Споделена история от Тинейджърски

Постоянно мисля за него
Здравейте!
Пише ви момиче, което сега ще е в 12. клас. Имам амбиции да следвам, да се развивам, красива съм, момчета и внимание не липсват, но.. ето и къде се появи проблемът ми. Ходя на уроци по математика при едно момче, той е на 20. Страшно е умен, забавен, висок и хубав е, страшно симпатичен, изобщо е направо мечта. Един такъв скромен е, но толкова много знае по какви ли не теми, чак се чудя къде я побира всичката тая информация понякога. Уроците са индивидуални и ходя у тях. Винаги е подредено и изчистено, винаги предлага кафе, чай, нещо сладко, много е мил с мен и предполагам с другите, които го посещават. Взима супер малко, дори не знам каква му е ползата от това, но явно обича да го прави и му е хубаво. Къде е проблемът ли, ами.. харесвам го и то много и с всеки ден все повече. Харесва ми гласът му, докато ми обяснява, докато го гледам как пише и най-обожавам момента, когато тъкмо ми е обяснил нещо, което не съм разбирала и в този момент ме поглежда в очите с една красива усмивка и очаква реакцията ми на това, което е казал дали съм го разбрала. Лятото ходих на уроци, сега мисля също да продължа, много ми помага, напредвам, благодарение на него, много е добър и разбира наистина много, страхотен е. Но това ще започне да ми пречи, аз го гледам и си представям как ме целува, искам да ме гушне, направо го гледам и съм на косъм аз да го целуна. Устните му, гласът му, косата, очите, движенията на ръцете, говора, изказа.. всичко му е невероятно просто. Но съм почти убедена, че от това няма да излезе нищо и съм също толкова убедена, че той едва ли гледа така на мен. Аз съм просто една от многото, които ходят при него на уроци. Предимно се занимава с 8-12 клас, но и на по-малки и на студенти помага, той самият е студент. Винаги посреща с усмивка, личи си, че с удоволствие си води урока, не гледа да претупа или да ти вземе парите. Дори веднъж забравих да му платя и се сетих чак 2-3 седмици по-късно като на следващите ходения му плащах, нито го е направил на въпрос, нито е казал "ами ти предния път май не ми плати", извиних му се, казах, че съм забравила и пожелах да му платя въпросния урок, но той не ми взе парите, каза, че е забравил и ми предложи да изляза на кафе и да се почерпя с приятелки. Просто е много мил, навън винаги поздравява с усмивка, спира се, когато ме види да си поговорим малко и забелязвам, че с всички се държи така.
Поразпитах за него и всички, които го познават просто казват, че е много готино момче и не е само забил в учене, ами спортува си, излиза, забавлява се, когато има време. Как да впечатля такова момче, при него на уроци има и други красиви момичета и с всички е мил, просто явно си е такъв. По-важното е, че изпитвам страшно силни чувства към него, а не искам това да повлияе на концентрацията ми и на подготовката ми за матури и изпити. Не искам и да се махам от уроците при него, харесват ми и са евтини, а и когато той обяснява, говори с теб като с приятел, като с близък, а не както някои госпожи да те изкарат дебил едва ли не. Помогнете с нещо, посъветвайте ме, какво да направя? Да опитам ли да се сближа с него извън часовете ни или да не правя нищо, да му намекна ли, че го харесвам или по-добре не и ако да как да го направя, как да го впечатля, кое ще му хареса и кое не? Само знам, че адски го харесвам, не знам дали съм влюбена, но мисля много често за него. Нямам представа какво да правя, а заедно с това не трябва и да се разсейвам от целите си. Помогнете ми, вие какво бихте направили на мое място?
Благодаря ви.

Коментари

1.   Ами следващият път пак забрави да му платиш и по-следващия му дай парите, а той ако каже да ги изпиеш на кафе с приятелки, му кажи да ги изпиете заедно на кафе. Вие двамата. Кажи му го на шега, но виж как ще реагира.

2.   Аз винаги съм казвала, каквото чувствам. От 10 пъти да речем, 8 не съм съжалявала. Но това е нож с две остриета. Има два варианта: и той да откликне на чувствата ти или да ти каже да спре да ходиш на уроци. Има и трети де, да продължиш да ходиш и всичко да е както преди, но на теб винаги ще ти е странно. На твое място бих си казала, иначе как ще знаеш дали и той има чувства към теб? После може с месеци да се чудиш дали нещо е щяло да стане. Ако има чувства сам няма да си каже, защото все пак ти е учител. Пиши какво си решила да направиш, че ми стана интересно. :)

3.   По-добре не дублирай пропуска както номер 1 предлага. Попитай го дали на всички опрощава таксата за уроците ако я пропуснат и тогава следи реакцията му. След това вече можеш да му предложиш да се почерпите с партите от въпросния урок.