Споделена история от Тинейджърски

Заради музиката...
Здравейте.
На 11 години съм и проблемът ми е следният:
Любимият ми стил музика е рокът и металът.
Заради този стил музика днес с мои
съученици се събрахме след учебните часове
да излезем, да си 'поиграем'. ;д
По едно време ми стана скучно и тихо
на телефона си пуснах Metallica /метъл група/.
Нямах слушалки, иначе щях да ги използвам.
Приятелите ми, щом чуха музиката, веднага се отдалечиха
от мен и все едно ми се разсърдиха. Попитах ги
дали аз съм направила нещо, а те отговориха
''а не, не, споко... '. Продължиха да ме игнорират
и се наложи да си тръгна. Спомням си веднъж, че
най-добрата ми приятелка беше казала, че мрази рока
и тогава май се подразни, защото бях с едно друго
момиче и си пуснахме 'Guns 'n Roses' и ндп-то ми
буквално избяга от нас. Стана ми гадно, не се сърдя
за такива неща а просто не ги разбирам. Те като си
пуснат чалгата и поп песничките аз по никакъв начин
не реагирам. Ще ми дадете ли съвети? Благодаря, че прочетохте
и се извинявам, ако съм допуснала грешки някъде.
Очаквам мненията ви по въпроса. :)

Коментари

1-50 от 79

1.   Моят съвет е да намериш пряятели които ще слушат метъл и рок, така няма да имате никакви проблеми по тази тема и ще слушате заедно такива песни

2.   Здравей,
от този момент нататък трябва да очакваш такова отношение от повечето хора!!! Тепърва предстои да бъдеш наричана и на мърла, сатанистка, чудовище, изрод и пр. Съжалявам, но това е истината, така че се въоръжи с търпение и приеми, че няма да ти е лесно.

Аз съм на 19 години, започнах сериозно да слушам рок и метъл точно на твоите години и търпях подобно отношение от околните до миналата година, когато смених стила на обличане, понеже ми писна от широките дрехи. Мога да разкажа за десетки случаи, в които съм била подигравана и обиждана, заради музиката, без дори да съм казала или направила нещо на някого, а сега, когато ме попитат какво слушам, гледат стреснато на отговора ми. И после метълите били изроди...

Съветът ми е да си намериш истински приятели, които няма да те третират като втора ръка, само заради музиката. Някои от най- близките ми приятели си нямат и понятие от рок и метъл, някои даже слушат чалга, но винаги са ме уважавали и приемали такава, каквато съм, както и аз тях. Когато се събирахме преди, винаги пускаха и "тяхната", и "моята" музика и музикалните предпочитания никога не са били пречка за добрите взаимоотношения, нито някога са създавали конфликти.

Black Sabbath

3.   И аз съм така един път много ме дразнаха в уч в 7 клас като пускаха чалга и си взех усилватела на китарата и през него пуснах Master of Puppets.

5.   Много странно
Аз имам приятели металисти, но някой не се държи по този начин с тях.
Но ти си по малка - имам предвид, че децата на твоята възраст съдят жестоко всичко, което не е по вкуса им. Един от коментарите казваше, че тепърва ще се сблъскваш с такива хора. Аз пък мисля, че връстниците ти ще го надживеят

6.   Същото като с моя клас, само че пускаха чалга а аз се дразнех от този факт, аз слушам БГ естрада, или музика от 70те 80те и 90те години без значение стила,но нашия клас не одобряваха моя вкус и ме псуваха на майка-това продължи чак до като дойде време да завършваме и да празнуваме бал,тогава за първи път чуха песен,която пусках на телефона си и ми се извиниха,но не можех да им простя трудно беше.

Относно рока, съгласен съм но не слушам метъл - ако са металика супер

7.   По-голяма глупост не бях чел. Излизаш с приятели за да се видите, поговорите, посмеете, поиграете, а не да слушаш музика. И мен ме изнервя да изляза с някой, дето се звери в телефона си. Не упреквам теб, просто давам съвет

8.   По тъпо не можа ли да се изкажеш номер 7? глупост Било значи!

9.   Хайде и една какичка да се включи. От мен, сладурано, поздрави, целувки и само така! Рокът е живот, сила, енергия и най-вече - интелигентно и ангажирано отношение към света. "Металика" са изключителни музиканти - невероятни като инструменталисти и композитори. Чуй ги някой път със симфоничен оркестър и ще разбереш какво имам предвид. Поп бозите и чалгата са еднодневки, рокът е съвременната класика. Радват ме деца като теб и ме карат да вярвам, че има бъдеще тази нещастна държава. Съучениците ти са жертва на масовата култура, не им се сърди. Това обаче не означава и ти да ставаш жертва, за да се "впишеш" във всеобщото принизяване на ценностите от младите хора. Рокът е култура на мисленето и така, както рядко някой простак слуша Моцарт, също така рядко някой тъпак ще се захласне по Guns 'n Roses. Ние, рокаджиите, просто сме друга каста хора.

10.   От авторката: Отговарям много късно хд, но не спирам да следя историята за да видя дали някой е коментирал. Много ви благодаря за съветите! Номер 9, како, и от мен целувки и само такава печена да си останеш. Много ти благодаря за коментара ти!

11.   Да не ти пука! Аз и една моя приятелка бяхме надули Ramshein (нз дали така се пише) и ни гледаха все едно сме луди, ама те като си пуснат чалгата никой нищо не може да каже... нечесно е... намери приятели които също да слушат такава музика. Невероятно чувство е.

Успех и не спирай да бъдеш себе си

12.   Мила авторке, вкуса за твоя стил музика е много хубав. имаме един колега на работа слуша точно твоя стил - Металика и друг вид рок музика. Има и друга рок група мисля че се казваше Guns, n Roses пробвай и тях. Те също имат хубави песни.
Млад мъж съм на 25 и харесвам също хубава музика. Поздравления за хубавите коментари които са написани.
От номер 6

13.   Номер 9 може ли да си дадеш скайпа? Аз искам да ти пиша за няколко въпроса,относно музика.Надявам се да видиш коментара.Благодаря предварително!
Sweet Tiger

14.   Ей, да не ти пука изобщо кой какво мисли.
Слушай си това, което те кефи и не обръщай внимание на коментарите отстрани ;)
Аз лично нямам подобни проблеми, в моето училище 95% от хората слушат метъл и какво ли не още.. Даже с мен беше обратното-комплексирах се, че всички слушат метъл/рок, а аз - не.. Така че зависи много от средата

Относно чалгата.... това, бате, е бахти бозата.. не го разбирам какво му харесват, превърнало се е в някаква мода на невежите, едва ли не.. :/ Пък попа... зависи, има някои хубави попадения.
Ддз, всеки харесва различно, аз например слушам колкото се може повече жанрове и стилове, за да намеря това, което най-мн ми пасва на мисленето
- от метъл и рок, през класика, фолклор и бг естрада, та чак до джаз, соул, ска, реге и тн..

Така че въобщееее да не ти дреме, метъла си е як стил, много групи и всякакви разновидности има.
Чуй Avenged Sevenfold, те са до някъде подобни на Металика и са ми едни от любимите
Същоо може да видиш Motorhead, Megadeth, Scorpions, Godsmack, System of a Down, Rammstein, Nirvana и др.,
Като цяло май това са ми любимите (Освен ако не знаеш някои от тях вече, де :д)

Поздрави и евалата за Металик хд
Коя ти е любимата им песен?

15.   Авторката до номер 14: Здравей! Радвам се, че и ти харесваш метал. А относно въпросът ти... Хм, честно казано имам много любими песни, на много групи. На Металика обожавам целият албум на ''... And Justice for All''. Не спирам да слушам Moth Into Flame, Blackened, One, Master Of Puppets, Batery, Orion и още мнооого. Като цяло слушам Металика всеки ден.

Харесвам и Iron Maiden много. Имат невероятни песни, както и албуми. Fear of the dark, The Trooper, Aces High, Phantom Of The Opera, Speed of Light и така, общо взето се старая да запомня имената на повечето песни.

Има една група, казва се Manowar. Оттам имам много любими песни: Warrios of the world, Kings of metal, Brothers of metal и още много....

Харесвам и AC/DC. Имат много яки песни, например Money Talks, TNT, Back in black, Highway to Hell. С една дума аз живея с метал и рок (може да ви се струва откачено, но е факт). Имам още много групи, които харесвам. Чуй Nightwish, там пее жена и много ме радва. Guns 'n roses, Rammstein, Queen, Sabaton, Scorpions (Скорпионс имат нещо много интересно хд) и още мнооого. Ако искаш си дай скайпа, там има да си обсъждаме групи, колкото можем. :) Ще споделяме и песни. Ще се радвам, ако ми отговориш, номер 14. Ще си обсъждаме и Металика хд. Мерси предварително!
Отново:Автора

16.   Повечето хора не харесват рокерите, металистите. Може би, защото ги свързват с емотата и готиците, а те не са нормални. Аз съм на 15, слушала съм всякакви стилове през годините-метъл, трап, pop, kpop, чалга. Винаги ритмични, аз мразя бавните спокойни песни. Истината е, че каквото и да слушаш винаги ще те критикува някой. Слушаш чалга-кифла, слушаш рап-наркоманка и т. н. Аз в момента слушам само рап песни на Cardi B, Lil Pump, Gucci Mane, Kendrick Lammar, Migos и т. н. (разбрахте за какъв рап говоря).

Мисълта ми е, че дори другите да не я харесват, аз си я пускам и ме кара да се чувствам добре. Така, че дете слушай каквото ти харесва.

17.   Спокойно, аз слушам трап, той е супер шумен и агресивен. Тези от класа ми като го чуят казват, че е шумно и съм луда. Особено когато пусна Purple Lamborghini на Скрилекс. Така, че спокойно аз съм по-зле с моите трапове, но не ми пука-тези шумни басове ме мотивират да тренирам. Благодарение на тях успях да направя страхотно дупе.

18.   Авторката: Благодаря,че споделихте! Очаквам отговор от номер 14 :) (аз да напомня хех).
Радвам се,че все още получавам някакви коментари и наистина ми помогнахте много. Поздрави. :)

20.   Мила авторке, забравих да споменея нещо, имаме колега,който слуша също рок изпълнения и той има същия вкус като твоя. Ходим на рок концерти и пускат точно такива парчета,които ти харесваш AC DC Metallica точно тези групи пеят страхотно, ходил съм края на пролетта и лятото на рок концерти и наши колеги пеят също техни парчета.
Поздрави аз съм номер 6 и номер 12

21.   11, пише се Rammstein, но доколкото знам не правят метъл. Поне ги няма в метъл архивите (https://www.metal-archives.com).

Black Sabbath

22.   Авторката: Номер 20, радвам се, че споделяш. Много ме насърчи. :)
Поздрави и от мен.

23.   Black Sabbath, може ли да си кажеш скайпа защото искам лично да те питам нещо относно рока. :) Благодаря ти предварително и много много ще се радвам ако получа отговор от теб.
Sweet Tiger

24.   Съветът ми е да намериш приятели които слушат музика като теб.

25.   Sweet Tiger, бих ти дала скайпа си, но едва ли ще го публикуват. Много ли е личен въпросът ти?

Black Sabbath

26.   Що за съвете давате? Музиката е просто средство, за да имаш приятели. Спри да им досаждаш с твоята музика. Все някога ще се появят хора, които ще имат твоите вкусове, но не е нужно да си разваляш приятелството с някого заради козметични предпочитания, все едно заради футболни отбори или любима маска за лице.

27.   Номер 26,очевидно не харесваш рокерите като авторката.

29.   Номер 26 Грозно изказване, извинявам се но не може да говориш така за авторката,твоя коментар е като обида .
Номер 20

30.   Мила авторке, съветвам те да не обръщаш внимание на номер 26 . ти имаш хубав вкус за музика и знаеш кое е най- добро.
Хубава вечер от мен
Номер 20

32.   Номер 30 кои групи слушаш най-често? :)

33.   И какво му е грубото на номер 26? И аз не бих искала приятелите ми да не ме облъчват с чалга, ако аз не слушам такава музика. А пък приятелите на авторката се държат абсолютно детински - отдалечавали се, игнорирали я, тръгвали си, не знам си какво. Големи приятелки, няма що.
Също така престанете с глупостите да си намерела приятели, които слушат точно същата музика. Аз лично не слушам еднаква музика с никоя от близките ми приятелки, а те са ми близки, защото ни свързват по-важни неща от това какво слушаме. То няма лошо да има приятели, с които да си обменя песни, обаче аман от цялата превземка "Няма да съм ти приятел, ако не слушаш моято музика". Имала съм приятелка, която е имала симпатии към някой, после вижда как е харесал определен изпълнител във фейсбук и веднага - "А не, тоя е тъп, падна ми в очите". Смях.

34.   към номер 32: AC DC Metallica Guns n roses Dire Straits много са

35.   "Нямах слушалки, иначе щях да ги използвам. "

Грубо е да си пускаш музиката, дори и тихо, на други хора, които не искат да я слушат.

И да, чалгата е отвратителна музика!

37.   Номер 35 а те как пускат чалга пред нея?

38.   37 - Ако някои си събу гащите и се изака, и ти ли направиш същото. Не се дръж, като маймуна, защото някой се е принизил на това ниво. Имаите малко повече достойнство !

39.   Срамно е харесващите метъла и рока да се държат като секта. Аз също харесвам такава музика, но не нося тематични фланелки с групи, не карам мотор и не се събирам в долнопробни кръчми с хора, които пият само бира. Авторке, да страниш от приятелите си (не че техните коментари са цветя и рози) е първата стъпка към влизането в грозна субкултура на аутсайдери. По-добре е на вашата възраст да се научите да разширявате кръгозора си, но не знам как да го обясня на езика на 11-годишните.

40.   Аторката: Номер 26 и 35, много ви благодаря за по-различните съвети! :)
Ще спра да досаждам с твърдата ми музика и мое би приятелите ми ще спрат да ме избягват.
Номер 39 мисля, че разбрах какво искаш да кажеш. Благодаря за съвета ти.
Поздрави на всички.

41.   39, как реши, че носенето на тематични фланелки наподобява на секта и че непременно такива хора се събират в "долнопробни кръчми"? Явно не си срещал/а сектанти. Е, аз съм виждала такива и някои по нищо не можеш да разбереш, че участват в секта, а че са сектанти го знам от сигурни източници.

Дълго време ходих с тениски на групи и по всякакви начини избягвах долнопробни кръчми, да не говорим, че алкохол не пия, но по твоята логика разбирам, че ако ти ме беше видял/а с "тематичната фланелка", щеше веднага да ме причислиш към "грозната субкултура на аутсайдери" и да ми биеш шута, преди да си ме опознал/а, ако че харесваме една и съща музика. По- скоро ти си човекът, който трябва да разшири кръгозора си и да престане да определя хората според фланелката и да прави грозни заключения, че пият или се събират в някакви гнусни дупки.

Black Sabbath

42.   На мнението на Black Sabbath съм ;)
Относно проблемът ти, авторке... Бих казала, че не трябва да ти пука въобще. Слушай каквото искаш, а щом "приятелите" ти те отбягват, зараи стила музика, който слушаш... То тогава не са ти истински приятели. :)
Успех!

43.   Номер 14 - Хей :)
Аами не знам какво стана, но нито един от коментарите ми до момента не публикуваха, така, че май не мога да ти дам акаунт ;(
По принцип нямам скайп, опитах с facebook, обаче явно не става

44.   Мила авторке: ако отново имаш въпроси, радвам се че следиш темата, може да споделиш нещо от твоята музика. Аз съм с номера 6 12 20 30 и 34 Винаги може да разчиташ на нас. Приятна вечер

47.   Да не ти пука за хорското мнение

49.   не си ли много малка да слушаш такава музика?

51.   49,защо да е малка?????

52.   51, металът който тя слуша е твърда музика и мисля че е малка.
Мен всички харесват такава твърда музика а и на нейната възраст трябва да се слуша нещо по-меко.
От 49

53.   52, аз на 12 започнах да слушам Траш и Дет метъл (Holy Moses и Cannibal Corpse) и още съм читава. :D
Но Металика не са тежка група, а Гънс не правят метъл. Да, хубаво е да се слуша нещо по- леко като Epica, Nightiwish, Lacuna Coil, Iron Maiden, но вече тежък метъл правят Six Feet Under, Mayhem, Awaiting The Autopsy и др.

Black Sabbath

55.   53 - Няма хубаво или лошо. Човек слуша, това, което си избере. Да, от старата генерация, която изброи има много бавни и приятни банди, но това е наше общо мнение, но не и общочовешко.

56.   55, наясно съм, имах предвид, че е хубаво АВТОРКАТА да чуе тези групи за разнообразие и го казах по повод коментар 52. И исках да кажа, че Металика не правят тежък метъл. Истинският тежък метъл не се харесва и на част от метълите.
Не е човек нещо да напише от вас.

Black Sabbath

57.   WTF ! По-спокойно, голяма работа станало. Винаги ли си толкова дефанзивен, само когато си сред хора ?

58.   От авторката:
Номер 49, не мисля че слушам тежък метъл.
Както каза Black Sabbath, Металика не правят тежък
метъл и аз много ги харесвам.
Обожавам и Мейдън и от време на време слушам нещо
по-меко. Не понасям Sepultura,Slipknot.... Това е
тежък метъл. :) Гледам да го избягвам защото според мен
това не е музика.

59.   57 на кой говориш

62.   Слипнот имат и някои хубави песни като Snuff и Dead Memories, които са тип балади и са много хубави. На Сепултура преди време прослушах няколко песни и доста ми харесаха, но засега не съм ги разучила. Girlschool и The Runaways са много яки и мисля че биха се харесали на хората, които не си падат по тежкия метъл.

Black Sabbath

1-50 от 79