Споделена история от Тинейджърски

Психически тормоз
Здравейте, аз съм момиче на 18 години и имам нужда от ВАШАТА ПОМОЩ. По принцип аз съм една от тихите и търпеливи момичета в класа. Има едно момче, което не спира да ме тормози психически, обиждайки ме. Съветвала съм се с много хора, някои са ми казвали да му отговарям, други да го игнорирам, но вече и аз не знам какво да правя. Моля Ви помогнете ми. Кой е най-правилният вариант да го накарам да млъкне и да спре да ме тормози. Очаквам кочентарите ви отдолу. Благодаря предварително! ❤

Коментари

1.   Понеже деянието става в училище, първо трябва класната ти да знае. Тя е длъжна да вземе мерки, ако не може да подейства на кретена, ще съобщи на директора на училището. Тогава той ще извика кретена на очна ставка и ще го предупреди. Ако кретена продължи извън училище(което ме съмнява, обикновено са страхливци) да продължи да те тормози, тогава кажи на родителите си, те ще вземат по сериозни мерки. Келешите много се разпуснаха и затова се превръщат в кретени. Всичко е плод на криворазбраната "демокрация", в миналото нямаше такива проблеми. Сега настана анархия, а не демокрация!

2.   И на мен ми се е случвало подобно нещо. Просто спри да го отразяваш колкото повече му се връзваш толкова повече му даваш повод да те дразни и той пизпитва удоволствие от това.. След време ще видиш как ще му стане безинтересно и ще спре
И най - вече бъди над нещата не обръщай внимание

3.   Ако не можеш да го игнорираш. Обърни нещата, пусни слух, че те харесва и затова се занимава с теб.

4.   Да се подминава какъвто и да е вид насилие, означава да се толерира. Да започнеш да отговаряш би раздуло допълнително наличния конфликт, а да си замълчиш означава да не защитиш собствената личност. Ако отношението му не ти пречи особено, по-добре игнорирай този човек, но по някакъв начин дали чрез поглед или език на тялото му покажи, че не толерираш подобен тип отношение или просто го избягвай. В случай, че за теб е крайно неприятно отношението на този човек, ако е възможно поговори с него защо го прави, ако ли не послушай горните коментари - потърси съвет от класен ръководител, а още по-добре от училищния психолог, за да може помощта да бъде максимално полезна. Разбира се, съветите, които изброих трябва да са съобразени с поведението и на отсрещния човек, тъй като има възможност да изтълкува грешно знаците, които ще му подадеш, например, като агресия и да се влошат нещата. Вярвам, че ще намериш решение. Желая ти успех. :)

5.   Обърни се към Класната и директора