Споделена история от Тинейджърски

Къде да уча?
Здравейте! Аз уча в математическа гимназия. Попринцип по математика не съм много добре. И аз незнам защо влязох. А а родителите ми н еим пука, стига училището да е близо до вкъщи. Още от 5 годишна уча английски, а на 7 почнах и немски. Езиците са ми дае нещо акто хоби. Искам да отида в езикова гимназия, но проблемът е, че ще трябва да ходя с автобус или пеша, а пък и зимата... А и там не познавам никой. Е, с вреемто ще си намеря приятели, но в началото ще се чувствам гадно. Помня акк беше като напуснах старото ми училище и се преместих! Но пък в математическата гимназия има паралелки с езици и там не се учи много математика... Сега какво да правя? Моля дайте мнение и без обиди!

Коментари

1.   Чудесно е, че знаеш какво искаш и то в тази възраст. Това за мен е изключително зряло и положително. Колкото до транпорта - не е толкова страшно. Живея в София, тук непрекъснато се пътува, сменят се транспортни средства и дори без кола се оцелява. Така, че убеди вашите, вземи някакъв приравнителен изпит, ако трябва и учи това, което наистина ти харесва. Иначе няма да имаш особен успех. Така, че малко по-смело!

2.   Езиковата ще ти отвори много повече врати след като завършиш.
Зимата пътуването наистина няма да е приятно но мисля че си заслужава. А като придобиеш квалификация може бързо да си изкарваш по някои лев давйки частни уроци на деца така че....

3.   Учи това, което ти се учи!

4.   Човече, извинявай, ама това с разстоянието не е никакъв аргумент. Пет години съм пътувала до училище в гимназията. пътувам и за университета. Забравила съм какво е това да ходиш пеш до където и да е. Но изобщо не съжалявам. Учи това, в което си добър. Аз учих в езикова гимназия. Знам езика перфектно. Мои приятели записаха "паралелка с език" в математическата. Нищо не знаят. Мислят си, че знаят, но на сериозни изпити се провалиха с гръм и трясък. Не си губи времето в математическата, според мен. Няма значение кого познаваш. Сега ти е време за учене. Важното е да го използваш максимално. Навсякъде можеш да се запознаеш с нови хора.

Борония

5.   Според мен не е важно къде учиш/си учила/, зависи какви учители се падат. Понякога може да е най-добрата гимназия, ама даскала ако не струва.. какво да се прави.. учиш сама. А за номер 5 бих си обяснил, че просто са и се паднали добри учители, а на другите такива, които просто им пишат оценки ей така и се мислят за умни ;)

Но според мен си остани в математическата ;) И ако профилиращ предмет ти е Информатиката е супер. В днешно време особено, ако разбираш от Информатика (Програмиране с други думи) и ако знаеш поне писмено английски език, без работа няма да останеш.

7.   Върви в езикова! Аз също не познавах никой, още повече, че това не беше моят роден град. Но всичко си дойде на мястото. Много хора пътуват, за да стигнат до даскало, няма да си само ти

8.   От авторката: Благодаря на всички и към номер 5: Нито от математика разбирам нещо, нито от математика!

9.   От авторката: Тоест нито от математика, нито от информатика разбирам!