Споделена история от Тинейджърски

Депресия или какво???
Здравейте! Аз съм момиче, на 18г. Надявам се някой да прочете това. Наистина се нуждая от помощ! Чувствам се ужасно. Самотно ми е, тъжно ми е и няма с кого да споделя. Родителите ми се карат. Баща ми пие и ядосва цялото семейство. Имаме финансови проблеми. Когато съм с приятели се опитвам да се откъсна от това, но и в тяхна компания аз пак се натъжавам. Те се смеят около мен, а аз се чувствам самотна и неразбрана. Вкъщи е същото. Чувствам се сякаш съм в тежест на родителите си. Прибирам се и плача, на другия ден се правя, че ми няма нищо. Страшно обичам семейството и приятелите си. Когато съм около тях почти не говоря. Вече не се чувствам достатъчно близка с приятелите си. Не мога да споделя нищо и на най-добрата си приятелка. Дори тя не ми обръща много внимание. Просто гледа да се забавлява. Аз си седя отстрани, после ме пита по нета дали ми има нещо, казвам и, че няма и това е. Настроенията ми се сменят постоянно. Тя няма да разбере. Дори и не знам как да споделя с някого. Нямам доверие. Не знам защо се чувствам по този начин. Не искам да живея така. Понякога си мисля да се самоубия, но знам, че това ще нарани семейството ми. Може би само това ме спира, не знам. Не искам съвети от сорта на "ще ти мине", "дръж се" и така нататък... Дори сред хора се чувствам някак си сама и неразбрана. Ако се оправя това ще е за няколко дни и после пак така, всичко отначало. Не знам как да си помогна, страх ме какво ще последва. Страхувам се от промяна и като цяло не знам как да се справя с всичко това. Ако някой се е чувствал по този начин моля за съвет. Как да се измъкна от депресивното си състояние? Има ли начин да спра да се чувствам ненужна?

Коментари

1.   Ами и аз съм така но не мисля за самоубийство. Даже моето състояние е по-лошо, но след дъжд изгрява слънце.

2.   Скъпа, бъди силна. Аз съм с теб. Да, не те познавам лично, но чрез твоите думи аз разбрах много за теб. Виж, разбирам те напълно, просто ти си много чувствителна и приемаш доста на дълбоко нещата - в случай финансовите затруднения на родителите ти, но всичко ще се оправи, обещавам. Успокоявай се и моля те, не се самоубивай, защото всеки е жив по някаква причина. А ти заслужаваш да живееш! Няма да е все така, помни ми думите. След месеци, година, ти отново ще се върнеш на статията си и ще кажеш : "Еха, не искам да се чувствам никога повече по този начин. " Да, защото си се справила с проблема си и е преминал успешно процесът на възстановяване на душата ти. Не, не е депресия, просто имаш нужда от почивка... Уморена и разбита си и също така не е нужно да се доверяваш на всеки срещнат. Бъди себе си, учи, спортувай или се занимавай със свой дейности и мисля, че ще се почувстваш по-добре. Иска ми се сега да съм до теб.... Да изтрия сълзите ти и да те прегърна нежно....

3.   До номер 2. Много ти благодаря за отделеното време. Твоят коментар наистина ме накара да се замисля над нещата. Сега съм по-добре. Опитвам се да не мисля много. Иска ми се и по-близките ми хора да ме разбираха по този начин, също като теб. Още веднъж благодаря ти! Пожелавам ти успех!!!

От авторката(:

4.   Депресията е друго нещо. Номер 2 е прав/а-просто емоциите и проблемите са ти дошли в повече. От колко време се чувстваш на предела на силите си? Просто имаш нужда да си поговориш с някого, да ти олекне, това те измъчва. Ако трябва иди на психолог няколко пъти, няма нищо срамно в това, щом приятелите ти не биха те изслушали и не забелязват, че те тревожи нещо.
✖ Момиче, 18 год. ✖

5.   Лично аз съм имала много семейни проблеми и съм мислила за самоубийство милиарди път, но се замисли не искаш ли да видиш какво ще стане в бъдеще? ! Опитай се да говориш с тях или с някой от двамата, ако вече си го направила прости измисли нещо като решение и им го сподели, ако трябва отиди да спиш приятелка, за да си малко по-далече от тях и просто да имаш приятели около теб и да си заета с нещо. Все пак те винаги ще са до теб. Мисли за бъдещето и се цели към най-доброто!