Споделена история от Тинейджърски

Остатъци,петна от пъпки как да ги премахна ?
Здравейте като цяло за проблема ми е остатъци или петна от пъпки не знам кое е точно...
Преди около година имах пъпки по лицето и ги пуках и дупчех с игра да изтича гнойта и ми останаха тези неща... Ако може да ми препоръчате крем или рецепта за премахване то и или остават за винаги на лицето ми :(

Коментари

2.   Какъв тип кожа имаш? Защото моята е смесена и аз си правих домашни маски и ми избледняха доста. Ето няколко :
Сок от лимон и акациев мед
Намачкан банан
Кисело мляко (гледай да е истинско) с мед
Зехтин
И си купих листа от алое вера, нарязах ги и втрих гела в кожата
Имай предвид, че ако имаш суха или чувствителна кожа лимона не е добър вариант, а ако ти е мазна избягвай зехтин. Решиш ли да пробваш алое верата пурво тествай дали ме си алергична.

3.   Процедури с лазер, при дерматолог. Може и с пилинг, но ефектът ще се прояви по-бавно. Лазерът е единствената гаранция, че всички петна, белези и разширени пори ще изчезнат, ще имаш кожа като на бебе, гарантирам. Прави се зимата и задължително spf 50 след това.

4.   Отиди на дерматолог, сериозна съм. На мен ми бяха останали белези и петна по гърба, където имах най-много акне по време на пубертета. Бях започнала да чета в интернет разни домашни рецепти, купувах случайни кремове без рецепта и се охарчих напразно. Накрая отидох при дерматолог, той погледна гърба ми точно за 2 минути и ми предписа две лекарства. След седмица петната започнаха да изчезват. Оказа се, че освен остатъците от акне съм се сдобила и с пигментиране на кожата по друга причина. Ама кой да знае, тогава бях малка и си мислих, че всичко разбирам. Не си губи времето в самолечение, много по-бързо и сигурно е да се консултираш със специалист.

6.   Крем."цикапласт".

7.   Мисля че бях чел някъде ако си махал белези или петна от лицето с лазер не е добре за кожата

8.   Forever Epiblanc е страхотен крем срещу петна и белези. Съдържа Алое Вера и именно заради това действа чудесно.

Няма го в аптеките, но можеш да си го поръчаш онлайн.