Споделена история от Тинейджърски

Гимназията - ад
Здравейте!
Тинейджърка на 15 съм, скоро завършвам 8 клас и както сами се досещате, от вече година съм в гимназията. Ново училище (което уж се брои за елитно), нов клас, нови учители. В предишното ми училище класът ми беше страхотен: нямахме групички, всеки беше приятел с почти всеки, всички се обичахме страшно много и в края на седми клас раздялата беше много трудна.
На 15 септември, първият ден с новите ми съученици, бях много развълнувана. Всички ми казваха “Хей, това са най-хубавите години от живота на човек”, “Ще срещнеш най-добрите си приятели тук” и прочие. Първите дни от училище бяха добре, след което обаче се сформира нещо като групичка от момичета (22 момичета и 6 момчета в класа сме), които пеят чалга по коридорите, ходят заедно да пушат, клюкарстват и разни такива. Отдръпнах се от тях, не ми беше интересно да движа с тях и се сприятелих с “по-тихите” момичета в класа. Открих и най-добрата си приятелка, с която наистина се разбираме отлично. Впоследствие разбрах, че другата групичка постоянно ни обсъжда, говори против нас, подиграва ни се. Все неща, за които да ти стане тъпо, предвид факта, че съм мила с всички, помагам на всеки, както мога, поздравявам и прочие.
Не знам как да се почувствам по-добре, това ужасно поведение от тяхна страна ме убива, не ходя с желание на улилище, а оттам и оненките ми се понижиха.
Моля ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   Ами не се отнасяй добре към хората, които не се отнасят добре към теб ? Уважавай, когато те уважават или са поне неутрални към теб. Ако показват неприязън няма защо да ги уважаваш, да им се усмихваш и да се правиш на светица пред тях. Не бъди доброто момиче, те това искат. Не им обръщай прекалено много внимание, защото те от това се хранят. Ако говорят нещо нормално може да им обръщаш внимание, но не и ако говорят сплетни и простотии.

2.   Абе, да не ти пука. Важното е, че имаш приятелки и си намерила най - добрата си приятелка. Ако ви говорят само зад гърба и не ви обиждат директно, няма какво да направиш. Щом не те харесват за такава каквото си, за да им се харесаш трябва да се правиш на една от тях, ама като гледам почти е минала учебната година и е малко трудно да им смениш мнението.

В живота все ще има някои дето не те харесва, не може да се харесаш на всички. Спести си главоболия и не им се връзвай.

Това ти го казва някой, който тази година завърши 12-ти клас.

3.   И аз тъкмо завърших 12-ти клас и мога да ти кажа, че няма как да знаеш дали нещата ще бъдат същите след няколко годинки. В 8-ми клас при мен беше същото, от самото началото просто дадени момичета ме намразиха (по неясни причини) и започнаха да се карат с мен, да ми се подиграват и т. п. Беше ад. Вече в 9-ти леко се поспряха и на мен започна да ми пуха и от 10-ти нагоре израстнахме ли някакси, те ли разбраха, че са направили грешка- спряха. Дори с едно от тях станах приятелка. И тя бяха такива пушачки, не мой тип приятели, никога не съм излизала с тях, но различията с времето се изгладиха. Пък това с коментирането - повярвай ми, все ще има някой, който ще те коментира и много по-вероятно да са тези, които ти наричаш приятели.