Споделена история от Тинейджърски

Постоянно се притеснявам
Здравейте, момче съм на 16. Винаги когато правя нещо, първо си мисля дали няма да има последици от това, дали няма да стане нещо, дори и да е най-малко като да напиша статус във фейсбук, да си кача снимка, да кажа нещо пред приятелите си.. незнам какво е това страх или срам но по-лошото е че незнам от какво? .. Че ще ми се подиграват или ще ме набият? Странното е че преди тренирах бокс и не ми пречи дали ще ме бият или не.. също ако стане нещо да се защитя ако някой ме обиди ли ми каже нещо на криво.. пак започвам да се притеснявам че ще стане нещо.. абее направо ми е много тежко, постоянно се притеснявам.. сега случая е че казах на един приятел там на брат му на рождения ден да викне едни момичета, но да каже да не си викат гаджетата защото приятеля ми и брат му не ги харесват, а аз нямам проблем с тях.. и започнах да се притеснявам ами ако разберат.. за всякакви работи се притеснявам, ако примерно слушам дадена песен че тя ми влияе зле, и може да ми се случи нещо лошо зарди нея.. Постоянно си втълпявам някакви глупости, искам да съм по уверен в себе си.. Моля помогнете ми :(

Извинявам се за грешките, но просто не ми е до тях сега

Коментари

1.   И аз имам подобен проблем като твоя. Но казал ли си, направил ли си нещо, после к'ва полза да се притесняваш? Казваш ''майната му'' и се поуспокояваш. Излизай повече на вън, слушай си музиката без да се притесняваш, че ще ти влияе зле. Притеснението само ти вреди.

2.   И аз съм така само, че съм момиче на 15 и приятел да знаеш, че ако продължаваме така, всички ще ни тъпчат и ше мислят, че нямаме собствено мнение. Според мен просто трябва да се престрашиш да кажеш нещо и да разбереш, че няма никакъв ама никакъв смисъл да се притесняваш. Това да не е убийство, да изкажеш мнението си на спокойствие, неможе цял живот да се притесняваш, че може да убидиш някого, майната им бе на тях дали им пука какво говорят.. НЕ
Живей си живота и да не ти пука дали някой ще си помисли нещо си..
Успех!

3.   Преди година и аз бях така. Даже мога да кажа, че и по-зле. Иди на психолог, не че имаш чак такава нужда, но опитай и ще видиш разликата :).

4.   и аз съм така и съм почти колкото тебе въобще всичко, което си написал е така, но не мисля че е лошо това? Един мъж трябва да мисли какво прави, защото след това ще трбва да си пожъне това, което е посял.

5.   Поработи в/у самочувствието си, от там идва целият проблем.

6.   9ти клас съм.. И аз тренирах бокс, и така.. Преди 3 месеца пребих двама от 11 клас,които се заяждаха с мен.. Всеки следващ ден ми беше по-трудно от предишния, защото те се заяждаха с мен. Но когато почнаха и с приятелката ми, просто чашата преля. От както стана инцидента не се бия, не тренирам бокс.. Дори и на фитнес не ходя, но пък съм 'по-сигурен' в себе си :) Същност не знам с какво ще ти помогне моят коментар, но.. Ще се оправиш..! :)

7.   И аз имах подобен проблем, или може би още имам... Но вече съм го превъзмогнал. Човек, да не ти пука. И аз съм се питал преди ако напиша тоя статус във фейсбук, какви ще са последствията, но винаги се сещам за предишните случаи и си казвам, напиши го... Така е и с другите неща. Говори си свободно без притеснение и може би най-важното - гледай да си разнообразяваш дните колкото можеш повече. Поздрави, В! :)