Споделена история от Тинейджърски

Има ли значение религията?
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години и имам приятел, с когото сме заедно от няколко месеца. Той също е на 17, много е забавен и изпълнен с енергия, постоянно мисли за моето добро и иска да съм щастлива. Има много хубави зелени очи и руса коса, а усмивката му е просто пленяваща. С добро сърце е и даже помага на бедните, когато може. Много го обичам, но е.... помак! За мен няма проблем, не съм расист и изобщо не ме интересува какъв е, защото с него съм щастлива. Но ме притеснява това как ще реагират родитерите ми и дали няма да са против!!! Моля ви, помогнете ми! Вие как бихте реагирали и какво мислите???
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз не разбирам защо наричат този вид хора помаци. Тези хора са си чисти българи, това че изповядват ислям не означава, че не са българи. Религията не е етнос!
Към авторката: Той изповядва ислям, а в исляма им е забранено да се женят или да имат връзки с други хора, които изповядват друга религия. Същото се отнася и за православното християнство, на нас ние е забранено да имаме връзка с човек различна от нашата религия.
Авторке ако той е от либерално семейство не мисля че ще имате проблем, но да знаеш това е вероотстъпничество и за двете религии.

2.   Предполагам вече знаеш отговора, но си тук за допълнителна подкрепа :)
Гледай на нещатапо-рационално и обмисли фактите, действай както прецениш. Но се надявам, при всички положения, да не се отказваш от момчето ако те прави щастлива!

3.   Какво значение има каква глупава религия следваш? Позаинтересувай се за историята ни, а ако родителите ти отказват да го приемат им я разкажи.

5.   Явно на 17 мнението на родителите е от изключителна важност. Оставяте ги те да определят живота ви. Сякаш после те ще го живеят. Аз да попитам кой живее твоят живот? Те или ти? Те усещат ли твойте емоции и чувства?
Имат ли същите мисли?
Ти си момиче и си влюбена значи ли това, че баща ти също трябва да е влюбен в същото момче за да имаш връзка? Все пак аз мисля, че любовта е между двама а не между двама и техните роднини.
Сега си млада но с времето ще осъзнаеш, че родителите не винаги са прави.
Понеже твоят живот го живееш ти. Ти си тази която трябва да вземе решение дали искаш да си с него и после да отстояваш решението си. Не родителите ти, ти трябва да решиш.
Обаче щом изповядва ислям, трябва да се замислиш доколко можеш да отстъпи ш ти, доколко искаш той да отстъпи. Той би ли се съгласил на отстъпки?
Щото аз не виждам проблем, ако и двамата се съгласите никой да не настоява другият да приеме неговата религия. Ако имате дете нека то да реши когато порасне какво да избере. То пък може да иска да е или будист или евреин или пък друго.
Ако пък момчето настоява да приемеш неговата религия. Това е чист егоизъм. Ти готова ли си на това.
Обсъдете ги тези въпроси, ама двамата не родителите ви.
Пък ако толкова се притесняваш кой какво ще каже, как ще изглежда. Остави всичко. После пускай тема, че си нещастна щот си сбъркала.

Аз се водя православен кръстен съм, когато съм бил малък на около 2. Сега не бих се кръстил. По убеждения съм по - скоро протестант. Но никога не съм харесвал крайните идоло поклончества. Моето момиче и тя е кръстена в православие и тя не е вярваща. Би се съгласила на мойте убеждения. Но няма да искам това от нея. Нашето бъдеще дете, няма да бъде кръстено вместо това като стане на 18 или по - късно ще реши дали и каква религия да приеме. Аз няма да му се меся. Ще следя майка му също няма да се меси.

6.   Явно на 17 мнението на родителите е от изключителна важност. Оставяте ги те да определят живота ви. Сякаш после те ще го живеят. Аз да попитам кой живее твоят живот? Те или ти? Те усещат ли твойте емоции и чувства?
Имат ли същите мисли?
Ти си момиче и си влюбена значи ли това, че баща ти също трябва да е влюбен в същото момче за да имаш връзка? Все пак аз мисля, че любовта е между двама а не между двама и техните роднини.
Сега си млада но с времето ще осъзнаеш, че родителите не винаги са прави.
Понеже твоят живот го живееш ти. Ти си тази която трябва да вземе решение дали искаш да си с него и после да отстояваш решението си. Не родителите ти, ти трябва да решиш.
Обаче щом изповядва ислям, трябва да се замислиш доколко можеш да отстъпи ш ти, доколко искаш той да отстъпи. Той би ли се съгласил на отстъпки?
Щото аз не виждам проблем, ако и двамата се съгласите никой да не настоява другият да приеме неговата религия. Ако имате дете нека то да реши когато порасне какво да избере. То пък може да иска да е или будист или евреин или пък друго.
Ако пък момчето настоява да приемеш неговата религия. Това е чист егоизъм. Ти готова ли си на това.
Обсъдете ги тези въпроси, ама двамата не родителите ви.
Пък ако толкова се притесняваш кой какво ще каже, как ще изглежда. Остави всичко. После пускай тема, че си нещастна щот си сбъркала.

Аз се водя православен кръстен съм, когато съм бил малък на около 2. Сега не бих се кръстил. По убеждения съм по - скоро протестант. Но никога не съм харесвал крайните идоло поклончества. Моето момиче и тя е кръстена в православие и тя не е вярваща. Би се съгласила на мойте убеждения. Но няма да искам това от нея. Нашето бъдеще дете, няма да бъде кръстено вместо това като стане на 18 или по - късно ще реши дали и каква религия да приеме. Аз няма да му се меся. Ще следя майка му също няма да се меси.

7.   Откога помаците са раса, че да бъдеш расист спрямо тях?
И не искам да прозвуча заядливо, но това описание на коси, очи и усмивка ме навежда на мисълта, че си с него най- вече заради визията му.

Black Sabbath

8.   Религията е измислена, за да изгражда бариери между хората. Тя не е повече от обособяване на групи от хора с еднакви вярвания и световъзприемане. Не се отказвай от момчето! Няма нищо лошо. Не виждам какъв е проблемът. Запомни, че това са измислени и изкуствено наложени принципи, граници и стереотипи. Живей живота си така, както искаш и не се уповавай на религията. Това няма да те направи щастлива!

9.   Много благодаря на всички :-*
Така е, не родителите ми ще определят живота ми, но те все пак са ми родители и мнението им е важно за мен. Но го обичам и дори да са против няма да се откажа от него. Много благодаря за подкрепата!

От авторката

10.   №1, толкова си заблуден. За разлика от християнството, което забранява почти всичко, на мъжете мюсюлмани им е позволено да се оженят за християнка или еврейка, с изричното условие, че децата ще бъдат мюсюлмани. Жената може да си запази религията и да я практикува както намери за добре, стига да не въвежда децата си в нея.
Това е в един идеален вариант от религиозна ледна точка. Не вярвам това момче да е имам, ходжа или нещо подобно, така че нямате никакви проблеми. Още повече, че авторката не може да има расови предубеждения към българите мюсюлмани, защото липсват каквито и да расови или етнически различия.
№7, разбира се, че ще е с него заради това как изглежда, все пак е на 17, а не старец на 67.

11.   Аз се притеснявам и от това, че почти всичките ми приятели се чудят как изобща ходим. Само двете ми най-добри приятелки ме подкрепят. Другите даже са ми казвали, че те самите никога не биха имали такава връзка с такъв като него. Не ме интересува тяхното мнение, но се ядосвам адски много когато започнат да ми казват, че правя грешка. Тогава направо ми идва да им зобия един в зъбите, въпреки че са ми приятели!

От авторката

12.   Аз също съм помак и съм на същата възраст. Ако искаш да си щастлива, не се занимавай с това момче. Ние, помаците имаме съвсем друг манталитет, друг начин на мислене. Мога да ти кажа, че той просто те използва за своя собствена изгода. Религията играе съществена роля в нашия живот. В това отношение между вас двамата винаги ще има една невидима стена. Когато му омръзнеш, ще те зареже без да се замисли. Просто помаците сме различни хора. Ние не сме нито българи, нито турци. Това е доказано!

14.   Номер 12: Разбрали, че се хейтна самичък?

15.   Има значение къде живееш - дали си в София или друг голям град или в провинцията, където страдаш много от общественото мнение. Ако трябва смени приятелите, но не сменяй момчето заради тях.

16.   До номер 12: Преди да тръгнем с него излизахме 2 месеца и нещо и чак тогава ми предложи и аз дори не приех, но той ме изчака докато се реша. Запозна ме дори с родителите си и със сестра му се разбираме чудесно. Ще те помоля да не слагаш всички помаци под общ знаменателен. Обичам го и няма да се откажа. Пък това за "собствената изгода"... каква изгода би могъл да има от мен? Ако говориш за секс то тогава ще ти кажа, че още преди да тръгнем той знаеше, че няма да го правим. Би могъл да е още със 100 момичета, които с радост биха му пускали, но той е с мен. Искам да кажа, че той не е такъв човек! Това, че ти се държиш така с момичетата не означава, че всички са така. Да не би да има закон забраняващ на помаците да имат връзка с хора, които не са помаци??? Ако има такова нещо значи на моето момче не му пука за тези ограничения.

От авторката

17.   От номер 12: Ако момчето ти е от Родопите зависи от кой край. Аз ти говоря по принцип, но зависи от града/селото и от семейството, разбира се. Всеки е възпитаван по различен начин. Но аз лично съм отгледан от по-религиозни родители и за в бъдеще ми е забранено да се женя за християнка, без значение националността. Мога да имам само моментно увлечение с такава. Пък и от лични наблюдения съм останал с впечатлението, че помаците сме мразени от българите, особено от по-възрастните. За това има и исторически причини, но да не се впускам в подробности. Та така авторке, а ти каза ли на вашите? Те какво мислят по въпроса? По мое мнение винаги ще съществува неприязънта между кръста и полумесеца!

18.   Успех авторке!

19.   Баща ми има доста приятели помаци и се разбира добре с тях. Забранявали са ми да имам връзка с цигани. Но пак малко ме притеснява как ще реагират като научат!
Много благодаря номер 18

От авторката

20.   Любопитно ми е какво стана с Вас, авторке :)