Споделена история от Тинейджърски

Класа ми ме мрази от малък
Здравейте на 14 години съм от ромски произход живея в малко село живея с баща си Защото родителите ми са разведени майка ми работи друга държава така живея в малко село познавам цялото село почти всички познавам и те ме познават така Моята история е че нямам приятели винаги са ме мрази ли без въобще нищо да им правя обиждат ме бият с мен И поради тази причина сигурно няма приятели познавам гласа си от деца се познаваме Живея в едно село И преди да кажете че съм лош или нещо такова добро кротко дете съм послушно не псувам не крада искам да се изуча да им образование да си намеря работа те моят клас вече спряха да се заяждат с мен въобще спряха да разговарят с мен все едно не ме познават но вече втора година уча друго училище в друго село но пак съм с моят клас те пак не разговарят с мен просто с на дума да кажа те ме мразят но това вече аз го преодолях когато бяхме у старото училище около четвърти пети клас когато си играе с други деца те бият другите деца само и само за да не играят с мен И поради тази причина вече Всички деца се закачат с мен Искам да се бият с мен подиграват ми се по малки деца от мен и не знам какво да правя Но всичко дойде от моят клас това го знам и аз когато бях по-малък Казах на баба ми и тя отиваше и ме защитаваше тях и затова малките деца сега се подиграват с мен че съм грозен че нямам приятели съм боклук и там най разни глупости така искам съвет от вас как да предаде тези неща и да си намеря приятели благодаря ви предварително плс моля без обиди

Коментари

1.   Няма как да промениш факта, че повечето от класа ти не те харесват или не ти обръщат внимание. Гледай си ученето и не се занимавай с тях, не е приятно, но ще трябва да търпиш и това е. Ако не - смени училището, но това ще е трудна задача заради дългото пътуване до другото близко училище. Приятели ако не намериш сега, ще намериш след време. Гледай си ученето и успех! Не се предавай!

2.   Те те мразят защото знаят че ти ще ги надминеш и че си по умен от тях по успех , не им се връзвай на тия тъпаци, Това са комплексари . Мен също са ме мразели и знам какво е На 25 години съм и сега онези от моя клас които ме мразят тръгват да ми се извиняват но аз си знам че с такива не трябва да се говори . Горе главата и успехи

3.   14-15 е най-неприятния интервал за тези неща. Към 16-17 започват да поулягат и подигравките намалят. На 18 вече се мисли за кандидатстване в университет и/или намиране на работа. Така че трябва да потърпиш още 2-3 години, за съжаление. Нямате ли някакви клубове по интереси в училището? В моето училище много ромски деца се бяха записали в духовия оркестър.

4.   Учи! Виждам, че имаш големи пропуски в правопис и т. н, а вече си на 14, това са елементарни неща. По темата, казвам учи, за да можеш, да докажеш на всички, че си много повече от това, за което те мислят. Не им обръщай внимание, но учи и докажи, че си много повече от тях. Искаш да учиш, да си добре ами давах докато е време, защото после ще е късно и пак ще получаваш подигравки. Скоро ако имаш рожден ден почерпи класа си с хубави неща безалкохолно, бонбони, сладки. Винаги вършат работа подобни неща, а може и по едни кубети с сокчета, освен бонбоните, с което ще ги впечатлиш, ако това искаш.
Ама учи, не се отказвай и да не ти пука, един ден се стреми да постигнеш повече от тях.

5.   Номер 2 съм вземи пример от номер 4 колкото и да те мразят направи така че да се уплашат малко и да не те тормозят като за начало не им обръщай внимание, но ако скоро имаш рожден ден изненадай ги с нещо Най- важното е сега да учиш и да покажеш знания, да бъдеш някой и да им докажеш че си нещо. Ще видиш сам как ще почнат да те уважават, сега ти се подиграват но след някоя година а може и само сллед ден или месец да видиш промяна в тяхното отношение към теб
Учението е най важно мило момче. Бъди с гордо вдигната глава