Споделена история от Тинейджърски

Диагноза САМОТА
Здравейте!
Момче на 25г съм, студент последна година.
Почти винаги съм се чувствал самотен и неразбран. Не мога да си намеря приятели. Сменил съм доста компании, не знам къде е проблема-може би съм доста педантичен. В повечето пъти компаниите в които съм бил или хората са по-големи от мен или по-малки. Тук е големият проблем- пътищата ни се разделят, целите и мисленето ни стават други.
Никога съм намял гадже. Изглеждам добре, много хора са ми казвали, ''Жалко за красотатати". Имал съм мого възможности за връзи, но стане ли време за сериозна работа, аз бягам. Може би вътрешно, се страхувам от обвързване.
От едно известно време се чувствам излишен в компанията ми. Станаха случки, които ме нараниха малко или много. От тогава се отдръпнах.
Имам много познати, комуникативен съм. Повечето хора си милят, че съм щастливец, но съм пълен смотаняк..
Сега съм сам, има периоди в които не изиам с дни, не общувам с никой. Това ме убива, аз има нуждата да говоря, да споделям, да се забавлявам. Мисля, че съм изпаднал в депресия. Понякога само лоши мисли са ми в главата.
Имам страница в една от големите социални мрежи, там се се запознах с много хора. С повечето имаме много общи интереси, приятно ми е да общувам с тях. Проблема е, че сме от едно насе;ено място.
Друго важно нещо, не съм много близък с родителите си. Почти никога не съм си споделял с тях. Те не знаят много за мен-как се чувствам, какмо мисля. Не мога да се отпуснах пред тях, гледам да съм обран. Въпреки всичко съм задоловен от всичко от родителите ми, но ми е болно, че не сме изградили приятелска връзка.
Не знам какво да правя, искам да иляза от тази дупка в която съм затънал.
Страх ме е, че ще остана сам без дори и мое собствено семейство.
Ще се радвам да чуя вашето мнение по проблема!
Благодаря!

Коментари

1.   Според мен си наясно със себе си, наистина е възможно да си изпаднал в депресия. Трябва ти драстична промяна на обстановката. Аз съм на 26, за разлика от тебе, не съм комуникативен и трудно се сприятелявам, а много от познатите които имам ми е трудно да контактувам с тях, още повече, че някак имам чувството, че всеки с който контактувам е под нивото ми и няма какво да си кажа с него. Родителите ти ако са възрастни като моите това е нещо напълно нормално да не можеш да контактуваш нормално с тях. Относно гаджетата, не го мисли, всичко от само себе си ще се случи и нареди. Имаш още много време за семейство. Съвета ми е ако имаш финансовата възможност, замини някъде за 1 месец и разчупи всекидневието. Ако си наистина в депресия, това ще помогне.

2.   Ся ше ти кажат да се запишеш на тва... На онова... Мани. Ако си с такъв характер нещата навсякъде ще са такива. Аз съм същия като теб, само дето нямам проблеми с момичетата и съм имал доволно връзки и интимен живот

С теб сме от различните и вечно не разбрани хора. И май такива ще си останем. Но.. That's the way it is - каквото е било, такова ще бъде.

3.   Гледай да си по-дипломатичен що се касае до приятелски отношения... Дори и да ти се струват глупави някои техни постъпки се замисли дали не може да премълчаваш някои неща в името на приятелството. Според мен проблема ти е, че не можеш да правиш компромиси... Научи се и ще имаш и много социални контакти и семейство.

4.   Каквото си направи човек сам това е. Където полага усилия човек, там рано или късно постига успехи и разполага с резултатите.
" Поискаи за да ти се даде" Ако сам не внесеш живот в живота си все ще е виртуално всичко.
Всек ичовек и ту и навсякъде е наранен, има си свои болки и своя съдба. Но се бори някак.

5.   Разбирамте наоълно. Важно е да разбереш че не си единствен много хора сме така. Излизай на кино, в университета се запознавай индивидуално с някое момиче насаме не в компания, на улицата. Отиди на църква там има свястни добри хора, ще научиш и малко морал и ценности. Излез от зоната си на комфорт.

6.   Разбирамте наоълно. Важно е да разбереш че не си единствен много хора сме така. Излизай на кино, в университета се запознавай индивидуално с някое момиче насаме не в компания, на улицата. Отиди на църква там има свястни добри хора, ще научиш и малко морал и ценности. Излез от зоната си на комфорт.

7.   Братле аз съм почти на твоята възраст - след месец и аз ще навърша 25- знам какво е самотата, един път я посрещаш с тъга друг път с усмвка зависи какво ти е подготвила, знам че с времето ще намериш истински човек до себе си