Споделена история от Тинейджърски

Операция на нос?
Здравейте,
Прочетох една подобна история и реших и аз да пиша. Значи всичко започна в 3, 4 клас. Тогава се блъснах в стената и една чаша ми падна на носа :д Знам, че звучи тъпо, но тогава ми се изкриви и носът. Бил е счупен, помня, че много болеше, и кръв май имаше, но бях сама вкъщи, звъннах на мама, а тя не ми обърна кой знае какво внимание, та така си и остана. Не е нещо кой знае какво, но му скапа цялата форма, беше сладко и чипо носле, а сега.. хич не ми допада, не ме грози много, пак си изглеждам добре, но си искам моя нос. Така както си беше. Много искам да се оперирам, за да му върна предишната форма, реалната и естествената, не ме е страх, но майка ми не ми позволява. Казва, че и така съм си добре и да не се занимавам с глупости. Вие какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Момче ли си или момиче? Ако си момче - не е толкова страшно. Ако си момиче - може би имаш нужда от корекция, но до колкото знам това се прави на по-късен етап, когато разтежът е приключил. Вси пак трябва консултация с пластичен хирург.

2.   Момиче(: И пропуснах да напиша още нещо, което е важно- на 15 години съм

Авторката

3.   Здравей, не се страхувай да направиш корекция на носът ти, ако това те притеснява. Моя племеница си го оперира на 17 години, тя наистина имаше нужда от корекция. Сега прилича на актриса с малко чипо носле, а преди имаше един клюн. Успех

4.   Аз пък изобщо не харесвам чипи носове. Приличат ми на зурли...

5.   До номер 3- как по-точно процедира, тоест- разрешение от родител (понеже е непълнолетна), има ли някаква възраст, която трябва да навърши и как избра правилен лекар, а не някой измамник (тъй като това главно ме притеснява)? Благодаря ви(: А номер 4, всеки си има вкус, нищо не мога да направя, след като не ги харесваш, аз просто искам да си върна формата(:

Авторката

6.   А пропуснах да попитам дали някой знае каква е г/д цената? Тъй като нямам подкрепа от майка ми за това, ще трябва сама да намеря парите? Благодаря и съжалявам за многото въпроси(:

7.   Аз пък съм момче. Трябва да съм честен - мразя да се снимам. Не знам кога и как съм си счупил носа, но е било преди 5-ти клас, а като гледам стари снимки знам, че е бил нормален. Това е сред главните причини поради които с камерата сме първи врагове (другата, че не съм фотогеничен). Доста съм си мислил дали някога ще си коригирам носа. От една страна е гейско, от друга е страшно, от трета знам че ще се падна на някой некадърник...
Успех с решението ти, някъде четох, че за такава операция трябва да имаш поне 18 години, 21 препоръчително, ще струва между 2000 и 4000 лева и ще трябва да се постараеш да намериш добър лекар - най-важната част!

8.   До авторката много внимавай какво правиш да не стане от 1 операция цял живот мъки.

9.   Ще внимавам, разбира се :) Това не е нещо, с което може да си играеш :)