Споделена история от Тинейджърски

Ще ме потърси ли някога ?
Момиче съм и съм на 17 години..
Преди 1 година се разделих с моя приятел, когото аз не мога да преодолея до ден днешен.. Когато бяхме заедно той отначалото на връзката ни беше адски нежен, мил, той не беше само мое гадже, а и моят най-добър приятел.. адски много го уважавах, обичах и ценях, той отначалото показваше същото към мен.. Той ми беше първият, както и аз на него.. Аз съм адски чувствителна и добра и аз съм непосилна да нараня човек, който обичам.. С течение на времето той започна да злоупотребява с моята добрина.. Реши, че аз ще направя каквото той пожелае, че както и да си играе с мен, аз винаги ще съм му вярна и ще съм до него.. Изневеряваше ми, аз разбирах след време.. той отричаше, поставях му ултиматуми, че докато не си признае няма да сме заедно, той си признаваше и обещаваше, че ще е последно.. но всичко се повтаряше отново и отново.. а аз наивната му вярвах напълно.. С времето ставаше все по -груб, забраняваше ми да излизам, той го правеше, не го интересуваше на мен дали ми е приятно или не.. Не ми даваше да излизам с приятелки, за него всяка моя приятелка ми влияеше зле.. Криеше ме от хората, не искаше да знаят за нас по предтекст, че колко по-малко хора знаят за нас, толкова по-щастливи ще сме ", а всъщност истината бееше, че по -малко момичета, ще поискат да са с него, ако знаят, че има приятелка, за това той водеше статус на "свободно" момче.. Толкова бях влюбена в него, че вярвах на всяка една негова дума.. Когато той се ядосваше го изкарваше на мен, псувал ме е и аз съм седяла пред него и съм му се молила да спре.. Но нещо отвътре и възпитанието ми най-вече не са ми позволявали да го обидя и аз или да го засегна по някакъв начин.. просто търпях.. Удрял ме е много пъти.. Усещах, че не ме обича, а просто не можех без него, всякаш ние женският пол сме някак глупави.. колкото повече някой не ни иска, ни обижда и унижава, той толкова повече ни привлича.. , а когато някой прави всичко за нас ние не го обичаме.. Един ден реших, че не може това да продължава така и, че трябва нещо да направя.. Скоро имахме годишнина и реших да го изненадам.. Бях украсила всичко на едно местенце където се виждаме.. Рози, свещи.. и с нетърпение го чаках.. но, когато той видя всичко това започна да ми крещи, да ме блъска, той да не е бил гей, че да му правя такива изненади.. изгаси свещите до една и ги хвърли в боклука, каза ми "после не ме питай защо не сме заедно" и ме изгони.. Една седмица по-късно трябваше да се видим, той в последният момент отказа да се видим и си изключи телефона, но интуицията ми подсказа, че явно нещо става и реших да отида пред тях.. Гледката не бееше никак приятна.. точно, когато спрях пред тях.. го видях с неговата "най-добра приятелка", която до преди това казваше, че нямат нищо и никога няма да имат.. да се целуват страстно, слизащи от тях, след като са правили любов, той се вкамени, замръзна целият.. не ме очакваше.. с най-голямата си наглост я целуна и я изпрати до тях и дойде да говорим.. Каза ми, че не ме обича, че просто това е краят и, че го било страх, че, ако ме остави съм щяла да се самоубия, защото усещал, че няма да го приема лесно, поради привързаността ми към него.. Една година по-късно аз все още искам и обичам този човек.. Защо таква става? Защо искаме това което не можем да имаме? .. Защо той не оцени добрината ми, като аз правех всичко за него? .. Защо избягват момичетата, които ги обичат, а искат тези, които са недостъпни и ги използват? .. Дали някога ще оцени всичко това..

Коментари

1.   По-добре да не те търси. Малка си, навреме сте се разделили. Ще го преживееш и ще ти е за урок да внимаваш с мъжете...

2.   Първо виж колко пъти си написала думичката "аз". Това говори за голямо его. Свидетелство за същото е и твърдението ти, че "си много чувствителна". Чувствителна = голямо его.
Не, няма да се върне! И престани да се изживяваш като жертва - това няма да ти помогне ни най-малко нататък в живота. Седни и анализирай трезво СВОИТЕ грешки, а те са: ултиматуми, притискане, непознаване на човешката природа (тя е потайна, на моменти несъзнателна) и т. н.

Проста психология! Нищо друго.

Тепърва ще шлайфаш характера си. Ще работиш върху недостатъците си. Това "аз съм много добра" кой го казва? ТИ! А какво си мислят другите? Приятелят ти, приятелката ти? Ето това трябва да те интересува в действителност.

И не си мисли, че от първия път ще си намериш правилния партньор в живота! Иначе нямаше да има толкова разводи, драми и т. н. Това никак не е лесна задача, нито пък се решава от първия опит. Някои хора и цял живот не успяват...

И запомни - щом не става това, което искаш, значи не правиш това, което трябва! Съответно трябва да откриеш/признаеш грешките (свои и чужди, но главно търси своите) и да ги коригираш. Няма друга правилна стратегия.

3.   Мило момиче, ти си толкова млада, че изобщо не си заслужава да си губиш времето с неблагодарни хора като него. Момиче съм и аз като на твоята възраст и повярвай ми, че съм изпитвала подобно ледено отношение към мен. Но накрая сложих чертата и на негово място дойде къде - къде по добро момче. Не си струва този даже да мислиш за него! Просто ти трябва време. Помисли над нещата и виж, че тепърва ще се запознаваш с много хора и ще намериш човек с когото да ти е спокойно и хубаво! Всичко добро ти желая!

4.   Мила, щом е постъпвал така с теб няма смисъл да се измъчваш повече заради него! Трябвало е още при първия шамар да си тръгнеш. Вашите знаят ли как се е отнасял с теб? Не си заслужава да страдаш заради такъв нещастник той не струва! Забрави го и продължи напред а колкото до него то все някой ден животът ще му го върне тъпкано ще намериш все някога свястно момче което наистина ще те обича и уважава!

5.   Ще го оцени, драга, имай търпение. Може да изядеш още някой и друг шамар, но то ще е от обич. Продължавай да се занимаваш с него. Успех!

6.   Здравей. Пише ти момче на 21. Никое момиче не заслужава да страда по този начин, да бъде наранявано и унижавано. Явно още го обичаш, но казват, че времето лекува. Бих дал всичко, за да имам такова невероятно момиче като теб :)

7.   Проблема мило момиче е че самата ти не цениш себе си. Даваш най-доброто от себе си на хора които не го оценяват и никога няма да го оценят, независимо колко усилия полагаш. Нямаш самочувствие, вероятно поначало е било ниско, а твоят "приятел" ти го е сринал допълнително. Трябва да осъзнаеш че ако сама не си щастлива със себе си, никой друг няма да запълни тази празнина. Работи върху себе си и самочувствието си, а ако не ти се получава самостоятелно потърси помощ от терапевт. Част от мисловните и емоционалните ти процеси са нелогични, което се среща при почти всички, но някои хора си вземат поука с времето.

8.   Бившият ти приятел не е бил за теб. Та вие изобщо не си подхождате - ти си романтична и чувствителна, а той е груб и самовлюбен глупак. Добре, че си се отървала навреме. Представи си живота си с този човек - вечни скандали, изневери, обиди и шамари... Такъв живот ли искаш? Не го търси в никакъв случай и ако един ден дотърчи при теб, за да начеше егото си - не му се връзвай. Трябва да имаш самочувствие на истинска жена. Ти си стойностен човек и такива като този не ти трябват. Eдин ден ще срещнеш твоето момче. И ще бъдеш щастлива. Успех!

9.   Добре, той те бие, лъже, съсипва по най-бруталния начин изненадата, която си му приготвила, целува друга пред очите ти, преди това ти е изневерил с нея, казва ти, че си щяла да се самоубиеш заради него, т. е. смята се за толкова важен, че заради него да зачеркнеш целия си живот, ограничава те, като ти забранява да се виждаш с приятелки... И след цялото това ужасно и кошмарно отношение ти все още ИСКАШ ТОЙ ДА ТЕ ПОТЪРСИ??? И си задаваш въпроса дали ще те потърси? По-добре да не те търси. За какво ти е? Такова отношение ли заслужаваш? Такъв като този не искам и да познавам, нито да виждам пред очите си. Може би ти е първият и си мислиш, че е единствен, но не е. Ще срещнеш следващ и ще видиш, че мъже на този свят има много. Както казваше майката на една приятелка:, , Пълно е с мъже''. И е така. Ако имаш достойнство, самочувствие, знаеш си цената, имаш си своя живот с твоите хобита, интереси, приятели и занимания, ще видиш колко момчета ще те забележат. А ти ще трябва да отсяваш кой си струва и кой не. Поработи над самочувствието ти. Защото не е нормално да искаш такъв човек до себе си. Нито пък неговото отношение към теб е било нормално.

10.   Мога ли да попитам авторката от кой град е? :)