Споделена история от Тинейджърски

Напрежение..
Здравейте!
Пише ви 16 годишно момиче..
И така, още от малка имам проблем с килограмите. Докато бях 5-6 клас не ме правеше особено впечатление, но след като смених училището започнах да го забелязвам-колко по-различна съм от другите момичета. В момента съм 167 см, 77 кг.
Преди месец най-накрая се реших да започна сериозно по-здравословен начин на живот и наистна проработи-свалих 5 кг за този период, въпреки че имах малки прекъсвания. И продължавам по същия начин, решена съм.
Проблемът е в това, че хората около мен не ме разбират. Имам приятел, който мисля, че наистина ме обича, но в същото време и няма против да се променя, даже ме насърчаваше и не, не е поради здравословни причини.
Майка ми ме води по лекари, защото мислеше, че проблема е здравословен, но аз знаех че не е и че аз съм си виновна за положението ми. Опитах се да и го обясня, но тя се ядоса, защото "отказвам" помощта й. Направихме няколко хормонални тестове и те се оказаха изключително добри, въпреки теглото ми. Тя все пак продължава да ме притиска, спрях сладкото, повечето видове месо и тестеното, правя упражнения всеки ден поне по 20 минути (вкъщи), но за нея не е достатъчно. Беше ми трудно да направя всичко това, подложих много усилия, а даже не срещам разбиране.
Кагата бях малка (около 12 г) ме караха да пия хапчета за отслабване, които не бяха евтини. Без никакъв успех. Сега тя иска отново да се подложа на това и да понеса потенциалното разочарование отново.
Всичко това създава огромно напрежение у мен-всеки ден виждам момичета с перфектни тела, които се оплакват за теглото си.. хората, които обичам, не ме приемат такава, каквото съм.. искам да се променя заради себе си, но в същото време искам и да знам че родителите ми и приятелите ми са готови да ме обичат, както и да изглеждам. Нямам с кого да говоря открито за това, тъй като мразя да обсъждам тялото си като цяло.. толкова ли е трудно да те разберат без да е нужно да се оплакваш?

Коментари

1.   Абе да си жива и здрава! Това е най-важноно! Знам че искаш да си със хубаво тяло но може би просто е Божа работа... Все пак ти пожелавам успех! И да най-важното е родителите ти и приятелите ти да те приемат и харесват такава каквато си!

2.   Това същото го покажи на майка си! Кажи и че излишното напрежение което внася ти пречи!