Споделена история от Тинейджърски

Животът ми е толкова сив
Здравейте, момиче на 18 съм, което просто иска да избяга вече. Накратко- нямам много приятели, имам си приятел, щастлива съм, но същевременно откачам. Животът ми е разделен на 2 - хубавата реалност с гаджето и другата черна част, която е ежедневието. Откакто започна лятната ваканция направо умирам. Всичките ми съученици и дори роднини само ходят на море, на планина, на екскурзии, работят и аз съм тук-всеки ден едно и също едно и също. Преди не ми беше така.. може би бях свикнала на това ежедневие, но миналата година имах възможността за първи път да видя нещо, да отида на истинска почивка, да се забавлявам и сега всеки ден ми се плачи от носталгия. Пробвах се да работя, пратих доста сиви-та и нищо. Дори не ми се обадиха. Малкото ми приятели са извън града и дори няма с кой да изляза. Пък и то един град... няма къде да отидеш....

Опитвам се да се разнообразям-уча, пиша статии, спортувам, направих си дори блог ама въпреки това... всяка минута и секунда съм в нас.

Коментари

1.   Нямам много какво да те посъветвам, но ако това ще те успокои мога да ти кажа, че аз съм в абсолютно същото положение, но дори малко по-зле, защото аз вече и приятел нямам, замина да работи на морето и ме заряза, а аз също като теб нямам никакво разнообразие - нито ходя на почивки, нито имам с кого да изляза, нито успявам за сега да си намеря работа (аз също съм на 18 г. ), за капак и обстановката вкъщи често е напрегната и понякога имам чувството, че ще откача. Иска ми се просто да изляза от вкъщи, да побягна на някъде, да се скрия и да ме няма поне 2-3 дни, но нямам и къде да отида. Лично на мен единствената опция ми остава работата. И там е тегаво докато се адаптира човек към новата среда, но е добър вариант, защото хем е разнообразие, хем си изкарваш твои си парички, пък и вече сме във възраст, в която е време да се ориентираме към това да сме малко по-самостоятелни. Така че това е моят съвет - търси си малко по-усилено някаква лека работа, поне за лятото, поразпитай тук-там, и аз ще правя същото. И само гледай да не изпадаш в депресия, защото това без съмнение ще усложни положението. Имай малко търпение и вярвай, че нещата ще се оправят, скоро лятната ваканция ще свърши и животът ще стане малко по-цветен. :)

2.   Смяташ ли, че на възрастните им е по-интересно ежедневието, ти поне имаш свободно време-използвай го.

3.   Напълно те разбирам. :) При мен е същото. Бленувам си за някакво лятно преживяване, което така и няма да се случи.... Бих те посъветвала да се радваш на малките неща, но как да го направя, когато на мен самата ми е трудно Може би в живота ми липсва малко екшън, малко забава. Повечето ми приятели са извън града, живея в малък град и нямам какво да правя. Общо взето се побърквам. ✌ Бавно, но сигурно. И аз не излизам много. Няма с кого.
Просто исках да ти кажа, че не си сама и определено мога да ти вляза в положението. И все пак се надявам да намериш нещо забавно в живота, на което да се насладиш. А ако някой даде полезен съвет ще мога и аз да се възползвам от него. :Д

Предполагам, че тук ще има съвети от сорта на "Млада си, забавлявай се", "Чети повече" и т. н. Това със сигурност ще е от хора, които не могат да ти влязат в положението. Смисъл, къде е тръпката в това?

4.   У вас не ти ли е уютно? Къде ще ходиш сама, само да се тревожат майка ти и баща ти, че и гаджето ти. Не забравяй и с какви пари разполага семейството ти. Глезотиите струват скъпо.

5.   Ами иди с гаджето си на море?