Споделена история от Тинейджърски

Медицинска козметика
Здравейте!
Момиче на 15 съм и от доста време имам проблем с пупертетските пъпки. Исках да попитам какво е мнението ви за медицинската козметика и ако някой от вас има представа да сподели колко горе-долу струва една процедура?
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Това е добър блог, в който можещ да потърсиш и прочетеш. Специално за т. нар. "медицинска козметика": http://www.infarmaciq.com/medicinska-kozmetika/

Иначе от поста ти не се разбира какво имаш предвид. Интересуваш се от посещение при козметик или от почистваща серия козм. продукти за акнеична кожа?

2.   Здравей! Понятието медицинска козметика е забранено от няколко години, защото на практика нищо не означава. Няма строго определени критерии за тези продукти, не подлежат на такъв контрол, на какъвто лекарствата.
Иначе аз съм била на процедури при козметичка и едно хубаво почистване, ама наистина хубаво, ми струваше 50 лева. :) Плюс това аз ходех няколко пъти, защото имах сериозен проблем, но сега съм супер.

3.   Най - добре нищо не си слагай по лицето. Аз съм имам много чисто лице (майка ми е била така и моето лице е също. Имам малко пъпки, но са супер дребни и не се виждат) и не се мажа с нищо. Единственото нещо, което съм ползвала (и аз не знам защо) е един крем от Avon. Този крем е наистина уникален. Една приятелка каза, че този крем прави с лицето й чудо ;) И, че от всички кремове до сега този е най - добрия. И 2 други мои приятелки също го харесват. Ако изгаряш от желание да си слагаш нещо по лицето, то това е този крем. (О, да, забравих... Казва се clear skin. В оранжево - бяла опаковка е) Бях тръгнала да си слагам тези неща по лицето (, но баща ми ми каза, че нямам нужда и пъпките сами ще се махнат... Колкото и малко да са) и съм използвала малко (сигурно 1 или 2 пъти) и това е. Аз си мажа понякога лицето с крем, който не е вреден, а хидратира лицето и го прави по - меко. Желая ти успех ;) (Сигурна съм, че ако си бях слагала по 3948483 крема нямаше в момента лицето ми е да е в този вид :) )
Л. 12г.