Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятелка :(
Здравейте, аз съм момче на 14 години от Варна.
Все още нямам приятелка. Смятам себе си за умен, мил, и до някаква степен красив, не мога да кажа че съм, просто така мисля. Имам само една приятелка (като приятелка, не като гадже имам в предвид) ама не общуваме често. В едно училище съм от 9 години. Предучилищна, начално и средно. Сега ще бъда 8ми клас. Имах един най-добър приятел до 4ти клас, обаче в 5ти клас бях изместен в друг клас, а приятелят ми замина и повече не се чухме. В 5ти клас си хванах гадже, което след като ме целуна, ме заряза ( не ходеше с друг, просто ме заряза след това ) И до ден днешен смятам че това е причината да съм толкова затворен в себе си, колкото и да се правя на отворен, ако има момиче до мен аз почвам да се притеснявам. Не искам да виждам коментари от типа : Много си малък, когато му дойде времето ще си намериш гадже и така нататък... Благодаря все пак за отделеното време да прочетете всичко това, не искам съвети просто исках да споделя :)

Коментари

1.   *Защо описваш "качествата си",като след 2-3 години ще се промениш коренно?

*Малък си,колкото и да не искаш да го "чуеш" и видиш,само на 14 години навлиза току-що в пубертета.

*Не слушай твоите съученици и приятели,за дето "споделят" с колко момичета са "спали" и имали "връзка".
Нищо от това което споделят не е истина,защото момчетата съзряват много по-късно.

*Може да имаш сперма,може да си представяш еротични моменти и да се възбуждаш постоянно,но това не те прави зрял за връзка и за полови контакти.
Особено малките нямате срам,сваляли са ме малки по на 13-14 годишни,но за мен реално са деца и не ги възприемам като нещо повече.
Опитвате се да подражавате на филмите,на батковците,държите се като лоши момчета,само че сте малки и докато не пораснете и не се изградите като мъже,няма да гледат на вас с други очи момичетата,освен като на непораснали приятелчета.

*Гледай си уроците бебенце,самоусъвършенствай се,след някоя година сами ще дойдат гаджетата.

-Maryjane

2.   Закъде си се разбързал толкова? Да не се свърши светът, че трябва непременно да си хванеш гадже? Спокойно, всички са така. И аз съм на 14 и нямам гадже, както и всичките ми познати. Сега си гледай ученето, за момичета ще имаш още много време, ама в училище изпуснеш ли плетката, край...

3.   Добре, какво искаш да ти кажем?
Сериозно връзка ли искаш или ей така колкото да се каже, че си обвързан?
И как искаш да си намериш приятелка без да имаш чувства към никоя? Ще ми е интересно да чуя. (:

4.   Нормално е на 14г. Да нямаш приятелка. Ако желаеш да имаш попрочети как се ухажва момиче, примерно и действай.

5.   Вашите години са много сладки, честно. Едните не са се целували, другите мислят дали ще ги приемат в желаната гимназия, трети правят секс... разликата е забавна.

Не слушай какво ти говорят съученици, на 14 никой няма опит и дори да има връзка, в повечето случаи тази връзка не е нищо сериозно и нищо хубаво. На 14 повечето хора не се целуват, а се лигавят. И в 5 клас е нормално да те оставят, момичето не е било готово за връзка, нито пък ти, просто си се притеснил, понеже е било след първата ти целувка, но спокойно, тя също не е можела да се целува, вероятно и целта и е била точно тази, да се целунете, за да види какво е, а не да бъде с теб с години. Ще си намериш приятелка с времето, само не се затваряй в себе си. Запознавай се с хора, излизай по кафенета, забавлявай се както можеш и с времето ще намериш много приятели и гаджета.