Споделена история от Тинейджърски

Каква специалност да запиша? (в София) :)
Привет читатели и.. може би настоящи студенти :)

Искам да ви помоля за съвети относно подходяща специалност към която да се отправя.. понеже много се двоумя какво да уча..
Мислех си за графичен дизайнер..
но има ли реализация в това.. ако някой вече е завършил тази специалност да сподели?

Интересува ме нещо което не изисква математика и физика.. защото съм изостанал много с числата и формулите.. :)

благодаря предварително!

Коментари

1.   Някои хора може да ти кажат, че няма специализация но според мен ако си достатъчно нахъсан можеш да се реализираш в каквото искаш, ако компютрите са ти интересни, модата и обзавеждането това е за теб общо взето.

2.   Въпросът не е каква специалност да запишеш, а какво искаш да работиш. Защото то лесно се записва "нещо си" само за идеята да си студент, ама после дали има реализация или просто се хвалиш, че имаш висше, а реално работиш я продавачка, я шофьор.
Колкото до графичния дизайн, сестра ми е такава. Да, има реализация в това, но си трябва и доста труд.

3.   Медицината му е майката.

4.   Във всичко има реализация, стига да имаш желание и отношение към специалността. Не се чуди къде има ПАРИ, а какво ти се прави в тоя живот? Щото с пари - удовлетворение не се постига. Аз знам.

5.   От приятели знам че ако нямаш голяма насока какви точни да учиш един от най добите варианти е Нов Български Университет, единственият недостатък е че, там е по-скъпичко от останалите.

6.   Аз се чудя на всеки който пита какво да уча. Абе хора, вие нямате ли мечти, които ви подтикват да ги осъществите. Ако ти не знаеш какво те влече каквото и да завършиш ти няма да си вършиш работата с желание и тя ще ти е отегчителна. Аз бях на 14 години и вече знаех какво искам. Имах едно единствено желание-мечта да стана строителен техник, да строя къщи, жилищни блокове, хотели, мостове и всякакъв вид постройки. Исках да бъда този, който ръководи строежа с моите технически знания и един ден когато остарея да кажа с гордост, този хотел на Златните пясъци и онзи на Слънчев бряг аз съм ги строил. Когато мечтаеш за нещо стойностно, което ще е от полза на много хора, дори и на няколко поколения в бъдещето и го осъществиш ти ще се чувстваш горд, че си оставил нещо ценно за много хора след като теб вече няма да те има на този свят. Ей такива мечти трябва да имате в главите си, а не коя професия е по-платена.