Споделена история от Тинейджърски

Не искам бал
Здравейте! Аз съм на 15 години за 9 - ти клас и отсега се претиснявам за бала в края на 12 ти клас. Незнам всички искат да дойде, но аз просто не обичам баловете. Тва е много тъпо и повърхностно за мен. Аз не съм, като останалите момичета - всички са такива лигли, кифли и изобщо незнаят какво искат - Е, аз не съм такава, не нося токчета, просто защото не обичам и не е в моя стил, предпочитам си кецовете : Д. Не искам да дойде този момент, да съм облечена в рокля и с токчета, просто немога да си се представя. Незнам как ще издържа. Омичам да спортувам. Когато в клас трабва да играем нещо, като волейбол или баскетбол аз винаги съм единственото момиче, което играе с момчетата, не че нещо ми пука, но просто съм такава. ( е по някой път се включват още най - много 2 момичета :Д ). Кажете ми какво да правя моля ви и и и!!! Поомоощ...

Коментари

1.   Аз пък за моя радост не завърших даскало в България и нямах бал. И аз мразя баловете и се радвам, че нямах бал. :D Ами че то като се замисля, никой не може да те задължи да ходиш на бала. Просто не ходи и готово. :D

2.   Здравей!
Преди всичко не знам защо още от сега си се замислила за бала... Имаш още поне 2 години нали? Сигурно до тогава ще си промениш мнението поне 100 пъти. А в случай, че не се случи-разбира се, че не си длъжна да ходиш. Но аз на твое място бих отишла. Все пак балът е веднъж в живота. И не е само до токчета и рокля-аз го разбирам по-скоро като един хубав повод за празник-със семейството, с приятелите, със съучениците. Сама можеш да избереш стила си, така че да се чувстваш добре. Не е нужно да си на 12 см. токчета ако не искаш:). Ти си решавам, само после като гледаш снимки другите как са се забавлявали да не съжаляваш:).

Ginger~~

3.   офф Божее, радвали се, че нямали бал... та това е най-незабравимата вечер, 12 год. си учила и е нормално да имаш едно грандиозно завършване.. И кой е казал, че трябва да си "повърхностна кифла" за да отидеш.. и друго-на колко балове си ходила за да кажеш, че не ги обичаш ;) То си е твоя работа де, никой не те кара на сила да отидеш, имаш много време да помислиш, но адски много ще пропуснеш, повярвай ми :)
Те0

4.   От малък съм се зарекъл да нямам бал. Начина по който го виждам е... чалга, алкохол, още чалга, още алкохол, к*рви, чалга, алкохол, още к*рви... не харесвам нито чалга, нито алкохол, нито к*рви. И факта, че нямам и един истински приятел в моя клас довършва картинката. Когато (евентуално) завърша 12 клас и стане време за абитурентски бал - не мерси! Предпочитам да прекарам това време по далеч по-приятен начин със себе си или с роднини

5.   Хаха аз живея да си направя бала (абитуриентския, добре, че най-после станах 12 клас ;Д).
По тая логика няма да си отпразнувате и абсолвентския бал бе хора, осъзнахте се. ;)

6.   И аз също подкрепям Джинджър, че още е рано да се притесняваш, а и до тогава може да си промениш мнението. Отделно това за мен е един завършек на един етап от живота ти и е нормално да се отпразнува - имам предвид не само на 12 години учене, а и на един момент, в който ти трябва да станеш по самостоятелна - един вид вече не си ученик, а възрастен със свойте отговорности. Има много хора, които отиват с рокля и пантофки - ти правиш този бал, не за да се харесаш на хори, които може повече да не видиш, а за да се забавляваш ти. Повечето ми приятелки, които казваха, че не им се ходи - бяха очудени колко яко са си прекарали този ден. Тогава ги няма заядливите съученици - всеки гледа да си прави кефа.
А що се отнася до 4 - не съм съгласна. Ние в класа масово не слушахме чалга и след ресторанта ходихме в един клуб или дискотека с хаус - не знам дали знаеш Ялта в София. Седяхме 1-2 часа и после вески отиде, където му е кеф. Един вид една част отидоха на чалга, една част останаха, други на трето място - дойдоха приятелите ни и не сме се ограничавали да бъдем само от класа и да седим на едно място.
Но във всеки случай, не го мисли толкова от рано. Поне си дай отсрочка до ваканцията между 11 и 12 клас.
Ана

7.   Номер 4 аз тази година завърших но не си ходих на бала поради същите причини който си изредил алкохол, наркотици к*рви и чалга и да ти кажа беше си ми супер да си прекарам с роднини.

8.   Това си е личен избор но има много време до тогава, а все пак знаеш ли колко струва 1 бал, роклята, все едно да си платиш 1 година от висшето.

9.   Мило момиче, много ти е рано да мислиш за бал. Аз сега ще съм 12-ти клас и не мисля за бала, а за матури и кандидатстудентски изпити. Не е страшно, ако не ходиш на бала, а това, ако не издържиш матурите! Ако искаш не ходи- никой не може да те задължи!

10.   Спокойно, ще пораснеш...

11.   И аз съм същата. Коренно различна съм от другите в класа ми. Аз съм спортен и мъжки тип :D. То да ти кажа и аз не се представям на бала с рокля и токчета. Сигурно чуството е страхотно, но и аз не знам какво ще правя...

12.   ти гледай да завършиш после, акълът ти в 12 клас ще е друг... не е казано, че трябва да имаш рокли, прически... на бала се събира класа на последно. Ще видиш, че ти самата ще искаш тогава... не мисли от сега за такива работи и НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА

13.   от автора : Мерсии на всички, много ми помогнахтее ;];];];]

14.   Офф.. Звучи страшно тъпо! И аз съм единствената, която играе ФУТБОЛ с момчетата, но когато трябва да съм дама, съм дама. Супер тъпи аргументи. Или си пълна с комплекси, или си направила тая тема да докажеш колко си ''различна''..

15.   Номер 4... На моят бал нямаше никаква чалга, да не говорим пък за наркотици. Е, пийнахме си, но то това е нормално. Извод - балът ви ще е такъв, какъвто си го направите :)

16.   Аз лично на бала умрях от скука:) Беше парад на суетата и лицемерието + чалгии на кило. Никога не съм била особено близка със съучениците си и не държа особено на компанията им. Има много по - интересни хора, с които да се събирам:) През цялата вечер имах чувството, че си губя времето. Просто това не е моят начин за празнуване. Отидох, защото е традиция и защото е веднъж в живота. Отбих номера, така да се каже. Разбира се, никой не те задължава да се правиш на нещо, което не си - ти решаваш как искаш да се облечеш и да изглеждаш. В предишния випуск при нас имаше едно момиче, което си беше растафарка и си отиде на бала с растите, облечена в лека лятна рокличка и обута с неизменните кецове - нейна си работа. Една приятелка пък е танцьорка, цял живот се е занимавала със спортни танци и ? беше писнало да носи парадни рокли. Отиде на бал с панталони... Всеки си се облича както прецени. Ако някой каже, че тези дрехи, които горепосочените момичета са облекли са неуместни, то и аз бих попитала - а кринолините много ли са уместни? Не, ама ги носят:)

Т. е. абсолютно твоя работа си е дали ще ходиш и ако ходиш как ще се облечеш и как ще изглеждаш като цяло.

Все пак навлизането ти в света на възрастните трябва да се отпразнува по някакъв начин. Ако ти хрумне по - добра идея и имаш смелост да я осъществиш - дерзай!

Борония

18.   Аз съм момиче и съм за 10 клас, аз също не искам да ходя на бала и доста се притеснявам, не защото не искам да съм с рокля или токчета, а защото не съм в добри отношения с класа си. И си мисля че за една вечер да дам толкова пари не си струва. Предпочитам да накарам родителите ми да ми подарят екскурзия до Париж или Египет :)

19.   Е... спортуваш, носиш токчета, по-различна си... ми покажи го.
И кой е казал, че трябва да си с рокля. Бъди с костюм :) Определено ще привлечеш вниманието. Може да не си по тези неща, но не го приемай така. Ако се разбираш с класа си, ще си изкарате добре, това ви е за последно, има ли значение с какво си облечена?
А и ти е рано да мислиш за това, не се знае как ще се промениш до тогава.

Мег*

20.   Още ти е рано, може да си смениш мнението много пъти, а бала е чалга, танци и алкохол. На него ми беше много тъпо и съм доволен че повече няма да го повтарям. А цените са кажи 50-100лв само за бала, само за кандидат -студентските съм дал около 300, ако ходиш на частни уроци още 600 минимум, екскързията да е 400 и още 200 чобни, а и тази година най-вероятно ще имаш и шофьорски курсове 600 сега в бъдеще сигурно ще се вдигнат, рокля над 1000, а и да си платиш таксите за 1 година висше 200-500, а ако е платено 1000-1600.

21.   Ако не искаш да ходиш на бала си -просто не ходи! Вслушай се в сърцето си, а не в общественото мнение! Никой не може да те задължи, приготви се обаче класа ти да реагира бърно, но пак си зависи от класа. Бъди смела! ;)