Споделена история от Тинейджърски

Идиотски страх от края на света..
И така хора, сори, че ви губя времето, но имам нужда от помощ.. и тъй, около последните светски събития съм станала параноичка.. много се страхувам..
Около войната в Либия и земетресенията в Япония ме е страх от всичко.. страх ме е и от както гледах някакъв клип във vbox7 или за да сме по-точни този:
http://vbox7.com/play:7ce904de
Откакто го изгледах съм в паника и постоянно зяпам през прозореца в даскало за нещото от клипа.. умирам направо.. помощ дайте съвет как да го преодолея?

Коментари

1.   С времето и съзряването ти ще премине. През 80-те години на миналия век и аз бях така - постоянно се страхувах, че американците (капиталистите, империалистите) ще ни нападнат. Направо виждах как идват самолетите и зариват всичко с бомби и напалм, а после хвърлят и атомна бомба над София... Чудех се къде ще се крия - в мазето ли или в някой противоядрен бункер. Бях дори проучил най-близките бункери до нас и тренирах с колелото за колко време ще стигна... С връзката ключове за в къщи си носех и ключ от мазето - за всеки случай...
Щуротии! Детски работи... Нали знаеш - ако ти е писано да се обесиш - няма да се удавиш...

2.   Погледни на нещата от тази страна - каквото и да се случи от подобен мащаб, ти нищо няма а можеш да промениш. А не си струва да се притесняваш за неща, върху които нямаш контрол. =)))

Отделно, това е компилация от части на апокалиптични филми, ФИЛМИ =)))

bile

3.   Като за начало ще се опитам да те утеша - не се впечатлявай толкова от някакви филми. Гледай си младостта и се радвай на живота. Ако краят идва, той ще дойде независимо от това дали някой филм е направен или не. Единственото, което би могло да помогне сме ние - да объдем добри, състрадателни, да не нараняваме, да не убиваме, да не мъчим, да не причиняваме болка на нито едно живо същес тво - мравка, бездомното куче край блока, котката на съседа, детето на приятелката, хората край нас. Да пазаим природата, тогава и тя ще ни пази. Защото си има праг да допустимост и в даден момент наистина ще й писне и ще ни изрита. Ама много яко. Защото се уляхме. Човеците имам впредвид.
Не се страхувай. Прави Добро. Така спомагаш за общия баланс. Например, излез и погали едно бездомно кученце, дари му нежността и обичта си, обади се на твоя приятелка, кажи й нещо мило, целуни майка си за лека нощ :)
Птичето

4.   Я стига, да не си някое детенце или бабичка, че да вярваш в тези неща. Винаги може дасе случи нелеп инцидент или природен катаклизъм. Но е излишно да го мислиш, защото с лошите мисли вредиш само на себе си.

5.   миличка спокойно.. аз току-що гледах клипа и на мен ми повлия ужасно и сега се по чуествах много зле но не би трябвало да се травмираме от подобни клипчета в интернет, които само ни влияят на психиката и буквално ни психосват... ;]] [ извинявам се за правописните грешки!!! ]

6.   хахахаха, край няма да има, не разбра ли вече? Нищо няма да ти се случи, човечеството е под закрила на Висшите, които ще го преведат към другото измерение (Квантов скок му викат), няма да има екологични катастрофи и подобни неща, спи спокойно...

7.   Прав си, 6, с тази само разлика, че висшите няма да свършат нашата работа /промяна на съзнанието/. А нова епоха, квантов преход или както там го наричат.... ще има тогава и само тогава, когато повечето хора имаме това съзнание.

8.   Каквото е писано - това ще стане. И да се боим и да не се - всички ще умрем един ден. Неизбежно е.

9.   Много й помагате бе хора, "спокойно всички ще умрем"! Слушай, мила, Холивуд най- ги бива да развращават хората и да наливат масло в огъня. Имало е такива заплахи и през 1995 и през 2000, а все още сме тук. Тегли им една хубава майна и да не ти пука.
ПС: Освен това, нито Ванга, нито Нострадамус са казали, че ще измрем през 2012. Става въпрос за 3015 и за онова "по- възвишено състояние", в което трябва да се преобразим. За съжаление е вече 2011, а сме още тъпи като галоши.
Така че, горе главата, нищо няма да се промени, било то за добро или за лошо.

10.   Мило дете,

не можеш да си представиш колко много хора си изкарват парите, използвайки човешките страхове. Нищо страшно няма да се случи, това е просто поредната простотия, с която ни спамят. Във всички епохи е имало хора, които са били убедени, че Краят ще настъпи всеки момент, търсят "знаци" и... ги намират! Защото, който се е навил, вижда само това, което иска да види. По времето на римския имп. Нерон (втора половина на 1 век), който много злобно е преследвал християните, те били убедени, че именно той е библейският Антихрист и че Апокалипсисът ще настъпи всеки момент. Оттогава са минали 2000 години и сме си живи и здрави (човечеството, де). Към наближаването на година 1000 истерията е била още по - голяма. Стотици западноевропейци (защото византийското летоброене е друго:), обхванати от суеверен страх, раздали на бедните и/ или на манастирите и църквите (!) цялото си имущество и заминали "да умрат в Иерусалим", други се замонашили, трети се побъркали от страх и се самоубили. Дошла очакваната с ужас от едни и с надежди от други година 1000... Нищо не станало. Хората обаче били упорити - решили, че са сбъркали в изчисленията и, че ужасът просто се отлага с една година... 'Айде пак на тръни... Нова година идва, пак нищо:) Така изминали няколко напрегнати години, после животът просто си продължил по старому. Около 2000-ната година също се вдигна много шум. Аз бях на 11 тогава, но въобще не им се връзвах... нямаше и защо:) Бъди спокойна, винаги ще има такива психози. Не им обръщай внимание и се радвай на живота си:)

Борония

11.   НЕ съм съгласен с теб (към автора на 2ри пост).. само ние решаваме какво ще се случи.. а сега стига глупости дете мило:) бъдещето ще става все по-забавно от сега ;Д

12.   На кого му пука за края на Света. Естествено че ще има такъв. Теб те е страх от т'ва нещо обаче е факт ще се случи.

13.   Cпоко бе още от кога казват че идва края на света.. още сме живи нали? :дд

14.   Момиче, събуди се малко и се осъзнай в кой свят живееш. Това са поредица от няколко филма за да стреснат такива като теб.

15.   Хухаха аз пък само чакам 20.12.2012 ... :ДДД един ден преди да мрем (ако)... ще направя всичко, което някога съм искала да направя !!! ..

16.   Детенце, много филми гледате и си разбивате крехката психика, гледай позитивно на живота и му се радвай докато си още твърде млада

17.   Намери си някакво хоби и забрави за това. Човек се страхува от неизвестното и когато някой види нещо, което не разбира го свързва с нещо, което е гледал по телевизията.

Аз например преди година-две се бях вманиачил на тема извънземни и нло, не вярвах, но с многото документални филми взех, че почнах да вярвам и се бях превърнал в параноик. Когато през нощта си отворя прозореца и видя една звезда или самолет 10 минути седя като идиот, за да се уверя, че това е звезда или съмолет. Като се събуждах в 2 или 3 през нощта изпитвах ужас, че могат да ме отвлекат, но после прочетох малко НАУЧЕН ФАКТ и спрях да обръщам внимание на градски митове и разбрах, че за всяко нещо има обяснение.

Просто трябва да спреш да обръщаш внимание на малоумниците, които си вярват, че са надарени с интелект и да почнеш да слушаш хора, които се занимават с наука, с астрономия, с геология.

Аз съм претърсвал много клипове статии и съм чел много теории за края на свето, писани от разни лутнатици. НО винаги използвам логиката и черпя информация от хора, които се занимават с наука.

Например ето сега да те успокоя ще разбия някой теории за 21.12.2012:
1. "Тогава свършва календара на маите и започва нова епоха."
Да, това е вярно, но маите са деляли времето си на бактуни и на епохи и след 2012 не идва края на света, а зопочва нова епоха, според календара им.

2. "Планетите от СС ще се наредят в права линия и ще ни унищожат."
Това одавна е разбита теория. Астрономите и физиците следят движението на небесните тела и са изчислили положението на планетите.

3. "Ще се образува Планета Х между Земята и Луната и ще ни удари и всички ще умрем."
Грешка, според тази теория въпросната планета трябваше да се появи още през 2009.

4. "Магнитните полюси ще се обърнат и по някакъв начин всички ще измрем."
Учени са доказали, че през вековете магнитните полета често са се обръщали и това не влияло по фатален начин на планетата.

5. "Много пророци са предсказали края през 2012."
Да, ама кой е казал, че е така. Повечето от тези пророци са христяни, а пророчествата са част от Религията. В Бибилията пише, че само Бог и единствено Бог знае кога ще дойде края на света.

Заключение: Помни, използвай логиката и вярвай на тези неща, които изброих, защото не съм си ги измислил аз, а са ги казали хора, които разбират от тези неща.

18.   Всеки човек изпитва страх от смъртта. Просто защото не знае какво е да си мъртъв.
Цаката е да не се фокусираш върху страховете си. :-) Защото докато го правиш, животът ти минава...

Живей!

19.   Много ви благодаря за съветите! :)

20.   Хахахахаха айде стига бе 2012 щял да дойде края на света. чушки. На маите просто им е свършило мястото дето са писали календара и за това сбършва 2012 :D

21.   Светът не може да свърши през 2012, защото срокът на годност на йогурта ми изтича през 2013 :D.