Споделена история от Тинейджърски

Не издържам вече
Здравейте, момиче на 15 съм и знам, че това е напълно нормално за моята възраст, но все пак искам да го споделя. Чувствам се много подтиснато, на косъм съм да получа срив само като мисля за живота ми. Първо ще започна с това, че имам чувството, че не съм приятна на никого из че никой няма да има против ако просто изчезна. Второ, не мога да живея спокойно, родителите ми са твърде строги. И да, повечето ще кажете, че звуча разглезено, но те наистина прекаляват. Третият ми проблем е, че съм буквално като слон. Тежа 86 килограма и когато си помисля как трябва да отслабна ми става тъжно, че някои хора изобщо не трябва да го правят. Другото нещо е, че от година някъде харесвам едно момче от класа ми, но съм почти сигурна, че той не ме харесва. И това чувство ме наранява страшно много. Чувствам се напълно безполезна, даже сякаш ще е по-добре ако ме няма. Не знам какво да направя за да се почувствам по-добре, затова пиша тук с надеждата да ми дадете съвет. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравейй! Аз съм в същото положение. На 17 съм, а имам чувството че няма смисъм от нищо..никой не ме отразява. И аз като теб съм пълничка, не се харесвам и нямам самочувствието да си хвана приятел... всеки ден се чувствам по-депресирана и по-депресирана.
Много бих искала да ти помогна някак! Може би ще е добре ако си намерим развлечение и поработим над вътрешното си АЗ! Опитай да се разсейваш и да се харесваш такава каквато си. Късмет! <3

2.   Изобщо не е "напълно нормално" за възрастта ти!

3.   Живей по-активно. Сега си едва на 15 години, разбирам чувствата ти, защото и аз съм била на твоята възраст, но животът още не те е грабнал, не те е завъртял и не те е ударил наистина силно. Клишето е, че всичко е наред, докато близките ти са живи и здрави. В клишето има толкова истина, че чак ми се плаче. Друго клише казва, че човек трябва винаги да бъде продуктивен, за да се чувства добре. Тук също има твърде много истина. Според трето клише, не можеш да си паснеш с всички- истина. Четвъртото клише, което ще спомена е, че трябва всеки човек да бъде благодарен, че има покрив над главата си и хляб на масата си. Тези четири неща, които ти изредих, стават ясни едва тогава, когато попаднеш в другата крайност. Ти си толкова млада, толкова много път имаш пред себе си. Ще се влюбиш много по-силно и то в човек, който ще те обича също. Може би ще разбият сърцето ти, но ще се научиш да живееш с болката и да я приемаш. Ще пораснеш, ще имаш много мечти, ще се опиташ да направиш куп неща и една част от тях ще бъдат успешни. На този етап живееш, за да се изградиш като личност. Имаш много време, заета си с училище, малко със семейството и после разполагаш със себе си. До 18-годишна възраст ти трябва да учиш, да изграждаш навици, да се сдобиеш със способността да мислиш сама, да се научиш на дребна битова работа (например да чистиш след себе си или пък да си даваш заслужена почивка). Знам, че на 15 години това ти се струва като нещо голямо и непосилно, но ще докоснеш плодовете от търпението и учението си след съвсем малко години. Затова не се отказвай и не се самосъжалявай. Хвани ритъма на вълната, запълни си времето с хубави неща, които те карат да се чувстваш добре и работи върху себе си.

4.   Като начало може да посетиш диетолог и да опиташ да свалиш едно 40 килограма, което няма да стане за ден два де, но все трябва да се тръгне от някъде. Защо си допуснала да се превърнеш в това, което не харесваш?
Казваш, че си почти сигурна че момчето не те харесва. Не почти, а напълно сигурна трябва да бъдеш. Намали яденето и започни да се движиш повече. Недей да прекарваш цял ден с нос забит в смартфона и монитора. Сега си на 15г и си 100 кила. А след 20 години колко ще бъдеш? 200? Вземи спешни мерки, като започнеш още днес!

5.   За отслабването мога да препоръчам кетогенична диета периодично гладуване. Проучи за тези методи, супер ефективни са и ако имаш мерак се запиши във фитнес зала с някой приятел/ка или треньор които да ти помогнат.

6.   Авторке, защо си губиш времето да харесваш момче, което тебе не те харесва???
Не мога да намеря логиката в жените - обикновено си падат по загубеняци, които на всичкото отгоре ги използват за една нощ.
Повярвай ми - знам го, че е така и при теб, защото ти не си по-голямо изключение от 100 % от жените!

7.   Аз бях в подобно положение. Бях на 15 и бях огромен...
За година здрави тренировки и диета свалих много, но съм пред нервна криза... Имам и проблеми у нас и в училище. Нямам и приятели ( само един, с който не се виждам често )
За гадже не си и помислям. Идеята ми е че трябва да си промениш мисленето. Някои хора могат да те харесат заради характера ти, а не заради външността си. Опитай с момчето. Може пък и да ти излезе късмета:)