Споделена история от Тинейджърски

Защо животът е толкова гаден?
Това не е история или запитване, а по- скоро моето мислене относно живота. Аз съм на 14 г. И за тези ми 14 г. разбрах доста за живота. Ще започна с това, че нашият живот преминава през неща, които... Защо трябва всеки ден да ходя на място и да виждам хора които не искам да виждам на снимка камо ли на живо, да знам какво ще кажете, защото образованието е важно, но според мен са по-важни моралните качества, защото това че и имаш 6-тици в училище не значи, че си човек с достойнство и морал. Просто като че ли всички хора обръщат внимание на кифлите и курвите, които за си кажем честно са 90% от жените в България или навсякъде по света. Някакви 14 г. момиченца ми разправят, че не можели да си намерят истинси "мъже". Ами как да го намерите бе погледнете се приличаге на непълнолетни проститутки с извинение, а момчетата моля ти се ми се оплакват, че нямало свестни момичета. Все едно ти ги цениш как да има като "мъжете" гледате само тунинга и познайте какво правят жените, за да ви се харесат. Според вас как плеймейтките са се решили да се подложат на такива операции. Всички се опитваме да влезем в тези ни митове за красота и аз и ти и всички останали. А онова от вътре сърцето и вътрешните ни качества остават на заден план. ЖИВОТЪТ НЕ Е КАТО В ПРИКАЗКИТЕ И НЕ ВИНАГИ ЗАВЪРШВА С ЩАСТЛИВ КРАЙ. Ето например хората, които се стараят да се отнасят добре към всички и да ги приемат каквито са често са побритвани и задръстуни според обществото ( гореспоменотите индивиди) Защо в повечето случаи трябва да си гаден, за да те уважават( то пък и едното уважение ). И тово е една малка част от това, което мисля за живота просто мисля, че ако продължа моето расъждение ще стане твърде дълго.

Коментари

1.   Животът не е гаден. Ти просто си нямаш СРЕДА, а си нямаш, защото годинките ти са още твърде малко...
Като отидеш в гимназия, колеж, университет и постепенно започнеш ти да определяш средата си, познатите си, приятелите, тогава вече нещата ще започнат да текат по-гладко.
Животът е училище, и то трудно училище, не е някакво парти с подаръчета и тортички... Съвсем нормално е в по-голямата си част да е труден! Научи се да успяваш ВЪПРЕКИ обстоятелствата, а не да се проваляш заради тях... Това е един от най-трудните уроци за усвояване в гореспоменатото училище, наречено "живот".
Майната им на тъпаците и да не ти пука! Те и само те губят от това, че са тъпаци и непълнолетни коври.
Образовай се, интересувай се от нещата около тебе и ще видиш как ще се изстреляш в световния научен, културен, спортен или някакъв друг елит.
Оня ден посетих Суперкомпютърния център на Барселона. Сключихме договорки за съвместна работа със Софийския университет. Много хляб и много работа има. Има и десетки млади и супер-интелигентни хора, които обслужват центъра и изчисленията, които се провеждат в него. Един не видях нещо сериозно разтревожен колко е гаден живота, или пък за бъдещето си. Включително и момичета - студентки, докторантки, доктори и пост-доци. Млади, симпатични, с нищо не тунинговани...
Начини има, бъдеще има, но ти нямаш годините, и най-вече нямаш търпение...

2.   Ами... какво да ти кажа. Ако едно 14-годишно дете ги вижда тия неща, а на уж зрялото общество не мисли и не му пука, наистина що за живот водим...

Лошото да го разбереш твърде рано е, че дори този първобитен живот става невъзможен за теб. Животът като аутсайдер никак не е лесен...

Защо е така... изглежда просто такава си е човешката природа... В продължение на векове тя е била ограничавана, наставлявана чрез норми на поведение, религия и т. н. Днешното общество се води "либерално". Т. е. то вярва, че всеки има право да изрази собствената си природа. За съжаление хората които ръководят това либерално течение, не са наясно каква е тази природа и защо е била потискана навремето. И така да се каже, пуснаха духа от бутилката, напълно неконтролирано. Няма как да го върнат там, освен след тотален социален колапс на който ако не моето, то твоето поколение ще присъства...

Има и свестни хора, но не очаквай те да са в първите редици на този цирк. И те са аутсайдери, и те се преструват за да бъдат приети от другите, или се крият защото никой не се интересува реално от тях. Мисли с главата си, търси подобни хора. Циркът няма да продължи вечно...

3.   "Като отидеш в гимназия, колеж, университет и постепенно започнеш ти да определяш средата си, познатите си, приятелите, тогава вече нещата ще започнат да текат по-гладко. "
Не е така.

4.   А още не си видяла нищо. На 28 ще си двойно по-отвратена, на 42 - тройно и така, докато си жива. Става все по-зле...