Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не дава нормални за възрастта ми неща
Предварително моля модераторите да публикувате историята ми! Благодаря!

Аз съм момиче на 13 години и майка ми не ми позволява да нося сутиен, а имам бюст като за сутиен, също така да се обезкосмявам (налага се да нося дълги панталони и малко по-дълги къси ръкави), все още не ми е дошъл менструалният цикъл и не мога да споделя, че искам да ми вземе дамски превръзки за всеки случай (нося си резервно бельо в едно като несесерче), съученичките ми ме питат защо не си слагам грим, да ходя на маникюр и също така не излизам другаде освен до магазина и да изхвърля боклука.

Моля Ви се дайте ми съвет как да говоря с нея, защото като и казвах през лятото тя ми каза, че като 18 тогава ( за обезкосмяването)!

П. П. Имам бяло течение от близо година и половина!
За грима и маникюра ми е все тая, но за останалото не!

Коментари

1.   И на мен не ми дават да се обезкосмявам... а дори не искам навсякъде. Важни са ми долната част на краката и веждите. Между другото и аз съм на 13

2.   И аз съм така... Но имам течение от 2 години. От грим и маникюр ме е гнус и не бих направила такова нещо: предпочитам естествената красота! Успех!
One girl

3.   Горкичката, на майка ти, може да и споделиш че ти се понижава самочувствието като не можеш да се чувстваш добре в кожата си, т. е като не можеш да се обезкосмяваш или да носиш сутиен. Друг вариант е събери си пари и си купи сутиен. Ако майка ти тазбере няма да те изяде я. Говори с баба си или леля си по въпроса те също могат да помогнат! Успех
Момиче, 15

4.   И аз на твоите години бях в същото положение. Сутиен едва в 11 клас ми позволи, когато почти бях на 18. За грим изобщо до бала нямах право. За какво ми бил, изтощават лицето. Щом нямаш цикъл все още, не се тревожи за превръзките. Можеш да си купиш ежедневни и да си слагаш постоянно за бялото течение. А когато ти дойде ще си купиш един пакет и няма нужда тя да узнава, че имаш цикъл. Щом се държи по този начин, не бива всичко да й казваш. Тя точно затова те държи под нейн контрол, като робиня. Същата работа с обезкосмяването. Когато сложих първия сутиен в 11 клас, тогава и ми позволи да се обръсна. Преди това колко ме ебаваха момчетата що не носиш сутиен на, сложи си ма, виж грозна гледка, о на някой се подават зелени косми, червени и т. н. Чувствах се мега гадно. Дори бяха казали на класната тогава, нормално ли е момиче в пубертета да не се бръсне и да не носи сутиен и ме бяха споменали. Тя беше й неудобно да ме обиди пред всички и нещо беше казала, че всеки си решава кога, но знам как се чувстваш, изпитах го мн добре. Като за начало, почни всичко прикрито или само в училище. Пред огледалото грим, ако не можеш съученичките ти ще те гримират веднъж два пъти и ще се научиш. От магазина си купуваш дамски ежедневни превръзки, бикче, разни гримове и принадлежности и ги криеш. Като влизаш да се къпиш, вземаш ножчетаои така. Не е нужно повтарям се тя да знае всичко. В това ми беше грешката на мен, че й казвах всичко и контрола беше огромен. Успех ти пожелавам!

5.   От авторката:
До номер едно: аз лично съм "оформила" веждите, но само по средата (между тях). Майка ми не е забелязала!
До номер три: нямам леля, сестра; баба ми не веднъж е правила забележка на майка ми, но без успех.
До номер четири: какво по-точно е "бикче"

6.   A майка ти ползва ли грим и сутиен? Ако да, то вероятно ѝ е трудно да възприеме това, че порастваш и се превръщаш в жена. Ако пък не, вероятно имаш някаква хипи майка и иска да си хипи като нея.

7.   Ти що я питаш? Това е твоето тяло.

8.   Авторке, бикче е самобръсначка! А за моя коментар какво мислиш?
От номер 2.

9.   Майките ви са ненормални, без извинение. Това какви майки са? Не мога да си представя такива и в кой век са... 18-ти век? Не е нормално майките ви да не позволяват сутиени, обезокосмяване и каквото трябва, за да сте красиви. Това не е тяхното тяло, а ВАШЕТО! Щом не искате косми, ще ги махате, за да не се излагате и се унижавате.

11.   Майка ти е явно от доста задръстените и глупави лелки (с извинение, но е така).
За грим си малка, но за сутиена можеш да ѝ кажеш следното:
'Трябва да нося сутиен, защото на моменти /като влизам от по - топло на по - хладно място/ зърната ми настръхват, щръкват, стърчат под блузката ми и тогава разни момчета се заглеждат, от което ми става супер срамно, а ми се е случвало да ме заглеждат и чичковци в такъв момнент в гърдите ми, което ме плаши и доста ме стресира'.

Космите можеж да започнеш и сама да си махаш тайно без да ѝ казваш.Под мишниците със самобръзначка в банята, не вярвам да влиза с тебе като се къпеш. А за другаде можеш да спестиш от джобни да отидеш на козметичка или да си вземеш кола маска сама да си ги махнеш, както си прецениш, че ще ти е по - окей.

12.   Е така е тъпо. Как така до 18. Ми ако на 16-17 решиш да правиш секс какво става? По хубаво не си като другите. Бъди себе си. Просто поговори сериозно с майка си. Не знам какво друго да кажа аз съм момче :D

13.   От авторката:
До номер 12: Няма как да правя с*кс на 16-17 години, защото не ме пускат да излизам, освен до зъболекаря, до лекарката и до библиотеката и горе посочените поради тази причина нямам приятели освен две момичета от класа.
До номер 11: Малък проблем, защото когато ми стане студено ми се свива корема на топка и веднага обличам някакво яке. Не получавам джобни освен в случаите, че от вкъщи няма какво да си взема за училище за обяда. Пък и в града, я който живея няма козметичка (проверила съм).
До номер 9: Не се обиждам, не веднъж сме се карали затова, че това си е моето тяло и не ми е приятно, но не вдява.
До номер 8(2): Разбирам и знам, че естествената красота е 100% по-хубава, но когато исках миналата година крем против пъпки аз получих спирт и розова вода!
А познайте какво стана?

14.   Тая малка пикла е доста разглезена и си мисли, че като не с е кифлее като другите ще дойде края на света!
Малката виж, може майка ти да няма възможност и затова да не можеш да "правиш нормални за възрастта си неща"
Седни и поговерете заедно по женски и дано ти помогне!

15.   Аз съм номер 2, авторке. И наистина е едно да се доверяваш на естествената си красота, но друго е да искаш да ползваш крем за пъпки и да получиш спирт и розова вода... Майка ти син ли има или дъщеря... горкичката ти!

16.   От авторката:
До номер 14: Майка ми има епилатори дори го ползва пред мен все едно да ме дразни имам предвид, че не затваря вратата на банята докато го прави и имам чувството, че ме дразни.
До номер 15: Аз имам брат, а днес като я питах дали може пак крем против пъпки ме попита да не би да е свършил спирта, а като я питах защо пък спирт ми каза, че почиствал по-добре!

17.   След изключително голямо "мрънкане" майка ми позволи сутиен!
Моля Ви се давайте съвети, идеи и какво да правя, ако не ми позволи.
Пробвах докато майка ми беше излязла на кафе с приятелка да си обезкосмя краката с епилатора ѝ ама само докато го включих се изплаших, че може да ме боли и нищо не направих а пък сега като идват топлите дни направо се побърквам с тези ризи, дълги ръкави и дънки.
Мисля на 15 юни да я помоля за епилатор дано ми позволи!
Авторката

18.   Нямам думи за майка ти... И моята е подобна, но поне ми дава да излизам и си имам приятели. Ползвам грим, но само основни неща и тя не ги забелязва. Дори да ги забелязваше не мисля, че щеше да ми направи проблем. Мисля да я питам още един път да си епилирам краката и да ме заведе на козметик, но по към лято чак. Миналата вечер ми каза, че вечя имам нужда от сутиен, но категорично и отказах за което сега малко съжалявам. Късмет с проблема ти! Моя съвет е да я питаш още веднъж за обезкосмяването, сутиена и грима(като я омоляваш и и кажеш как всички други се обезкосмяват навсякъде само ти не не и ти се подиграват), а ако не ти даде вече да я поставиш под свършен факт и да се обръснеш гримираш и въведеш в ред. Може малко да ти се поскара, но вече всичко е направено. Бъди инат! Относно излизането, говори с нея.
От номер едно.

19.   Номер 9 съм, обезокосмявай се без да я питаш! Разбере ли, че си се оправила, водете спор, че не е нормално майка ти да се поддържа, а ти не и само защото не дава, казвай й, че не е нормално и смешно момиче да не се поддържа, независимо от възрастта, също й кажи, че ако те обича би трябвало да прояви разбирателство към теб.

20.   "Ползвам грим, но само основни неща и тя не ги забелязва"

Уау. .. И защо изобщо ползваш грим, ако не се забелязва ?!

21.   До номер 20. Аз съм номер 18. Ами ползвам го за мен, аз забелязвам, че имам грим и с него си прикривам несъвършенствата.

22.   За грима майка ти има право обаче не и за другите неща. За сутиена горе са ти дали добри съвети какво да и кажеш. Повече ме притеснява това че не ти дава да излизаш и да се виждаш с приятели. За мен не е нормално да не те пуска да излизаш никъде още повече сега в хубавото време. Ти и братята ти трябва да изживеете детството си пълноценно играейки навън с приятели а не стоите по цял ден вкъщи като затворници! Мен винаги са ме пускали навън щом са напиша домашните и си науча. Днес ти забранява да излизаш навън с приятели утре ще тръгне да ти търси съпруг по неин вкус а по - натам ще ти меси и във възпитанието на децата! Според мен най- добре сподели с психолога и със социални за този проблем даже ако трябва преувеличи нещата за да те изведат от вас и да те настанят при баба ти или при баща ти. Другият вариант е сама да се отидеш при някой от тях и да и заявиш че докато не се промени няма да се върнеш вкъщи! Но според мен тази жена трябва да и бъдат отнети родителските права така не може!

23.   От авторката:
До номер 22: Днес ме пусна до книжарница, за да си избера книга, която да ми купи утре. Не знам обаче как така си помислила, че родителите ми са разведени. През лятото отивам при баба си и дядо си, които са на ~200 км от града, в който живеем със семейството ми. Иначе си обръснах краката до коляно тайно преди 5 дни и са още гладки. Ще говоря с нея, че това ме приреснява.
Благодаря за отделеното внимание!

24.   От авторката:
До номер 22: Днес ме пусна до книжарница, за да си избера книга, която да ми купи утре. Не знам обаче как така си помислила, че родителите ми са разведени. През лятото отивам при баба си и дядо си, които са на ~200 км от града, в който живеем със семейството ми. Иначе си обръснах краката до коляно тайно преди 5 дни и са още гладки. Ще говоря с нея, че това ме приреснява.
Благодаря за отделеното внимание!
И братята ми понеже ходят на спорт излизат навън един час по-рано и си играят

25.   И на мен нашите не ми дават да правя такива неща освен да нося сутиен и превръзки. Дава ми да излизам навън но ми става гадно да гледам другите с оформени вежди а аз имам малки косми между веждите и ако се загледа човек внимателно ще почне да ми се подиграва и да ми вика едновежда

27.   Аз съм на 12 год. и след 2 месеца ще ставам на 13. Аз нося сутиен, нямам менструация, имам бяло течение. Ако искаш щом майка ти не ти дава да си събереш пари и да отидеш със приятелки да си избереш сутиен, а пък ще кажеш на майка ти, че трябва да отидеш до далечен магазин, за да си купиш нещо за ядене, а като се върнеш ще ѝ кажеш, че си го изяла по път. И на мен не ми дават да се обезкосмявам, но ще събера пари до рождения си ден, за да си купя епилатор на Philips Satinelle с дискове и хич не ми пука за останалото. Все пак някои неща трябва да си ги направим сами.! :)