Споделена история от Тинейджърски

Отбягван!!! Моля за съвет
Здравейте! Момче съм и съм на 17 години. Чувствам се отбягван, а може би не само се чувствам така, но и съм. Това лято искам да се разхождам дори и да е през ден, два или три с моите "приятели", но те само ме отбягват. Всеки ден ги питам искат ли да се поразходим, да излезнем и да се забавляваме, но те всеки ден са заети. Оправдават се с това, че само учат. Да и аз уча, но вечер съм свободен и искам да се забавлявам или нещо да правя с приятели. Проблемът е такъв, че аз имам само четирима приятели, с които се познавам от доста време. Миналото лято излизахме много по - често, а това излизанията се броят на пръсти. Започнах да правя неща сам: да карам колело, да тичам и др., но после отново се прибирам и така всеки ден, а понякога дори си стоя сам вкъщи и се дразня супер много. Съучениците ми не мога да ги нарека приятели или поне не всички, но и голяма част от тях не живеят в моя град. Един от тези 4 приятели е извън страната цяло лято. И останахме две момчета и едно момиче, а сме 2 момчета и 2 момичета. Гадже ми трябва, но как ще го намеря като не излизам? ! Трудно ми е да си намеря приятели. Другото е по - лесно. Забравих да кажа, че имам чувството, че тези мои "приятели" излизат без мен дори и аз да съм свободен (Не е задължително да съм с тях ама те дори никога не ме питат свободен ли съм. Все аз трябва да ги питам). Те странят от хората. Не минаваме през центъра, защото има много хора, прибираме се в 20:00 - 20:30, а излизаме в 19:00. Един час, че то и толкова няма понякога. Те се прибират и гледат филми или се оправдават, че учат. Преди 3 години си имах най - добър приятел, но нещо се разсърдихме взаимно, а не мога да оправя тези отношения с него (Опитвал съм). Как да си намеря приятели и гадже? Не съм много запознат с гаджетата, защото не съм имал. Чакам Вашите идеи. Благодаря за отделеното внимание!!!

Коментари

1.   Да не е проблема, че момичето е едно...и ти им пречиш. Намери си някоя мацка в нета

2.   От къде си? Има голямо значение дали градът е малък или голям. Какви са ти интересите? Ходи на места, където може да има хора със сходни на твоите интереси, така ще е по-лесно и да си говориш с тях.

Нони*

3.   Имаш ли снапчат? Момиче на 16 в подобна ситуация:/

4.   От автора: Дааа имам снапчат номер 3

5.   Номер 1 доста глупав коментар - и как реши че момчето им пречи ако смея да попитам? Защото съм в неговата ситуация и мен ме отбягват а и доста време си прекарвам сам

7.   (Номер 3 съм) бях попитала как ти е името в снапчат в предишния ми коментар но не беше удобрен затова пак пиша