Споделена история от Тинейджърски

Имаме ли шанс в бъдеще?
Здравейте, пише ви младо момиче в последната година на гимназията, което наскоро претърпя раздяла след връзка от 3 години. Много ми е тежко, имахме проблеми, разделихме се, вина имаме и двамата, причината за окончателната раздяла беше моето напоследък често неадекватно държание. В началото мислех, че бях заменена, тъй като той е чаровен и често излиза с момичета и понякога се качват снимки. Но впоследствие осъзнах, че това не е така. Разбрах, че просто се е изчерпал и няма сили да се занимава с мен. От разговори с общи приятели научих, че все още има чувства към мен, но иска да продължи напред. Какво да правя? Не поддържаме контакт, въпреки, че преди няколко дни ми писа във връзка с нещо случайно и ме пита как съм. Това мога да го приема като опит за връзка с мен, тъй като нямаше никаква логика да ми пише за това. Аз отдавна съм си взела поуки за своето държание и работя върху себе си (не заради него, а защото осъзнавам, че не е коректно) Част от мен го иска страшно много, въпреки, че съм приела раздялата и, че трябва да продължа. Какво би станало? Имаме ли някакъв шанс в бъдеще? Много държа на това момче, винаги сме си помагали и сме били готови един за друг, той ми е и първият във всички отношения. Обичам го най-искрено и дълбоко.

Коментари

1.   Ако искаш да си с него ,кажи му,пък както се развият нещата.

2.   Защо да няма шанс? Въпросът е дали наистина държите един на друг и дали и двамата искате да се постараете да оправите нещата. Това за мен е една чиста детска любов, прераснала в нещо по-сериозно и преминало на друг етап. Малко тинейджърска драма се е намесила, но не е задължително, да не се справите с това. Пиши му, предложи му да излезете, опитайте известно време да се държите като приятели и искрите сами ще се върнат. За три години човек се привързва към друг и се отдава по много начин, това е период, който трудно може да бъде забравен и заличен... вероятно преди му е омръзнало, а сега е осъзнал, че не иска да е с други и го тегли пак към теб. Толкова време си с някой и изведнъж този човек си отива и ежедневието ти остава някак празно. Виж какво изпитва той и вземете някакво решение.