Споделена история от Тинейджърски

Как да си намеря приятели??
Аз съм момиче на 15 години и искам да си намеря приятели както хората. От сега да кажа няколко неща- обичам да си общувам с хората и се смятам за социална( да сега идва, че ако си социална значи имаш приятели) Такаа имам само една приятелка-очевидно е че сме така “най-добри приятелки” и да излизам с нея. Но все пак и тя излиза с други хора и си общува с други. Не мога все с нея само. И идеално знам това “по-добре малко и да са истински, от колкова много и фалшиви”.
С тази моя приятелка имаме “общи приятели” (там кани ли са ни на рожденни дни) и покрай това сме се запознавали с още хора. И те са писали на моята приятелка да излизат (тя ми е споделила), а на мен не. И все я канят на тук-там места, а мен-не. (Да повметна-не ревнувам от това и не смятам, че тя е виновна за това) Питам стари приятели от миналото дск да излизаме-те все са заети. Други па родителите им не ги пускат... очевидно нещо хората не ме харесват. И наистина не знам какво да правя.
В училище пък имам чуството, ме всиички момичета са една група и аз някъде другаде. Защото всички се ПОДМАЗВАТ една с друга, говорят си само за момчета и колко ходят на фитнес и бля бля. Малко кухи глави. Па може и да си водя грешни сметки, ама не е окей да си слагат некви гримове на гърдите(Не съм в пропаднало училище, то е профеционално). Смисъл говоря си с тях ама не пък чак толкова много.
Имам респект към хората, не съм груба или много добричка и наивна. Ама въпреки това не ми върви с приятелстово. И наистина ми писна да седя във вкъщи.
Гледала съм много постове от сорта на “нямам приятели и искам да си намеря)
Моля ви да дадете някой съвет.

Коментари

1.   Пише ти момче на 15 години.Запиши се да тренираш някъде, не се ограничавай до една възрастова група и се трябва да има някой друг.И внимавай как си подбираш приятелите.Успех.

2.   Впечатлих те ме! Не сте бройка, а сте личност.
Лошото е че при Евите, колкото повече "приятелки", с толкова повече лицемерние, лъжи и завист трябва да се съобразявате и борите. Винаги трябва да следите коя е зад гърба ви и дали не е насочила нещо към него и то самозащото си е втълпила, че сте намигнали на "нейното"/момче, момиче/. Търсете себеподобна за приятелка и заедно се пазете. Може би не е във вашия клас, курс или училище. Подобното привлича подобно.
Успех!