Споделена история от Тинейджърски

Харесвам едно момче, но...
Здравейте, момиче на 16 години и харесвам момче на 18 от година
Запознахме се от едно друго момче, с Кото излизах за малко. По принцип в училище не се поздравяваме, но скоро го поздравих и той ме поздрави
Обаче аз съм супер притеснителна и не знам дали пак да го поздравя или да видя дали той ше ме поздрави първи или да му се усмихна
Приятелките ми казват, че ме гледа, и аз виждам че като се разминаваме ме гледа, тогава не го поздравявах още, а приятелките ми са много по красиви от мен
Не знам какво да правя, последна година сме и двамата в това училище и след като завърши сигурно няма да го видя повече
И съм решила да рискувам, все пак нищо не губя
Да го поздравявам ли или да изчакам той да ме поздрави, или само да се усмихна когато погледне към мен
Моля дайте ми накакъя съвет или мнение

Коментари

1.   Здравей! Пише ти момиче на 16, което е притеснително, би предпочела винахи да си мълчи отколкото да каже нещо, за да не се изложи. Но преди годинк се влюбих в едно момче и направих същата грешка като теб да си мълча и да съм си притеснителна. И познай кой изгуби... аз. И после стигнахме до такава степен, че слушах за проблемите му с приятелката му и си се натъжавах все повчее и още. А именно защото си мълчах. Не губиш нищо, пък дори да няма чувства към теб ще си горда от себе си че си говорила с него и си му казала. Тъжно е че хиляди хора иь изгубиха лмбовта само от едното притеснение... Затова не бъди и ти една пт тях :) животът е твърде кратък да чакаме чудо и да бъдем срамежливи и да си патим от това съответно.
Направи крачката ако толнова го оискаш и няюа да сбъркаш :) успех!
~mo06~

2.   Ойй, миличка, няма страшно. Просто го поздрави и му се усмихни. Няма да те убие, ако го направиш. И аз съм на 16, но трябва да рискуваш повече. Аз тука се чудя как да призная чувствата си към човек, с когото работих цяло лято, ти се чудиш как да го поздравиш. :Д Няма лошо в това да изразяваш чувствата си, особено като ти прави и намеци, че те харесва. Сега може да ти е трудно, но представи си един ден, ако нещата потръгнат колко ще си щастлива и колко ще се смееш на това колко те е било срам. И аз бях така преди година, две. Само го виждам, че идва и не отделям поглед от очите му, след това едва-едва го поздравявам. Всички сме минали през това и те подкрепям: поздрави го, дори може и да го заговориш или да му пишеш, ако му имаш социалните мрежи и да го помолиш да излезете. Сигурна съм, че би приел. И също съвет: Ако те е страх, че можеш да изглеждаш отчаяна или нелепо, не е така! Според мен даже би му изглеждала симпатична, че си поела риска да направиш някаква крачка. Даже е много сладко. Така че не страхувай. Успех и пиши, ако има напредък! <3
Justartlover

3.   Просто го поздрави, голяма работа.

4.   От авторката:
До номер 1: Благодаря за съвета! Една година вече само го гледах и си мълчах, но сега реших, че няма да е така. Два дни подред го поздравих и на следващия той ми се усмихна първи.
До номер 2: Лесно е да се каже, но когато е момчето, което харесваш е лесно само на думи, дори и тогава не е.

5.   От авторката:
До номер 2: Надявам се и на теб да ти потръгне. Бих била по-смела ако знаех какво изпитва към мен, но аз не знам.
Миналата година беше излезнал с едно момиче от съседния клас, но нещата не потръгнаха, тази година й писала да ходят звено на един кръжок, тя разбира ср му отказа. И заради това не знам какво да си мисля
До номер3:
Лесно е да се каже, но когато е момчето, което харесваш е лесно само на думи, дори и тогава не е