Споделена история от Тинейджърски

Проблем при общуването с хора
Здравейте реших да пиша тука защото видях че анонимно и искам да кажа това което ме притеснява. На 17 съм скоро правя 18 и не мога да общувам свободно с хората. Проблема ми е че не мога да бъда себе си и се страхувам от мнението на хората какво ще си помислят за мене. С моите близки приятели и семейство си общувам много свободно и няма проблеми но с хора които не познавам много добре ми е трудно
С момчета ми е много трудно да общувам защото постоянно си мисля какво ще си помислят за мене например ако видя навън момче което познавам и направо изтръпвам не знам какво да му кажа от притеснение. И също така постоянно си мисля че хората не ме харесват и ме обсъждат. Всяка вечер лягам с мисълта че утре ще е различно и няма да се притеснявам повече искам да общувам с всеки свободно а не постоянно да си мисля за това какво ще кажат другите за мене. Ще се опитам и ще дам всичко от себе си но все пак искам някой да ми даде някакъв съвет и да ме мотивира по някакъв начин наистина имам нужда от това.

Коментари

1.   Аз съм на 19 и вече наближавам 20 и съм същият като теб. И аз не мога да общувам с непознати. Много ме е срам. Със съученици и познати общувам почти свободно, но с непознати...
Нямам и много приятели, не излизам с хора. Съвсем сам в чужд град съм. Не познавам други хора в него освен колегите си от университета, с които едвам намерих смелост да се запозная.
И аз като теб си мисля, че хората не ме харесват. Постоянно имам чувството, че говорят лоши неща зад гърба ми и ми се присмиват.
Дори когато бях в родния си град никой не ме търсеше никой не ми се обаждаше, не излизах. Беше ме срам да поканя някого някъде, защо знаех, че ще ми откаже. Няколко пъти се пристраших и опитах, но без успех. Първоначално ме беше срам да общувам дори със съучениците си, но с времето когато свикнах с тях това отмина.
Някога си мислех, че съм изключение и единичен случай, но щом влезнах в този сайт и разбрах, че има много хора като мен в абсолютно същата ситуация. Така, че не се притеснявай-много сме. С времето някакси започва все по малко да ми пука за това. Имам си други грижи. Само не разбрах ти момче ли си или момиче.

2.   Момиче съм