Споделена история от Тинейджърски

Без живот
Здравейте. Момче на 18 години съм. В тежка депресия съм, нямам стимул за живот. Имам нещо като социална фобия и поради този факт досега нямам приятели нито живот. Не мога да се проявя като характер. Не мога да отида до магазина да кажем и изобщо да излизам навън. Свит съм подтиснат. Получавам сърцебиене, притеснявам се от хората. Нямам сили дори да стана от леглото. С всеки ден чувствам че се сривам. Не се чувствам жив. Нищо не ме крепи. Досега реално нямам никакъв живот, всичко е една празнота. Деградирам, нямам сили да се боря.

Коментари

1.   Това ми звучи като депресия. Липса на енергия. Защо не поговориш с психолог.
Обичай себе си. Уважавай се. Това е началото на оправянето.

2.   Виж, аз съм в подобно положение, ако искаш може да си поговорим.

3.   И аз бях така дълго време, на моменти по-засилено на моменти по-малко. Съветът ми е да се бориш като почнеш работа. В никакъв случей не трябва да се задълбава иначе става по-трудно за лекуване, а за да се излекуваш сам трябва да положиш усилие, психическо най-вече обаче не става изведнъж трябва коренно да си промениш мисленето и държанието към околните (ако не те уважават и ти няма да ги уважаваш) и да подхождаш с повече самочувствие, да не ти дреме к'во мислят другите за теб, къв си, що си и такива глупости.
М18

4.   Вземи си направление за психиатър. Не знам дали си още ученик или си здравно осигурен. Ако не си ще ти струва някъде 40 -50 лв в зависимост от града в който си. Ще те изслуша какво те травмирало и как се е стигнало до това положение и ще ти назначи лечение с хапчета. На 18 си погрижи се за себе си не ми се иска да прочета във вестника за поредният се самоубил младеж

5.   Вземи си витамини B6, B12, D. Най-важните витамини за нивото на серотонина.

7.   *** това ми е скайпа

Модератор: веднъж вече отказах да публикувам скайпа Ви, а Вие го пускате втори път. Трябва ли да напомням, че контактни данни не се публикуват тук? И още 20 пъти да си напишете скайпа тук, няма да бъде публикуван. Така само отнемате от времето на модераторите, които през това време могат да публикуват полезните коментари. Моля, уважавайте времето, което отделяме, за да одобряваме коментарите.

9.   Благодаря за коментарите!
Номер 2 съгласен съм, но не мога да оставя връзка тук.
Номер 3 не знам как ще намеря сили да се боря.

10.   Здравей! Аз също съм била в това състояние. Също неконтактна и асициална. Започни някакъв спорт - какъвто и да е - ако ще и да е тичане в парка. Поставяй си цели - дори и някакви елементарни - например да заговориш продавачката в магазина - кажи й нещо извън стандартните реплики - бъде по - разчупен. Ако някой те заговори за нещо - бъди по - обстоятелствен, искай да си говориш с него - говори му каквото и да е - дори да са пълни глупости. Ще видиш, че малко по малко започваш да се поотпускаш. Не тръгвай към никоя ситуация с предубеденост - просто полагай усилия да подобряваш себе си с малки крачки. Анализирай себе си - вече си разбрал какви слабости имаш - тръгни срещу тях. Сигурна съм, че имаш и качества - назови поне три от тях. Животът е борба - нямаш право да се предаваш. Просто опитай, няма да съжаляваш. Жив си, здрав си - няма от какво да се страхуваш толкова. По - добре да се провалиш в нещо, отколкото да не си опитал.

11.   Аз ще те посъветвам да си купиш книгите на Дейл Карнеги. 100 процента съм сигурен че ще ти ппомогнат. Живота е хубав. Научи се да го живееш.