Споделена история от Тинейджърски

Сутиени и бюстиета....SOS!!!!!!
Здравейте, аз съм на 12.
Повечето момичета от класа ми носят сутиени... само аз и още едно момиче носим бюстиета...
Много пъти повтарям на мама че ми трябва сутиен! Аз имам най големи гърди в класа ( абе, то ПОВЕЧЕТО са хато дъски и пак носят сутиени).
Въпросът ми е дали и как да накарам майка ми да ми купи сутиен или аз сама да си купя без да я уведомявам???

Коментари

1.   Като бях на 12-13 аз бях пуснала подобна тема из нета и някой ми каза същото, каквото и аз ще кажа на теб.
Майка ми всеки път сменяше темата и казваше, че има време, затова накрая си взех от спестяванията и си купих сама. Можеш и да не казваш на майка си, продавачките в тези магазини си знаят рсботата и ще те насочат, ще помогнат в избора. Успех!!

2.   Лично аз имам големи гърди от малка също. Изключително много се изморих от твърдите сутиени, затова си вземи от онези, който са ластични, но без твърди чашки. Поговори с майка си и й кажи, че ти е некомфортно зареди тежестта им да ходиш с бюстиета, и че това е компромисноят вариант. Използвай и довода, че е вредно физически да няма нещо, което да го държи стабилни на мястото им: Ако откаже събери пари и си закупи сама

3.   Нa мaйките мaй им трябвa повечко време дa признaят, че децaтa им сa вече млaдежи :)
Върви с приятелкa и си купи сaмичкa. После обaче кaжи нa мaйкa си, че си купилa, зa дa го приеме нaкрaя и следвaщият път ти помогне с избор или с пaрички.

4.   Съгласявам се с номер 1. На 21 съм, първите си сутиени купих сама, бях на твоята възраст. Някои от родителите смятат темата за неудобна.

5.   Какво им е лошото на бюстиетата? Аз съм на 20г. и нося само спортни сутиени и бюстиета. Някак си сутиените все ме престягат и дразнят с презрамките и твърдите чашки, а пък бюстиетата осигуряват пълна свобода на движение и не се откопчават.

6.   Може би и моят коментар ще е като повечето тук, а именно да си събереш пари и да си купиш. Дано само да попаднеш на някоя печена продавачка, която да те насочи какво да си вземеш.

Black Sabbath

7.   Иди и си купи самичка! :)

8.   Защо само при мен беше точно обратното? Майка ми сама пожела да ми купи сутиен, когато бях на 11, обаче аз не исках да го нося и след 2 години носене на бюстиета започнах със сутиените, защото имам големи гърди. Вече от около 3-4 години нося само сутиени, като не ги свалям докато спя.

9.   Според мен първо говори с майка си, ако не се съгласи, спести си парички и си вземи сама. Нека сме наясно, че тя няма право да казва какво ще носиш. По-добрият вариант е да стигнете до едно общо решение и да не превръщата това в голяма драма, но ако тя упорито се противи-смело към магазина за бельо самичка.

11.   Благодаря много за всички съвети. Отидох и си купих един самичка. След това с мама говорихме и отидохме