Споделена история от Тинейджърски

Защо приемам всичко толкова навътре?
Здравейте. Момиче съм на 15 год. и живея в малък град. Още от малка съм супер чувствителна и притеснителна, и от най-малкото нещо започвах да рева. Тази година влязох в гимназия и някак се промених-спрях да рева за глупости. Но нещото, което ме тормози почти всеки ден е, че ако нещо се случи аз започвам да мисля за него нонстоп и го приемам много навътре. Всичките ми приятели са непукисти и не им дреме за нищо, но аз-аз не съм такава. Винаги съм искала да не ми дреме, но не става. Знам, че промяната за това зависи изцяло от мен, но моля Ви дайте ми съвет как мога поне малко да не приемам всичко толкова навътре. Надявам се историята ми да бъде публикувана. :)

Коментари

1.   Това никога няма да се промени. Аз съм на 20 години и още от дете съм същата като теб. Ние сме по-емоционални и това ни е проблема. Примерно някой в рейса ако ме е гледал лошо и аз го мисля няколко месеца и не мога да спя и го приемам навътре и се чудя защо така ме е гледал. Ако се скарам с някоя приятелка и почвам да рева и да треперя и нямам сили да й отвърна нищо. Така го карах до миналата година и стигнах до психиатър и сега пия успопокителни. Пак съм емоционална, но тези лекарства ми помагат по-бързо да превъзмогвам нещата. За жалост не са вълшебни и няма как да ме променят като човек и да стана непукист. При теб или ще стане като мен и ще стигнеш до лекарства, или с времето ще свикнеш.

2.   Миличка, аз съм в същото положение като твоето. И ми е много гадно, дори когато кажа погрешно някоя дума и вече си мисля, че хората ще говорят за това. Всеки ден изпадам в някакви нелепи ситуации и мисля за това поне с дни. Започнах да ходя на психолог и се чувствам по-добре, препоръчвам те да направиш същото. Ще успееш да преодолееш това малко препятствие, с воля и желание ще се справиш. Успех!
Момиче 17г.

3.   Възможно е ако си имала/имаш по-притеснителна майка/баба.
Хората, които са живяли в по-малки градове са винаги обмислящи какво ще каже другия, чуждото мнение- така е баба ми, когато бях малка и навън беше студено ми носеше дреха с думите " какво ще кажат хората, облечи се".
Това дори може да не са твоите чувства, колкото и странно да звучи, а да е модел наложен от семейството в което си отгледана.

4.   И аз съм така... с времето ще се научиш да ти пука по-малко, спокойно. Знай, че мнението на другите за теб важи повече за тях самите, отколкото за теб.

5.   От авторката: До №1 Дано да свикна, ще се постарая да не ми пука, но ще е доста трудно. До №2 Мислех за психолог, но все още не знам. Иначе много ти благодаря! :) До №3 По принцип родителите ми са също притеснителни хора, но не чак колкото мен. Надявам се да го преодолея някой ден
Благодаря на всички :)

6.   В никакъв случай лекарства!!! Това няма да те излекува, само те прави зависима. Само помощ от психолог.

7.   От авторката: До №4 Дано да стане така. Благодаря много :) До №6 Да така е. Никога не бих взимала лекарства, но ще се постарая да не ми пука и може би ще отида на психолог.

8.   И аз съм така. На мен в училище всички ми се подиграват и аз мисля за това до вечерта. Това няма оправяне според мен. Характера ти е такъв(и моя също)

10.   От авторката: До №8 Аз имам малка надежда, че може би ще се оправим, но ще ни трябват много усилия. И не обръщай внимание на тези, които ти се подиграват. И аз съм минала през това. Ако обаче продължават, поговори с някои учители, приятели или родителите ти.