Споделена история от Тинейджърски

Четете ли книги
Здравейте, момиче на 16 Ви пише. Интересно ми е коя книга четете в момента или коя горещо препоръчате. Така излязла от пубертета и някъде по средата намираща се искам да ми дадете съвет за книга. Искам да прочета книга, която крие някакви послания или те учи на нещо. Да е интересна и подходяща за възрастта ми. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Принципи на математическия анализ
- Уолтър Рудин

2.   до номер 1:
И аз съм я чел, много увлекателно четиво

3.   Какъв стил обичаш?

4.   Чети биографии на успели хора.

5.   "Светът на Софи" - Юстайн Гордер
Увлече ме от първата до последната страница! Препрочтитам си я през няколко години и всеки път откривам и научавам нови неща.

6.   Светът на Софи-ако си падаш по философията

7.   Поредицата, , Изборът" на Кийра Кас... ще останеш с отворена уста. Докато ги четях сърцето ми не спираше да препуска, все едно някой ме гони... прочетох ги на един дъх

8.   Всичко на Елин Пелин и Йордан Йовков. Има ги в Читанка. Доста яки разкази са. Къртят.

9.   Преди четях редовно, но сега не, защото не са ми интересни тези исторически книги пълни с турцизми.

10.   "Баскервилското куче" от Артър Конан Дойл

11.   Николай Хайтов... Един велик българин, сърцат родопчанин!

Невероятните стихове на Димчо Дебелянов – всеки път настръхвам като ги чета!

Иначе често се връщам към Марк Твен, Селинджър;
Прочети Соларис;
биографията на Чърчил...

Ж44

12.   Боже, тийн поредица се препоръчва като нещо поучително. Докъде стигнахме.

Иначе хубави четива са "Спасителят в ръжта", "Граф Монте Кристо", "Соларис", "Дългата разходка".
Нещо подходящо за всички възрасти е "Малкият принц", нищо че е писана за деца.

13.   Проницателят - Анди Андрюс, има я в читанката.

14.   Задължително Мъжът и Жената интимно и Богат татко-Беден татко на Робърт Киосаки.

М53

15.   Реликвите на смъртните на Касанда Клеър.... уникални

16.   Чужди очи

17.   "Изгубената дъщеря" - от Шилпи Сомая Гоуда. Разказва се за едно бедно индийско семейство, в което бащата е вманиачен да има синове. Първото им дете се ражда момиче и той го заравя живо в земята, второто пак момиче и за да спаси живота му майката е принудена да го изостави в дом за сираци. Година след това вече им се ражда така мечтания син, а момиченцето е осиновено от бездетна американо- индийска двойка лекари и живее в Щатите. Години по - късно колелото на живота така се завърта, че осиновеното момиче става журналистка, а синът, в който биологичните родители са влагали надежди ги разочарова, напуска училище в 10 клас и става наркодилър.

18.   "Възмездието" на Александър Томов. По принцип не си падам по криминалета но тази я прочетох на един дъх. Разказва се за бедна самотна майка чийто 16 г. син умира от свръх доза наркотици и се е забъркал с престъпна групировка. Тя така и не е забелязала, че той се дрогира понеже по цял ден е на работа.

Майката се заема да изясни тъмното минало на детето си, но е брутално изнасилена от двама главорези. Предупреждение да не се занимава със случая...

Загубила най-скъпото - детето и достойнството си, тя няма друг избор, освен да живее за възмездие.