Споделена история от Тинейджърски

На 17 съм и тежа 72 кг.
Мисля, че не малък % от хората тук пишат същото като мен и започват така: На 17 съм и тежа 72 кг., като малка също бях пълничка и след това отслабнах до 56 кг. Започнах да качвам като си казвах, че ще ги сваля, защото не са много, но стигнах до тук..? Не се чувствам удобно в собственото си тяло и това ми пречи ужасно на самочувствието, въпреки че не го показвам. Започнах да предприемам нещо, но изобщо не се чувствам и мотивирана, и ми се струва толкова невъзможно да отслабна с 22 кг.

Коментари

1.   Колко си висока? Аз също съм на 17, висока съм 170 и тежа 70 кг. Закръглена съм, признавам си, но понеже съм висока не изглеждам толкова пълна. Започнах да се храня по-здравословно, въобще не съм за диетите, вредят много и след това килограмите се връщат. Най-малко съм била 60-64 килограма и изглеждах много слаба. Не знам при теб как е, но за моята височина, ако съм 56 кг., ще изглеждам като скелет.
Относно мотивацията, както казах, според мен няма смисъл да се самоизмъчваш с диети. Храни се по-малко, не преяждай, не яж между храненията. Яж здравословни храни, които ти харесват. Прави си смутита, така приемаш повече плодове по лесен начин. Сега идва и лятото, има изобилие от плодове и зеленчуци. Тези методи винаги дават резултат, поне при мен. Успех!

2.   Колко си висока?

3.   Не се притеснявай аз на 17 години бях противоположно на теб - момче съм Сега съм на 25 и тежа 93 кила ( с наднормено тегло съм) Но на твоите години бях кльощав и тежах едва 60 килограма пък съм висок 1. 85

4.   Мисля че такива теми са крайно безсмислени. Ще прочетеш баналните спорт, движение, режим и вода. Предполагам си ги чувала?

5.   Момиче, има хора които с по 100 отслабват. Брат ми също беше пълничък и свали 20 кг за година. Давай. Ако не направиш нещо не продължиш да качваш и после ще ти е още по-тъпо.

6.   Ама колко си висока, щото и аз съм на 16 и тежа толкова но съм 187

7.   За 2 месеца свалих 10 кг. Вечерям само салати и толкова. Спрял съм вафли, сладки, чипсове и подобни като цяло, но ако все пак някой път реша да хапна нещо такова, гледам да е през деня. Най-вредно е яденето на бързи въглехидрати вечер и преди лягане. Например чипс преди лягане е супер вредно...

8.   До номер 1: Висока съм 1. 60 и вече ходя на фитнеси се храня много по-здравословно, но не гладувам. Исках просто да споделя и благодаря много за разбирането.
Две: 1. 60
Три: Благодаря за подкрепата
Четири: Хах, да, но са и много точни.
Пет: правя го.
Шест: 1. 60
Седем: Браво за постигнатия успех и благодаря за съветите. :) ♡
-от автора

9.   Номер 3 съм Сега след 2 месеца предстои състезание за бягане на разстояние и въпреки това се притеснявам вече станах 95 килограма а до юни месец трябва да сваля поне 10 опитах с фитнес и не се получи .

10.   Ходи на фитнес, пий по 1, 5 литра вода на ден и спазвай нисковъглехидратен режим без крайности (недей да ядеш тесто, пица, паста, сладко, ориз и картофи, плодове само след тренировка, за закуска овесени ядки с кисело мляко). Като комбинираш трите неща ще свалиш и 50кг. Въпроса е, че колкото са повече, толкова по-бавно се свалят. Спортът е начин на живот, не временно решение. Здравословното хранене също. Навик се изгражда за 2-3 месеца. Ако не се чувстваш мотивирана, дебелей си, но не спазвай тежки дивти от мързел, това ще ти донесе само краткосрочни резултати и болести. Аз свалих 10кг за 1 година така и сега съм си екстра, но продължавам да спортувам и да се храня здравословно, защото освен, че съм слаба, съм и много здрава.

11.   ЩЕ добавя към 10
- Купи си хубави обувки, специално за бягане и бягай всеки ден по 10 до 20 минути.
- Пий поне по 2. 5 литра вода на ден.

12.   По добре се посъветвай с професионално лице ,похапвай повече зеленчуци и плодове,замести вредните сладки с например :ябълка поръсен с канела .Пий 1-2 литра вода на ден,но не повече вредно е.Излизай повече на разходки,поспивай си ,ако си фен на кулинарните шоута недей да ги гледаш защото те карат да огладняваш.Намирай си полезни занимания за да не ти е скучно ,когато ти е скучно ядеш .В интернет има много здравословни рецепти опитай не е казано да ядеш неша ,кооито не са вкусни.Не винаги здравословното е гадно ,но бъди наясно,че ако искаш резултати не за 1-2 години,а за много време по добре не си прави паузи ,можеш в месеца 1 път да имаш ''изневеряващ ден'' и да ядеш всичко ,което поискаш.Съветвам те и да тренираш ,желая ти ги късмет

13.   Порови се в нета за режима с ЕЛДА. ;)

14.   До номер 13: 10 кг за седмица? Не очаквам толкова бърз резултат, но това възможно ли е?