Споделена история от Тинейджърски

Как да продължа напред?
Здравейте. Пише ви момче на 15. Предполагам, че на някои проблемът ми може им се струва глупав, обаче наистина ми трябва помощ. Както и да е проблемът е следният:
Преди около 3 месеца едно момиче почна да излиза с моята компания(около 8-9 момчета). Тя беше от друг квартал. Първият път когато я видях ми направи впечатление, но не обърнах много внимание. Но 1-2 седмици по-късно осъзнах, че наистина я харесвам. Не можех да спра да мисля за нея и само чаках да дойдат петък, събота и неделя(понеже тогава тя излизаше с нас). И си мислех, че всичко върви добре. Сближихме се, говорихме си, писахме си всеки ден, тя ме питаше постоянно за някакви съвети. Също така разбрах, че имаме много общо. Приятелите ми постоянно ни ебавха, че сме един за друг и тн. Колкото и да се опитвах да крия чувствата си, в крайна сметка приятелите ми разбраха, че я харесвам и ме подкрепиха. Дори бях толкова голям идиот, че да си помисля, че може и тя да ме харесва. Мислех си, че единственото нещо което ни дели от това да сме заедно, е да и призная чувствата си. Обаче преди около 1 седмица тя ми писа, понеже и трябвало съвет. Аз я питах за какво и тя почна да ми обяснява: как мисли, че харесва две момчета, не знаела кой да избере и тн. В този момент ми стана ясно, че между нас няма да се получи. Чудех, се дали да я оставя да говори или да и призная и да се свършва. Въпреки, че не исках да и го казвам чрез текст реших, че няма да имам по-удобен случай. Казах и. Тя не знаеше как да реагира. Каза, че дори не е подозирала. И веднага след това тръгна да ми пише как не искала да си развалим отношенията, не искала да изгуби такъв добър приятел като мен. Първоначално ми беше смешно, след това ми беше тъпо като си помислех, че никога няма да се получи... И в крайна сметка тя искаше да си останем приятели, така и стана. Не сме спирали да си пишем всеки ден. Не сме се виждали от 1 седмица, защото беше през седмицата, тя иска да идва да се вижда с нас, но не знам дали е добра идея. Не знам как да продължа напред. На ясно съм, че ако тя не ме харесва, няма как да стане. Проблемът е, че не знам как да я забравя. От една страна, и аз не искам да си разваляме отношенията, обаче пък от друга не искам да й бъда само приятел. Как мислите, че е най-добре да постъпя? Да прекратя всякакъв контакт с нея, или да продължим да бъдем близки приятели и да се опитам да я преодолея някак си. Ще съм ви благодарен ако като цяло ми помогнете. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Всички сме минали през това. Гадно е, но с времето забравяш и намираш начин да продължиш. Познавам само един човек, който е успял да остане приятел с момиче, което е харесвал много. И то без да прекъсват отношенията си дори за малко, Сподели ми, че му е отнело година или повече. Историята му е почти същата. Не знам как е успял, понеже те са излизали често. Според мен е най-добре да си дадеш малко време без чатове и срещи, след това всичко може да влезе в нормален ред. Мисля, че ако поддържаш контакт с нея в момента, ще ти е много по-трудно да си я избиеш от главата. Не е невъзможно да сте приятели, но първо трябва да спреш да я искаш. Поне при мен така се получава успешно.

2.   Здравей, ти си още малък и много момичета имаш да срещаш. Просто приятелката ти е била мила с теб и не е разбирала какво става, може би ти е давала леки надежди. Недей да се сдухваш, не знам какво да те посъветвам освен да спреш контакт с нея или да опиташ да завържеш приятелство с друго момиче. Очевидно е, че момичето още не е готово за сериозна връзка щом харесва 2 момчета