Споделена история от Тинейджърски

Самота.. Без приятели и самовнушение.
Здравейте.. Аз съм момиче на 15г. и имам проблеми с липсата на приятели. Преди две години започна всичко... Започнах да излизам все по-рядко, а те спряха да ме търсят. Винаги съм имала проблеми с това.. Винаги съм се деляла.. Влезнах в ново училище.. Намерих си 2 приятелки, които са в класа ми, но приятелството ни не продължи много, защото аз се чувствах трето колело.. Намерих си друга приятелка от класа, която се беше скарала с почти всички... Приятелството ни продължи по-малко от година, защото тя се с добри със съучениците ми и нямахме общи теми на разговор и интереси.. Аз изкарвам само шестици и виждах как тя леко завижда... От повече от година започна да ми липсва стар мой приятел отпреди 2 години, с който имаме странна случка... Бяхме 6 клас и той ми сподели, че ме харесва, но аз му казах, че искам да си останем приятели, защото не го харесвах.. Минаха се 2 месеца и започнах да го харесвам, но ме беше срам да му кажа... не знам дали още ме харесваше... И започнах да не излизам с тях... Вече 2-ра година, но не мога да го забравя, защото още го харесвам.. Преди около два месеца му писах и се уговорихме да се видим... Видяхме се, но отидохме за малко при приятелите му.. Аз останах малко по-назад и се прибрах, защото ме беше срам.. (срамежлива съм ужасно много).. След около 10 минути ми писа да ме пита къде съм отишла.. Аз му казах, че просто съм срамежлива.. Той ме пита да не би да имам комплекси и да не си внушавам, защото не всеки ще ме харесва.... И оттогава не сме ди писали и не сме се виждали, но аз още го харесвам.. Дали ме харесва още? Как мога да разбера? Постоянно си внушавам някакви работи.. Дали съм луда, защото никой не ме търси.. И някои хора ме гледат странно.... Не издържам.... Вече 2-ра година излизам само да разкарам кученцето си и на училище.... Моля ви помогнете ми.... Дайте ми съвет..

Коментари

1.   И аз имам същият проблем. Цепя се от колектива. Абе играя го единак. Започни да излизаш по-често. Например на кино със съучениците си. Все ще се запознаеш с някой, ще си намериш компания. Може да не са от твоя клас. Може дори да не са от твоето училище. Не бъди толкова срамежлива. Няма от какво да се притесняваш чак толкова... Та те са ти приятели.

2.   Да му пиша ли отново? Той не ми пише. Да, но не спирам да мисля за стария ми приятел, който ме харесваше преди, а аз го отрязах... Моля дайте ми съвет по тази тема!
От Авторката.

3.   Пробвай да му кажеш направо. Дори вече да няма чувства към теб, ще се изясните и ще ти олекне. А за това с приятелите.. Не знам. Може би, не ги чувстваш близки, или е опитваш да създадеш връзка с тях, но нещо те спира. От това, което чета, разбирам, че с право си си имала едно на ум за съучениците. Намери си някого, с когото да ти е забавно. На твое място, аз не бих му доверила нищо, което чувствам като емоционална тежест. Дори да ти е приятен до такава степен. Сама си си направила този извод. Интересите изчезват. Но това, което си казала може да завърти нещата в неудобна за теб посока. И то, само за забавлението на някого. Бъди смела. Умно момиче си.
Няма да ти давам съвет. Ще се справиш сама. Ще прецениш, защото виждам, че можеш. В правилната посока си, макар, понякога, тези моменти на болка да те карат да се замислиш повече.
Успех ти желая. И много щастие. :)

4.   Опитай с нещо ново, например спорт, танци или пък някакво ново занимание. Ще се виждаш два - три пъти в седмицата с други хора, ще имате тема за разговор, а именно спорта, танците или пък новото занимание. След тренировка ще предлагаш да пиете кафе и да си говорите, после може да започнете да се виждате и извън дните за тренировка. Така ще си тренираш социалните умения и може да се подобри и обстановката в училище. А колкото до въпросното момче, подкрепям мнението на № 3, кажи му, че си променила позицията си от преди две години и че си склонна да опиташ да направите стъпка напред в приятелството, без да изпадаш в много подробности колко го харесваш, как страдаш и т. н. и виж резултата. Успех!

5.   И аз искам, но може да се каже, че съм най-срамежливият човек на земята...