Споделена история от Тинейджърски

Белези от акне...
Здравейте! Момиче съм, на 16 години. Ще бъда кратка: имам белези от акне по бузите на лицето и разбира се не е много приятно, защото ме е срам от тях и самочувствието ми е доста сринато поради този факт. Прикривам ги с фон дьо тен и пудра, но вече се уморявам всеки ден да си "мацам" лицето. А и сега е лято, предстои ми море и въпросът ми е да си слагам ли фон дьо тен когато ходя на плаж или да се опитам да се изпека и те да се махнат малко или много (чувала съм от много хора, че като се изпечеш на мястото, където имаш белези, те ще се махнат)? Моля ако някой е наясно с това как може белезите да се заличат да ми даде съвет. Също така как мога да ги прикривам без да ми се запушват порите и постоянно да слагам фон дьо тен (например коректор или нещо друго, което можете да ми препоръчате)? Ще се радвам, ако някой ми даде съвет и ако историята ми бъде публикувана. :)

Коментари

1.   Остави кожата ти да си почине малко от фон дьо тен- а и пудрата особено в тези жеги и въпреки ниското самочувствие. Не съм чувала белези от акне да се заличават от слънцето, но знам че то влияе върху самото акне, та би било хубаво да се поизпечеш малко, като разбира се внимаваш със слънчевите лъчи. За коректора не знам, защото не съм ползвала, но има много съвременни методи за премахване на белези от акне. Чела съм за микронидълинг и диамантено дермабразио, но има и други, винаги може да събереш пари и да отидеш, според мен си заслужава, а и ще се почувстваш по- добре.

Black Sabbath