпях. Според мен, ако положението е много зле не се занимавай с нея. Всеки заслужава да е щастлив и обичан, но тя трябва да разбере, че не може да се държи така. Никой не иска да го следят и т. н. Или ще се държи като хората, или ще разбере, че ще стои сама. Не съм против такива хора, не ги съдя, но се сблъсках с това и разбрах, че не е шега работа. Аз се страхувах и да не изпадне в пристъп както целия трепереше постоянно. Просто поговорете, ако искаш да се разделите просто ѝ кажи, че не върви, че не чувстваш същото и нещо подобно. Но не позволявай да те кара да се чувстваш по този начин, наистина е кофти.