Споделена история от Тинейджърски

Искам да стана рапър
Мечтата ми е да стана рапър, някъде на нивото на онзи колоритния и другия циганин 'дето умря, но не мога да измисля песен. Трудно е да намериш точните думи, а бийтове имам готови и собственоръчно направени. Мисля първия ми албум да се казва: "Как боли, Боже прости - защо ме остави, какво ти направих?"

Песен 1: Какво е един кренвирш без буркан лютеница?
Песен 2: Сестра ти ли? Че ние бяхме френдс!
Песен 3: Леле мале, чичо Ванчо е в това хале!
Песен 4: Зелева салата брат ми ака през устата!

И така нататък..

Може ли да ми помогнете с няколко рими в коментарите, защото ми е много трудно. Искам летен хит и имам най-много месец за да работя по него. Бързо. Бързо.

Предварително благодаря,
Белия Еминем

Коментари

1.   Обещавам, ще си купя твоята касетка :)

2.   Кренвирша, брат ми, и с буркан лютеница не е достатъчен, ако нямаш хляб.
Ама, благодаря ти, оправи ми деня!

3.   Корекция на /идея за/ Песен 4 - Зелева чорба, в кенефа пак борба.

Добра тема, добра идея, песен 2 определено е интересна. Останалите може да ги промениш или просто да ги замениш с някакви други.

Писал ли си нещо или чакаш някой нещо да понапише, да ти даде идея или...?

Мога да си поиграя и да попиша, че интересни ми се видяха темите за песни, но пак, както казах, най ми хареса песен 2.
И може да ми дойде нещо в главата по точно тая тема.
Другите теми просто възбудиха апетита за творчество.
:)

-Синеокия с Nokia-

4.   Виж, ако ще тролиш, поне прави, като Lil Dicky!

5.   Кажете ми, че това е някаква шега...

6.   Сестра ти ли, че ние бяхме френдс,
Видях я аз как се качва в онзи Бенц.
Последвах я, тя беше мойто любимо момиче
Което аз толкова обичах.

За нея аз бих пребродил цялата земя,
За мене тя е като лъч и светлина,
Напусна ме, май не издържа
Тръгна си, а аз останах зад Бенца.

7.   Прави като Кулио и пей за гангстери.

8.   Господин прахосмукачка недорасъл е,
Господин прахосмукачка още е дете,
Господин прахосмукачка пие и реве,
Господин прахосмукачка себе си ебе..

Господин прахосмукачка прави се на умен,
Господин прахосмукачка често е тъжен,
Господин прахосмукачка опитва се да римува,
Господин прахосмукачка мрази да спортува.

Господин прахосмукачка дави се в мъка..
Господин прахосмукачка гази лука..
Господин прахосмукачка бие се в гърдите..
Господин прахосмукачка вижда злобата в очите..

Госпо, господинее...
Госпо, господине...
Ой, Нине, Нинее..
Госпо, господинее...

11.   Виж сега, какво.
Единственото, което ще постигнеш с тези "песни", са подигравки.
Опитвал ли си се да рапираш? Ама бързо? Трябват ти техники за дишане
Zhani Agust D

12.   Ако албума ти се казва така ще си точно като Азис Неговата песен почва така както искаш да озаглавиш албума си

14.   Българския рап е много надолу и тва е. След като искаш да постигнеш нещо, дай всичко от себе си. Обаче да не тръгнеш да да записваш песента и да снимаш с телефон, защото тогава подигравките са ти в кърпа възрана, но аз не бих ги опрекнала, защото е страшно непрофисионално и смешно. Подрепям те брат, имай надежда.. Мисли текстовете, премисляй ги, трий думите, после пак на ново. Ще е трудно и не ти го спестявам, ама си стисни топките и дай всичко от себе си..
И малко съвети, вкарвай по някоя английска дума, убогатявай си речника, търси думи, римувай и си намери някой партниор да те съветва и да ти помага.. Айде успех с това.
from the real g biitch.

15.   Рапа е като чалгата. Уж е музика, ама не е! Едната е циганска, а другата негърска. Подскачат и се кълчат като маймуни. Дори не трябва да имаш и какъвто и да е музикален талант. Пускаш някаква "музика" от порно филм и започваш да издаваш някакви звуци и да кукригаш като някой, в който се е вселил някой психиатрично болен. Да се клатиш насам, натам, като дисагите на коч и да правиш маймунски физиономии.
И воала; Нов РАПЪР се е появил!
Порблема с рапа и чалгата е, че само малоумниците я слушат!