Споделена история от Тинейджърски

Не се чувствам добре психически
Аз съм момиче на 16 години, няма да пиша град. В заглавието разбирате за какво става на въпрос. Чувствам, че изпадам в няква депресия, криза. Измъчвам се и се чудя как мога да бъда такава развалина, страхливка и всичко лошо на което може да му хрумне човек. Не се чувствам добре, много зле се чувствам и с времето се влошавам все повече и повече. Не искам да споделям на никого, но усещам как само затъвам... Не мога да споделя на никого, защото ако покажа слабост пред някой, той ще се възползва от това. Развалина, развалина и развалина, това съм вече аз. Затворен човек, който проваля всичко и нищо не може да направи като хората. Съсипана съм... Чудя се защо все така си ги правя нещата. Даже често ми е минавало на ум за самоубийство. Просто се чудя за кво въобще съществувам... съжалявам, че ви изгубих времето, просто исках да излея малка част от мислите ми...

Коментари

1.   Само ти можеш да промениш живота си. Мило момиче, в живота има много възможности. За твое добро стани най- добрата си версия и разклати този свят
Опитай нови неща.
И разбира се.... сподели с някой как се чувстваш... Разбирам те... аз трудно споделям, но срещнах хора който позволиха да си отворя вратите към сърцето. Бий се за живота си, един е и можеш да постигнеш много. Хора които не те уважават са хора които не трябва да ти пука за мнението им. Бъди себе си и търси хора които позволяват това. Има много добре хора които ще искат да ти помогнат, но човек може да ти помогне ако ти го позволиш. Живота е в твоите ръце, имаш контрола да го промениш. С много любов за напред късмет и най-важното... ВОЛЯ да ЖИВЕЕШ!!!

2.   Мило дете, аз съм майка на син на твоите години. Не е реална оценката ти, която си си поставила сама, сигурна съм че си прекрасно младо момиче, никога не говори така за себе си! Дете на 16 никога не може да бъде развалина! Запомни го! От написаното личи че си умно момиче, всяко дете е ценно, никое дете на 16 не е развалина!!! Развалина може да бъде лошия родител, лошия възрастен, но на 16 момиче може да е само цвете!!!! Ти си едно цвете, обичай себе си, приеми себе си такава каквато си и развивай добродетелите в себе си! Започни да спортуваш, спорта сваля напрежението при вас тинейджърите, грижи се за себе си, за косата си, прави си прически, просто се обичай!!!! Излизай навън, усмихвах се често, дори и на сила! Вземи си коте например, котките унищожават лошата енергия и успокояват! Никога не мисли за самонастаняване, никога! Ти си ценна колкото и другите с нищо не си под тях! Обичай се! Ако не можеш да се справиш сама с тези лоши мисли сподели ги на личния лекар, ще ти помогнат със сигурност! Смело и без притеснение мило момиче! Ти си едно красиво цвете, дете, девойка само на 16!!!! Живота е пред теб!

3.   Номер 2, синът ви е голям късметлия! До авторката, препоръчвам ти да излизаш повече, да се срещаш с хора, да се разнообразяваш и така няма да се замисляш толкова за такива неща. На теб проблемът ти е, че имаш ниско самочувствие. Трябва да се замислиш кое харесваш в себе си и да не обръщаш толкова голямо внимание на недостатъците си, тях всички ги имаме, но трябва да ги приемем. Чети повече литература за личностно развитие или психология.

4.   Започни да се занимаваш с нещо, което наистина ти е интересно. А с неща, които не са ти интересни не се замимавай.
Също и не се интересувай от мнението на хора.
Не си мисли, че те са нещо повече от теб. Те също имат много недостатъци и дефекти - запомни го това!