Споделена история от Тинейджърски

Момичешката злоба няма граници
Няма да пиша много. Момиче на 15 години съм. Няма нужда да казвам, че злобата на момичетата е може би неизмерима с енергията на олимпийски шампион. Свидетелка съм, че злобата е способна дори да изкриви физиономията на човек.

И така. Факт е, че едни мои съученички ми завиждат за всичко - учение, старание, подреденост, че съм над простотията им (не се държа надменно и нагло), предполагам и за външността ми. Проблем им е, че се сприятелих с едно готино момиче и излизам с него от време на време.. Чувствам се мразена. Всичко им давам - моливи, кърпички, всякакви неща. Да преписват.. освен днес. Казах си, че няма да им дам и точка по въпроса. Без много подробности, но дотам се стигна, че щяха да изкъртят вратата на тоалетната, когато аз бях там... вие преценявайте. Приемам и критики, но не и обиди към мен естествено. Може в мен да е вината, че съм прекалено дружелюбна.

Коментари

1.   шибани комплексари! с нищо не те превъзхождат и умират от яд и завист! искат да те унижат за да повдигнат жалкото си самочувствие, бих те посъветвал да не отговаряш на провокациите им, но знам че понякога е адски трудно. по добре не се движи сама, ако има по свестни и умни ходи с тях, абе ти си знаеш. то да беше само при момичетата...

2.   Не, в теб не е вината. Казвам ти го от личен опит. И моите съученички са много злобни и ми завиждат... особено едната. Аз съм забелязала, че почти всички момичета след 12 години стават злобни, а дори и може по-рано. И мен това ме много дразни, но няма какво да направя. Например, един път имах шестица и една от съученичките ми толкова злобно ме изгледа, че... , а аз какво съм виновна, че имам 6? Учителя тяка е преценил, а не съм си я аз сама писала. И не търси въобще в теб вината. Не си длъжна да им помагаш.
*Яса

3.   Съгласна с 1 и 2. Напълно сте прави.
Въпрос: Човешката злоба не се ли подклажда?

4.   Повярвай, не е в теб вината. Знам, че е трудно, но най-важното, което аз съм забелязала е че сълзите не помагат. Никой няма да те съжали ако се разплачеш. Класа е колектив, избира си жертви и мачка наред. Покажи им, че не ти пука, не им угаждай за всичко, не си струва. Покажи им, че трябва да те уважават ако искат да им помагаш. Ако не прав им път. Ти си си ти и не трябва да се променяш заради другите, но не ги оставяй да те унижават, защото гимназията ще свърши (поне предполагам че си в гимназия) и тогава какво ще им остава на твоите съученички? Ти гледай себе си има достатъчно хора, които да те харесват за това което си, но не бъди пълен аутсайдер. Уважавай сама себе си и ще го правят и другите. Успех :)

5.   Когато бях ученик в гимназията имаше няколко момчета които ме тормозеха. Тогава мислех че съм мишена заради високият си успех защото те ме караха да им помагам, да преписват от мен и тн дори по някога с физическа сила...
Тогава наистина ги ненавиждах но после осъзнах че такива хора са достойни единствено за съжаление. Вътре в себеси те знаят че са просто едни неспособни нещастници и единственият начин да се почувстват малко по-добре е когато накарат някой по добър от тях да се почувства зле...
Както и да е... от тогава минаха десетина години, аз продължих да уча и да се реализирам като добър млад специалист... Те останаха на своето си ниво но "царството" им свърши с последният училищен звънец - когато се сблъскаха с живота разбраха това което аз вече знаех - те бяха напълно безпомощни и нещастни и вече нямаха кого да тормозят, освен самите себеси разбира се...
И така скоро видях един от тези дето ме тормозеха - сипва бензин и мие прозорци на една от градските бензиностанции...
Когато и тои ме видя сигурно се е запитал как един такъв смотаняк като мен кара хубава кола и има добра заплата, а такъв печен тип като него мие стъкла но...
Така че горе главата, защото ти отдавна си ги надраснала но когато те го разберат вече ще е доста късно : )

6.   Да не ти пука за тях. Още няколко пъти не им давай и ще видиш как ще престанат. И те съветвам да си намериш приятелки, а не такива долни изчадия. Истинския приятел няма да изпадне в истерия ако не му дадеш да препише.
Споко
хКиРох

7.   Аз пък останах с впечатлението, че по-пробивни са по-простите, макар да не съм сигурен с какво точно се занимават сега.

8.   Женската също...
Лола

9.   Скъпо "дружелюбно момиченце"
Да вървиш знаеш къде....
Нека аз да ти кажа нещо- едвали е точно както го описваш... оу моя грешка 100% не е както го описваш. Извинявай много ама ти се изкара богиня- "завиждат за всичко - учение, старание, подреденост, че съм над простотията им... и за външността ми. " Както и че си "дружелюбна" с готини приятели. Я ето май май се видя кой какъв комплекс има. Истинската злоба си- тази която се мисли за перфктна.