Споделена история от Тинейджърски

Онлайн преследвач
Преди 2 години качвах Ютуб клипове за забавление. Нямах голяма публика, но се появи от някъде голям "фен". Той беше чернокож, от САЩ. Също си имаше канал в Ютуб. Бях качила едно видео и за първи път получих коментари от него. Бяха повече от 5, а за едно и също: "По-добра си от.... ", "красива"... "невероятна".... Първоначално се зарадвах, че има някой, който да се интересува от това, което правя. По-късно започнах да получавам коментари от него и на други мои видеа в сайта- по няколко на клип. Направо ме обожествяваше. Заинтригува ме и натиснах върху неговия канал. Имаше няколко клипа от него за мен: любовни песни, поздрави и такива работи. Учтиво му благодарих за поздравите. На някои от видеата си, бях дала линк към Туитър акаунта си. Той от там ме намери и ме последва в Туитър с два негови акаунта. Започна да харесва всеки мой туит. Пращаше ми поздрави и по Туитър. Един ден ми написа "Обичам те" - на блгарски, попита ме дали искам да съм му гадже и аз най-учтиво му отказах. Нищо не отговори. На следващия ден някакви два нови канала с 0 последователи в Ютуб ме нападнаха с обидни коментари: как съм разбила сърцето на горкото момче, каква съм била безсърдечна... кучка... Изтрих ги и тогава ми дойде на ум, че той може да ги е написал/все още не знам/. Блокирах тези два канала + неговия. Блокирах го и в Туитър, направих си акаунта поверителен. Изведнъж започнах всеки ден да получавам заявки за следене от акаунти за фитнес, спорт и диети с едни и същи публикации и снимки на всички акаунти и всички с едно и също местоположение- САЩ. Бяха повече от 50. Всеки ден се появяваха. Накрая спряха. Блокирах всички. Реших, че се е отказал и отново си направих Туитъра публичен. Забравих за този досадник. Започнах повече да споделям и публикувам и за да направя реклама на сайт за работа, реших да го споделя в Туитъра си, както и в Гугъл. Откакто го споделих, започнах да получавам съмнителни оферти в този сайт от новорегистрирали се клиенти с много малко информация, всички от които в САЩ. Офертите им бяха различни от това, което аз предлагах. Работата, която искаха аз да свърша изискваше да се обаждам на американски номер, нещо малко и простичко, да си дам личния адрес и улица, по които да ми пратят писмо или нещо такова. Имаше един такъв акаунт, който много се интересуваше от моите услуги, но като му казах, че не може на видео чат, напълно се отказа да ми пише. Бях му задала въпроси- без отговор. Като цяло, не съм сигурна дали всички тези "клиенти" са този чернокож мъж или са истински клиенти, не се учудвам и при двата случая, но смятам, че е по-вероятно да е той, защото в този сайт като цяло не се споделят много лична информация като адрес, телефон и такива, а и вече ме е нападал онлайн преди. Сега съм си защитила добре всички социални мрежи и споделям с хора, които познавам. Тази история не ви я разказвам, за да ви забавлявам, а за да ви провокирам да отстранявате всичко и всеки, които ви миришат на гнило. Споделяйте с тези, които познавате. Не търсете популярност и признание в социалните мрежи от други хора. Когато видите проблем малък или голям, отстранете го или се опитайте. Не искам да звуча консервативно, не ви казвам да не се забавлявате и да се скриете в пещера от страх да не ви нападне мечка, но да бъдете предпазливи. Виртуалните преследвачи не са много опасни, зависи от това колко са обсебени от вас, колко лична информация имат за вас и колко наблизо са до вас. Пожелавам ви всичко най-хубаво!

Коментари

1.   Какво му обръщаш внимание на този? Май наистина си загоряла за внимание. Трий си профилите и не се занимавай с виртуални глупости.

2.   Да, забавлявайки се в интернет често пренебрегваме сигурността и понякога си патим заради това. Ти си имала късмет, че живее на другия край на света, ама ако беше някой откачен от същия град? За това умната и благодаря, че ни напомни да внимаваме пред кого и какво споделяме онлайн. Че понякога в желанието си да се харесаме и да сме популярни могат да станат страшни проблеми.

3.   чернокожите са такива- в днешно време са досадни повечето чернокожи, по принцип са готини и на мен във Whattsapp ми писа един подобен пак тъмнокож беше игнорирвах го докато не се почнаха обажданията и не му дигах. за 3 месеца имам 40 пропуснати от него обаждания и 150 смса въпросния човек е блокиран направи и ти същото.