Споделена история от Тинейджърски

Толкова ли съм зле.....
Здравейте! Търсех да споделя с някой, и се радвам че попаднах тук. Моля не ми се подигравайте, ако съм поредната с такава тема. Момиче съм, на 16. Нямам гадже и се чувствам зле. Но не това е проблема сега. Проблема е, че всички около мен ме обиждат че съм грозна. Още от 4 клас са започнали, валят ли, валят обиди. Наричали са ме Дейви Джоунс, Кракен, Смъртта, по грозна си от самата Смърт, вампир и още други много са. Веднъж събрах смелост и попитах едното момиче, което ме обиждаше, защо го прави, а тя отвърна щото съм грозна. Представете си едно момиче, което не съм му направила нищо, да ми каже че му доставя удоволсвие да ме обижда и унижава. Момчетата ме отбягват за тях аз съм просто клечка и грозотия. Вярно е слаба съм, но немога да напълнея поради здравословен проблем, носът ми е малко дълъг. Всеки път когато чуя обида по свой адрес, а преглъщам и не споделям с никого. Винаги си лепвам фалшивата усмивка на лицето, за да не занимавам околните с мойте проблеми. Когато се прибера се усмихвам и смея, отново за да не тормозя семейството ми. Но когато затръшна вратата на стаята... плача ли, плача и така докато заспя. Просто вече ми писна от това за ме обиждат непознати и познати. Не ми достигна смелост да направя нещо ужасно, но не се знае за напред... Просто исках да споделя и да чуя вашето мнение.. Благодаря ви сърдечно!!

Коментари

1.   И аз съм като теб, но съм момче. Ако искаш може да сме приятели, аз не съдя никого.

2.   Единствено ти можеш да си помогнеш.. Бъди по-смела промени мисленето и нагласата си. Започни да тренираш, имай самочувствие, обичай себе си. Прави нещата, които те правят щастлива. Не им обръщай внимание винаги има такива злобари. Не си губи времето в размисли, а започни да действаш и правиш нови неща! :))

3.   Здрасти, не си зле, но ако продължаваш да се вкарваш в ролята на жертва и си с такова ниско самочувствие, няма скоро да се оттървеш от този порочен кръг! Хората ти казват че си грозна, защото ти самата имаш такова отношение към себе си, а те отразяват това ти отношение.

Вземи се малко в ръце! Предполагам не си чувала историята на Най-грозната жена в света (Lizzie Velasquez). Тя има сумати последователи в Ютуб и това, че изглежда по начина по който изглежда не я спира да е самоуверена и смела, да следва мечтите си и да вдъхновява хората!

Намери нещата в себе си, които харесваш, примерно хубавата си коса, подредените ти зъби, красивия цвят на очите ти и им се радвай! Освен това ако не се гримираш има хиляди клипчета за "грим без грим" в Ютуб, които ще ти помогнат да подчертаеш красивите ти черти на лицето, голяма работа че носът ти не е перфектен!

Следващият път, когато те обидят за това че си грозна им отвърни: "Напротив, красива съм, харесвам се такава каквато съм, имам и добро сърце и душа, ти само с красота ли можеш да се похвалиш? Жалко" Или нещо от сорта. Не бъди жертва, научи се да се защитаваш! Светът е строг със слабохарактерните и беззащитните!

жена, 25г.

4.   Мило момиче,

За съжаление една голяма част от тъй наречените "хора" са си всъщност чисти говеда. Изобщо не им се връзвай, нека си говорят. Ще дойде ден, когато тези, които сега те обиждат, ще са толкова далеч зад и под теб, че ще са ти хем смешни, хем жалки.
От начина, по който си написала постс си, оставам с впечатление, че си добро и умно момиче (което ужасно дразни простаците) и съм убеден, че всъщност изобщо не си грозна, по-скоро допускам, че си доста хубава(точно затова са и толкова настървени дс те изкарват грозна). Просто говедата са си намерили едно чувствително същество, на което да си изливат отровата... и действат.
Лично съм минал през подобен кошмар на същата възраст - на мен ми викаха "гей". Смях (сега, тогава ми беше ужасно). Беше потискащо и много, много гадно, поради което напълно те разбирам и ти съчувствам, но минах през това и продължих напред. Ще преминеш и ти и ще ги оставиш далеч зад себе си.

Горе главата и смело напред!

5.   Не им давай да си избиват комплексите върху теб.
За да ти казват, че си грозна, сигурно си хубава и ти завиждат.
Според мен чертите на лицето не са фактор за красота.
-ПС99

6.   Останалите коментиращи са ти дали доста добри съвети. Аз бих искал да допълня че е добре да споделиш с родителите си. Преструването че си щастлива не помага на теб, но и на тях също, защото ако ги е грижа те ще искат ти да си наистина добре, не само да се преструваш.
Друга добра идея е да посетиш училищния психолог, ако имате такъв, за съвет и помощ.
Най-важното е да не вярваш на нито дума, която подобни хора ти казват. Те проектират собствените си комплекси върху теб, защото такава е природата им и единствения начин да се чувстват значими е ако има някой който да обиждат. Не се опитвай да търсиш разум или логика в тяхното поведение. Ако не им доставяш удоволствието да се влияеш от техните думи, те ще престанат да се държат така защото няма да им носи удовлетворение.

7.   Много Благодаря! Вие всички ми дадохте добри съвети, за което аз съм изключително благодарна! Ще преосмисля всичко. Още веднъж благодаря!