Споделена история от Тинейджърски

Обсебена бивша приятелка
Здравейте! Искам да споделя мъката си в този сайт, въпреки че съм писала и други теми, но те бяха с различна тематика. Ще ви помоля за помощ в тази ситуация. Та така, нека да започвам.

Аз живея във блок, до който има още няколко. В единия от тях живее едно момиче, с което се запознахме някъде 1, 2 клас. Но тя има много странен характер. Много е избухлива, много се заяжда с хората и затова няма приятели. Всички я мразят както и родителите ми и останалите деца. Преди бяхме приятелки, даже излизахме в първия срок заедно тайно и зарязах заради нея най-добрата си приятелка, с която сме приятелки от 7 години (сега сме в 7 клас). А и никой не одобряваше приятелството ни и ми донесе големи проблеми.

Та след като се разделихме с въпросното момиче то започна само да ми натяква, че иска да сме приятелки (от един клас сме), а аз не искам. Прави отчаяни опити да ме върне към нея като например ми беше писала, че ми е намерила гадже и че ми е купило неща. Но не ѝ повярвах. НДП-то ми много я мрази, защото ни беше разделила и когато тя ме заговаря НДП се маха.

Хора, вече не знам какво да правя, ще полудея, оставя ми понякога бележки по вратата, знам че това си типичните тийнейджърски драми, но просто ще се по бъркам. Само и единствено се надявам 7 клас да приключи и с въпросното момиче да не попаднем в една паралелка, защото само ми взима учебниците, пипа ми телефона без мое позволение, но странното е, че ми каза, че винаги ще ме цени, че за мен убива и даже в един мой много лош момент ме защити, защото целия ми клас ми се нахвърли заради отличната ми оценка.

П. С. Съжалявам ако историята е станала дълга, но просто исках някъде да излея всичките си чувства и емоции. Ще помоля редакторите да одобрят поста ми, защото вече ще се побъркам! Моля ви без хейт, а и без това няма на кой друг да споделя, освен на приятелите ми от игрите, защото нямам други приятели. Благодаря, ако сте прочели моя дълъг пост! Ще се радвам ако да дадете мнение по въпроса в коментарите.

Коментари

1.   Мило момиче, има няколко неща които можеш да направиш. Като за начало обмисли дали наистина искаш да си приятелка с нея.
Ако не искаш- Говориш с нея, че в момента ти е прекалено токсично това приятелство и ако тя не го приеме започваш да я отбягваш, НЕ си даваш нещата и когато ги пипа ще и се караш, казваш на родителите си, НЕ казваш къде искаш да кандидатстваш и какво ли още не
Ако искаш - пак сядаш и говориш с нея спокойно за ефекта върху приятелството ви това нейно бурно държание. Да, никой не е длъжен да го търпи но не се знае откъде идва - дали е просто лигла или има ужасен живот със семейството си.
Обърни се към майка си и се опитай да проведеш разговор с нея и започни нещо от рода на "Виж, знам че не харесваш това момиче, но.. " и и разкажи историята така че да те разбере и да ти даде адекватен съвет. Може да не искаш да и казваш, но почти винаги мама знае най-добре.